Як контролювати чуваків, не виходячи з транспорту: Виступ Володимира Зеленського на IForum

Це був перший публічний виступ президента України після його вступу на посаду

Як контролювати чуваків, не виходячи з транспорту: Виступ Володимира Зеленського на IForum
Адміністрація президента

Володимир Зеленський

Президент України

Це був перший публічний виступ президента України після його вступу на посаду

Дуже крутий у вас форум. Я тут вперше. Дуже приємно, що мене запросили. Звісно, до мене вже виступив Мишко Федоров. Дякую тобі дуже, з'їв наш хліб загальний.

Але, по-перше, я хочу сказати, що ви дійсно IAFORUM – всі мають якісні мобілки. Це найдорожчі фотоапарати, як я кажу. Чесно кажучи, тут набагато приємніше, ніж на Банковій. Я там три дні, а тут, на зустрічі, живі люди. Тож дякую вам (кланяється), що покликали.

По-перше, я хочу перепросити за ось ці рамки, які там встановили. Вибачте, будь ласка, з приводу того, що вам довелося проходити через ці рамки. Гадаю, що взагалі, рамки, які з'явилися тут, на IAFORUM, - це дуже символічно.

Гадаю, що серед вас є людина, яка точно придумає альтернативу цим рамкам. Це дуже непоганий стартап, і я вам даю слово, як президент України (досі не можу звикнути), що я буду першим замовником цього стартапу, тож хтось може розбагатіти.

Взагалі, говорячи про інновації, говорячи про політику (Федоров вже почав говорити про нашу успішну кампанію або все вже сказав), я хотів би вам сказати, що, в принципі, чиновники, політики та інновації – це абсолютно два різні світи.

Це просто якась катастрофа і, взагалі, відчуття, що ми живемо на різних планетах: люди з інноваціями і політики.

Я вам правду скажу, що, як правило, чиновники використовують чотири слова: інновація, діджеталізація (хто може вимовити, звісно, це слово), Гіперлуп та Ілон Маск.

Після цих чотирьох слів вони, як правило, говорять: ось, ми щось сказали і треба щось міняти.

Я вам чесно скажу (просто як людина, навіть не як президент): я особисто один нічого не можу поміняти. У плані інновації, діджіталізаціі ми тільки можемо це зробити разом.

Це не випадково було нашим гаслом рід час передвиборчої кампанії "Зробимо це разом", тому що це правда. Тому що у вас у всіх у мозку набагато більше, ніж у мене. (Ні, ну щось у мене є, звісно).

Я точно не хочу вам сьогодні обіцяти, що, повірте, протягом п'яти років ми зробимо тисячу заводів "Тесла", у нас буде Гіперлуп між цими заводами, Ілон Маск буде розрізати стрічку і буде міністр інновацій. Ні-ні, хоча щодо останнього раптом, може, домовимося.

Але я знаю точно, чому я тут, і я хочу про це з вами поговорити, і про те, що ми дійсно можемо зробити разом.

Я хочу, щоб ви звернули увагу на перший слайд. Є такий товариш Гуттенберг. Я би його назвав зарослим Стівом Джобсом. Свого часу він перевернув епоху. Я хочу вам поставити запитання: можливо, хтось знає, що він зробив? Це був Видавничий прес з рухомими літерами. Ви знаєте, чувак порвав епоху – красень, але сьогодні ми живемо в тому світі, коли ось такі відкриття, які розривають світ, їх народжується декілька протягом одного року.

Адміністрація президента

Особисто я щасливий, що я живу в цьому часі. І сьогодні в наших руках це дійсно робити.

Я вам наведу ще приклад: "ЕмАйТі" - Массачусетський технологічний університет, нову систему діагностики раку грудей вони презентували. Це, безперечно, унікальна штука, це такий собі унікальний новий технологічний доктор Хаус.

Це переворот, коли ти можеш передбачити у людини рак грудей за кілька років до появи цього раку грудей.

Ви зверніть увагу, у що взагалі вкладається світ. Тобто світ реально вкладається в превентивну медицину, якщо ми говоримо сьогодні про медицину, наприклад. У що вкладаємося ми? Ми різними розумними фразами говоримо про те, що потрібна діджіталізація медицини, нам потрібен прорив, нам потрібен рівень для наших медиків. Це все правда. Це зрозуміло, і потрібні умови нормальні в клініці. Це все ясно, але цього мало.

Ми вкладаємося в медицину лікування хвороб. І це факт. А чуваки (даруйте за таке слово) і дівчата, вони своїми мізками вкладаються в превентивну медицину. І це є розрив. Це розрив свідомості, розрив епох і це дійсно боротьба.

Є новаторство в тій чи іншій галузі, і я розумію, що нам дуже складно говорити про те, що буде в майбутньому, не маючи справжнього.

Я вам наведу ще один яскравий приклад із сьогодення, абсолютно з іншої галузі. Зверніть увагу: старенька Велика Британія зовсім недавно прожила тиждень без вугілля. І це унікальна подія вперше з 1882 року. За два роки до цього вони зробили експеримент: вони добу прожили без вугілля.

Що роблять великобританці? Великобританці показують, що весь світ іде від вугілля. Що робимо ми? У них "Роттердам-", у нас - "Роттердам+". Це абсолютно два різні світогляди.

Адміністрація президента

Звісно, ми з вами не можемо все поміняти. Але ми повинні мінятися, інакше наша країна просто не має шансів. Без сумніву, ми повинні інноваційно змінюватися.

