Як не стати панікером: 11 порад

Як не стати панікером: 11 порад
З відкритих джерел

Едуард Рубін

Кандидат технічних наук

Оригінал на сторінці Едуарда Рубіна в Facebook

Країну вразив вірус панікерства. Все пропало, треба вчити англійську, терміново їхати...

Застосовувати радянські методи боротьби з панікерами - це не наш метод, а метод дикунів. Я знайшов цивілізовану методику боротьби з панікерами. Читайте і застосовуйте прийоми порятунку від панікерів.

У часи економічних і політичних труднощів повсюдно "дозрівають" люди-панікери. Вони чекають вас по дорозі на роботу, в транспорті, кафе, просто на вулиці або вже на виході з будинку. На перший погляд люди, схильні до депресії, нічим не небезпечні.

Новини за темою

Але варто з ними поспілкуватися пару хвилин, і вас починає гризти неприємне почуття тривоги. Панікери дуже люблять "ділитися" своїм негативним емоційним фоном з оточуючими. В офісі, де завівся свій маленький панікер, підвищується загальний рівень стресу, а також частота професійних і особистих конфліктів.

Ми відібрали 11 простих прийомів, які допоможуть вам ефективно протистояти цим явищам і навчитися управляти своїми емоціями навіть в періоди затяжної кризи і тотальної нестабільності. Нехай це стане для вас обороною проти панікерів і енергетичних вампірів.

Встановіть рамки

Обмежте спілкування з панікерами. Вони ніколи не бачать позитивного рішення проблеми і воліють залучати в свої біди інших. Песимістам подобається, коли їм співчувають, від цього вони почуваються краще. Але існує певна межа між дружнім співчуттям і залученістю в епіцентр урагану негативних емоцій. Тримайте комфортну дистанцію з песимістами і циніками. Сприймайте це як пасивне куріння: не будете ж ви добу безперервно сидіти поруч з курцем, вдихаючи отруйний дим. Встановити таку відстань можна простим питанням про те, як ваш співрозмовник збирається справлятися зі своїми проблемами.

Не докладайте занадто багато зусиль

У спілкуванні з енергетичним вампіром важливо залишатися "обороноздатним". У такому конфлікті ваші приховані емоції можуть змусити вас "окопатися" і вести "бій" до останнього, сперечаючись і доводячи правильність своєї точки зору. Насправді, якщо людина не налаштована вас чути, іноді краще не вступати в позиційний спір і нічого не доводити. Дозвольте співрозмовникові висловитися, а потім постарайтеся перевести розмову на іншу, неконфліктну тему. Так ви зможете убезпечити себе від непотрібного емоційного перенапруження.

Оцінюйте ситуацію в широкому контексті

Панікери дійсно зводять з глузду, тому що їхня поведінка глибоко ірраціональна. Логіки та об'єктивності в їх словах і діях мало. З іншого боку, емоційність, з якою вони прагнуть переконати вас у своїй правоті, дуже заразлива. Не варто піддаватися негативному впливу. Чим алогічніші дії вашого співрозмовника, тим легше вам буде ігнорувати його нападки, якщо ви навчитеся зберігати спокій щодо емоцій інших людей. Реагуйте тільки на конкретні факти, а не на емоції. Дивіться на ситуацію в більш широкому контексті і не грайте за правилами панікера.

Навчіться контролювати свої емоції

Щоб встановлювати межі у спілкуванні, необхідно бути на "ти" з власною емоційністю. Виберіть і використовуйте кілька моделей поведінки з психологічними маніпуляторами. Подумайте самі: зустрівши на вулиці душевнохворого, який з усією впевненістю буде твердити, що він – Сталін, ви ж не станете наполегливо переконувати його в цьому. Або коли хтось із ваших колег не зовсім правий, ви швидше промовчите і просто посміхнетеся у відповідь. У ситуації з панікерами дійте так само.

Не дозволяйте іншим робити вас нещасними

Якщо ваші відчуття щастя і задоволеності залежать від думки довкілля, ви більше не є господарем власного емоційного стану. Психологічно загартовані люди не дозволяють чужим коментарям затьмарити відчуття радості від реалізованого проекту, захопливої подорожі або цікавої розмови. Прислухатися до думки інших іноді буває корисно, особливо якщо вона раціональна, конструктивна і допомагає знайти рішення проблеми. Однак не ставте себе в залежність від того, що про вас говорять. Ви не стодоларова купюра, щоб всім подобатися. Ставитеся до висловлювань оточуючих зі здоровою часткою іронії і скепсису. Впевненість у собі – це те, що у вас всередині.

