banner banner banner banner

Як пандемія коронавірусу збільшила гендерний розрив серед провідних вчених світу

Як пандемія коронавірусу збільшила гендерний розрив серед провідних вчених світу
З відкритих джерел

Quartz at work

Економічний журнал

Оригінал на сайті Quartz at work

Під час пандемії на багатьох жінок лягає основна частина роботи з догляду, що позначається на їхній роботі. Нове дослідження показує, що академічні медичні дослідники, серед найдосвідченіших вчених із десятками років освіти за плечима, не є винятком у цій тенденції. 

У новому аналізі, опублікованому 17 вересня, де дослідники з Техаського університету проаналізували препринти статей в medRxiv і bioRxiv - двох базах даних, які зберігають препринти медичних наукових статей і біологічних наукових статей, говориться, що частка статей жіночого авторства знизилася під час пандемії.

Новини за темою

Зміни були особливо значними для medRxiv. У січні вчені-чоловіки були авторами приблизно на 20% більшої кількості статей, і ця прогалина, ймовірно, існує, тому що історично було більше дослідників-клініцистів-чоловіків, ніж жінок. Однак до квітня ця цифра перевищила 50%. За статтями, опублікованими в bioRxiv, розрив у публікації збільшився незначно - з 46% до 47%.

Автори припускають, що жінки-клініцисти-лікарі, які також публікують наукові дослідження, пройшли десятиліття освіти, необхідної для отримання як докторського, так і кандидатського ступеня, - зіткнулися з великою кількістю обов'язків з догляду, через які вони не могли працювати вдома під час пандемії, як їхні колеги-чоловіки.

Цей процес вимагає часу, а також тиші і спокою. Для вчених із дітьми Covid-19 зробив ці ресурси обмеженими, оскільки школи переїхали в інтернет, а сім'ям довелося задовольняти більше потреб у догляді. "Для жінок, які працюють в медицині, пандемія додала додатковий бар'єр, оскільки вони поєднують збільшені обов'язки з догляду за дітьми та хатню роботу поряд з їхньою академічною та клінічною діяльністю", - пишуть співробітниці медичного коледжу Дрексельського університету у Філадельфії Ненсі Спектор і Барбара Оверхолзер в супровідному коментарі до дослідження.

Дисбаланс у публікаціях може серйозно вплинути на кар'єру вченого. Опубліковані статті роблять внесок у науку, а також впливають на популярність, від якої залежить, хто отримає підвищення зі служби, зокрема і на керівних посадах. Вплив пандемії на публікацію робіт може уповільнити і без того повільний прогрес у скороченні гендерного розриву у медичних науках.

Цей розрив у публікації може бути особливо проблематичним для вчених на початку своєї кар'єри. Вирішення проблеми лягає на старших колег: досвідченіші дослідники можуть докласти зусиль для того, щоб роботу їхніх молодших колег було опубліковано, щоб вони не відставали. 

Аналіз Техаського університету не може однозначно сказати, що внутрішня нерівність сприяла видавничому розриву. Їхній аналіз використовував програму під назвою Gender API для визначення ймовірної статі авторів майже 50 000 статей із двох архівів, що може призвести до неправильного представлення деяких авторів. І, звичайно, неможливо сказати, скільки авторів батьки.

Однак, враховуючи попередню роботу в цій галузі, не дивно, якщо тягар догляду був причиною цієї різниці. Робота Мічиганського університету за 2019 рік показала, що жінки-вчені частіше пропускали конференції через сімейні обов'язки. Інша робота показує, що жінки, як правило, більше піклуються про близьких, які страждають психічними захворюваннями та деменцією.

Незалежно від причини розрив, безсумнівно, збільшується - зокрема і в інших наукових дисциплінах. Подібні тенденції спостерігаються в біології та фізичних науках, і жінки є авторами лише близько третини нових статей про Covid-19. Якщо академічні установи хочуть підтримати вчених усіх статей, їм потрібно буде переконатися, що всі однаковою мірою можуть поєднувати роботу і сімейне життя.

Кетрін Еллен Фолі

Переклад 112.ua

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>