banner banner banner

Як пережити націоналізацію "ПриватБанку"

У будь-якому випадку націоналізація "ПриватБанку" означає збільшення частки держбанків у фінансовій системі України

Як пережити націоналізацію "ПриватБанку"
Фото з відкритих джерел

У будь-якому випадку націоналізація "ПриватБанку" означає збільшення частки держбанків у фінансовій системі України

Націоналізація "ПриватБанку" - це більше технічна операція і для клієнтів банку малоцікава. Якщо зробити все правильно і без помилок, то можна навіть не зупиняти платежі "ПриватБанку" або просто обмежити їх на невеликий час. Ось, наприклад, заблокують на кілька днів картки, але це лише тимчасова незручність. Таким чином, клієнти банку фактично і не помітять зміну власника банку. Тим більше, що українці мало звертають увагу, хто там власник банку і як ім'я керівника банку. Тобто все в руках НБУ та уряду України, а точніше - Мінфіну України. Можна дійсно провести націоналізацію, при цьому всі депозити та картки "ПриватБанку" будуть працювати в нормальному режимі і під час націоналізації, і після. У нас є вдалий приклад націоналізації "Укргазбанку", коли власником банку стала держава, але банк нормально працює, і в цілому клієнти нічого не втратили та навіть задоволені зміною власника.

Новини за темою

За законом націоналізація передбачає таку процедуру. Вводиться тимчасова адміністрація в "ПриватБанк". І тепер є три шляхи. Перший шлях: Мінфін України викуповує у власників "ПриватБанку" акції цього банку за грошові кошти, іншими словами - гроші держбюджету. Але це скоріше шлях малоймовірний, але за законом можливий. Другий шлях: Мінфін України робить емісію держоблігацій – "облігації внутрішньої державної позики" (ОВДП). При цьому він змінює у власників "ПриватБанку" акції банку на ОВДП. Але ці ОВДП можуть бути погашені лише через 25-30 років і за ними можуть нараховуватися дуже низькі відсотки. Як результат, якщо власники і захочуть продати ОВДП, то тільки з великим дисконтом. Це найбільш вірогідний шлях. І третій шлях: тимчасовий адміністратор анулює емісію акцій "ПриватБанку", а Мінфін робить емісію ОВДП та вносить їх у капітал банку. У цьому випадку власники "ПриватБанку" нічого не отримують за банк. Це теж можливий шлях. У цьому випадку, "дохід" власників "ПриватБанку" - перекладення боргів цього банку на державу. Тепер уже НБУ і Мінфіну потрібно буде думати, як домагатися погашення проблемних кредитів, як виплачувати депозити і зовнішні борги, за рахунок яких грошей утримувати структуру "ПриватБанку". Як бачите, варіантів кілька, який буде використано, покаже час.

Новини за темою

У будь-якому випадку, націоналізація "ПриватБанку" означає збільшення частки держбанків у фінансовій системі України. Тепер під контролем Мінфіну, а точніше - під контролем оточення президента України буде знаходитися близько 53% активів української банківської системи. Це посилює контроль держави над фінансовим ринком України і, фактично, повертає Україну у часи початку 90-х років, коли головними в Україні були держбанки. Ось заради цього і робиться націоналізація "ПриватБанку". Отже, у даному випадку це більше політична, ніж економічна подія. Хоча для населення України в цілому не має значення, чи це державний, чи приватний банк. Як правило, українців більше цікавить стабільність роботи банківського сектора. Будемо сподіватися, що це остання епопея в банківському секторі України, і вже після цього не буде в Україні переділу банківського сектора. Як результат, і банкопад піде в історію, і українці заспокояться, і не будуть більше панікувати, а навпаки - будуть нести гроші в банк на депозити.

Новини за темою

Хоча для початку потрібно пережити цю націоналізацію "ПриватБанку", розуміючи, що будь-яка націоналізація такого великого банку створює панічні настрої в Україні і нервозність українців. Але завжди є надія на краще, тим більше, що дійсно і тимчасова адміністрація в "ПриватБанку", і процес націоналізації при бажанні можна провести за тиждень, і вже в новий рік "ПриватБанк" може увійти з новим власником, але без будь-яких обмежень та заборон щодо клієнтів. Але якщо щось у них піде не так і процес націоналізації затягнеться, то може повторитися "феномен "Дельти", коли теж говорили, що буде націоналізація банку "Дельти", а в кінцевому підсумку його просто ліквідували, і частина українців, особливо бізнес, втратили великі гроші. Але хочеться вірити, що такої помилки чинна влада не повторить. Українці втомилися від розвалу банківської системи. Пора вже починати створювати, а не розвалювати.

Олександр Охріменко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>