Фокусуйтеся на рішеннях, а не на проблемах

Емоційний стан багато в чому визначається фокусом вашої уваги. Концентруючись виключно на своїх проблемах, ви генеруєте і продовжуєте стрес. Коли справа доходить до спілкування з панікерами, це дає їм владу над вами. Якщо ж ви спрямовуєте свою увагу на те, що робить вас кращими, стає легше позбутися від стресу, покращити загальний емоційний фон. Намагайтеся не давати приводу іншим керувати вашим сприйняттям.

Новини за темою

Прощайте, але не забувайте

Якщо люди з високим емоційним інтелектом швидко прощають, це не означає, що вони забувають. Для вас прощення передбачає звільнення від негативних емоцій, що дозволяє рухатися далі і не витрачати свою енергію на безглузді звинувачення опонента або самоїдство. Однак ви не повинні прощати кривдника знову і знову. Не дозволяйте помилкам інших людей псувати вам настрій. Прощайте, але не забувайте. Вчинки людей – це індикатор того, як до них варто ставитися. Вмійте захищатися і бути жорсткими з тими, хто справляє на вас деструктивний вплив.

Не скаржтеся

Іноді ми поглинаємо негативні емоції інших людей і самі поринаємо у зневіру. Ми починаємо ставити собі запитання, які призводять не до вирішення проблеми, а до її перебільшення. В результаті у нас формується до неї негативне відношення, що породжує надмірну дратівливість. Немає нічого ганебного в тому, що вам може не подобатися чиясь поведінка або обставини, що склалися. Але ваші негативні міркування з цього приводу лише погіршать ситуацію. Скарги неефективні і фактично є відкритим визнанням власного безсилля. Вони запускають спіраль негативних емоцій, з яких дуже важко вибратися. Тому намагайтеся уникати скарг і скаржників.

Обмежуйте вживання кофеїну

Ви запитаєте: до чого тут кава? Насправді кофеїн сприяє виділенню адреналіну, який, в свою чергу, впливає на ефективність прийняття рішень. Високий рівень адреналіну в крові сприяє переважанню первинних, інстинктивних реакцій в поведінці над раціональними. Це дуже корисно в ситуації, коли за вами женеться ведмідь, але не найкращий варіант, якщо вас емоційно атакує розлючений опонент, і необхідно мислити критично, щоб відбивати його нападки.

Висипайтеся

Психологи не втомлюються повторювати, що нормальний сон – кращий засіб проти стресу. Під час сну ваш мозок в буквальному сенсі перезаряджається, позбавляючись денних переживань. Саме тому вранці ви прокидаєтеся з ясною головою. Рівень уваги, самоконтролю і пам'яті знижується при недосипанні. Недолік сну підвищує рівень гормону стресу навіть за відсутності подразника. Хороший сон робить вас більш активним, розсудливим і креативним, що дозволяє ефективніше справлятися з емоційними агресорами.

Не соромтеся просити про допомогу

Справлятися з усім поодинці вкрай неефективно. Щоб успішно боротися зі своїми і чужими негативними емоціями, необхідно помічати прогалини у своїй стратегії поведінки. У вас напевно є друзі на роботі. Зверніться до них за допомогою чи консультацією. Іноді просте обговорення проблеми може призвести до геніального рішення. Немає також нічого поганого в тому, щоб скористатися послугами професійного психолога. Найчастіше сторонні спостерігачі можуть більш об'єктивно оцінити ситуацію, оскільки емоційно в неї не залучені.

Перш ніж ви навчитеся легко використовувати дані прийоми, вам доведеться зіткнутися з низкою випробувань. Правильно взаємодіяти з різного роду енергетичними вампірами виходить не завжди. Але поступово ви навчитеся знаходити нові адаптивні стратегії поведінки, які допоможуть ефективно справлятися з будь-якими емоційними викликами і запобігати стресам.

За матеріалами entrepreneur.com

Едуард Рубін

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>