Я хочу звернути вашу увагу на екран. Ось у цьому світі, а ось ці чиновники (показують депутатів). І зверніть увагу, ось куди вони нас можуть завести, чого взагалі не хочеться. Я розумію, що ми взагалі стоїмо перед серйозними викликами, і це виклик взагалі вчорашнього дня. Але чому одночасно з цим ми не можемо говорити про майбутнє? Є нормальні світові, всім відомі приклади.

Ось приклад, мені подобається, Африки. Успішно перескочила дротовий телефонний зв'язок й одразу перейшла до мобільного. Вони пройшли цей етап. Так, у них був такий стан, у них було таке життя. Але вони знайшли шлях. У них були ями – ями вчорашнього дня. Відсутність вони роблять реальною перевагою. Перевагою кожного жителя країни.

Так, хлопці, у нас багато проблем. А ось вам приклад: відсутність електромереж може призвести... Уряд реально може крокувати в бік відновлюваної енергетики. Відсутність банківської інфраструктури (реально те, що у нас відбувається) – можна йти до цифрового банкінгу. Відсутність, на жаль, транспортної логістики – треба йти до дронів.

Що нам заважає? Дійсно, таке відчуття, що люди, які нам заважають, їх треба назвати "що".

Таке відчуття, що у нас імунітет до майбутнього. А насправді це неправда. Я стільки бачу живих людей, я впевнений, що ви щодня творите великі речі. Але ви творите ці речі, а наші чиновники і політики абсолютно цим не користуються.

Я не хочу на них наговорювати, це не важливо, ви і так все знаєте про них. Але уявіть собі, що таке інновації взагалі ось у цій вузькопрофільній політичній факін-галузі? Як силовик може шантажувати вас виїмкою, наприклад, документів, якщо ці документи цифрові? Як черговий рейдер може поміняти власників у реєстрі, якщо цей реєстр на блокчейні? Це неможливо.

Як це зробити? Мені подобається підхід Apple, коли хлопців, кращих співробітників збирають у кімнаті, і у них імунітет. Вони дбають, щоб у зародку не вмерла жодна геніальна ідея. Здатність зачепити, побачити, розпізнати і розвинути цю ідею, тому що їх нічого більше не цікавить. Їхнє головне завдання на порядку денному – яку галузь Apple може розірвати технологічно на сьогодні. Мені це дуже подобається, і я би дуже хотів, щоб ми застосовували це з вами разом.

Тому що насправді викликів дуже багато. Я скажу вам кілька тез. Ми хочемо низьких тарифів – треба менше бла-бла-бла про це. Треба тягнутися до новацій відновлюваної енергетики. Ми хочемо реально чистий, екочистий транспорт, доступний – нам треба насамперед розширювати інфраструктуру, взагалі зробити інфраструктуру для електромобілів і безпілотників. Ми хочемо доброго майбутнього для наших дітей – це просто красномовність і порожні слова. Ми говоримо про освіту – це ключовий фундамент, треба застосовувати, звісно, інновації в галузі освіти.

Адміністрація президента

Без інновацій немає конкуренції, без конкуренції немає робочих місць, немає виробництва, немає податків, немає всього. Немає ось цього всього, повторюся, бла-бла-бла, але на цьому бла-бла-бла основні речі, на яких потім дійсно стоїть держава, в якій, я би дуже хотів, вам хотілося би жити і нікуди не їхати. Це найголовніша причина, чому я тут.

Тож ви собі поаплодуйте, ви – розумні люди. Що стосується діджіталізаціі, то реальне використання цифри у 20 разів дешевше телефону і в 50 разів дешевше спілкування з чиновником. Це статистика британського уряду.

Є звіт ООН про розвиток електронного уряду за 2018 рік, і ми з вами чітко зможемо побачити, чого прагнути. Ми сьогодні, як би сумно це не звучало, програємо Казахстану, Білорусі, Грузії, Молдові, країнам Балтії та агресору.

За індексом людського капіталу ми програємо лише РФ, Білорусі, Естонії. Тобто взагалі справа не в людях. Реально ми повинні визнати, що справа в системі.

Можете й правда вважати мене наївним мрійником, але ми хочемо дійсно зробити країну в смартфоні, уряд – у смартфоні. Хлопці, час це зробити, без вас не впоратися, але час це зробити.

І впровадження чотирьох рівнів. Інформація про державу – 1-й рівень, комунікація з державою – 2-й рівень, транзакції з державою – 3-й рівень, залучення до управління державою (це, щоправда, дуже важливий етап) – 4-й рівень.

Як було би круто, коли ти їдеш на роботу і ти не тільки отримуєш новини, бачиш, яка там сьогодні погода, а ти реально контролюєш, які законопроекти подаються, ти можеш їх змінювати. Яких чуваків (даруйте за це слово, але вони поки такі), яких людей обирають. Як їх можна відкликати, які ви петиції готуєте, як ви можете доповнювати той чи інший законопроект.

Тому я, так, мрію про нашу країну в смартфоні. І щоб ми були першими у світі, минаючи ось цей етап, про який я говорив, - етап, який сьогодні у світі і який нам дійсно складно наздогнати.

Я відверто хочу вам сказати, що я дійсно з цим ніколи сам не впораюся, але це можемо зробити ми. Хлопці, якщо хтось має якісь ідеї, пропозиції, чи може Мишко Федоров мені сказати твій номер телефону вголос, щоб ти отримав задоволення?

Я хотів би ще продемонструвати на екрані цитату однієї великої людини, Я, щоправда, не впевнений, що це вона сказала, але вона, напевно, так думала: "Великий лідер це не той, хто робить великі справи. Великий лідер це той, хто дає можливість робити ці великі справи людям". Дякую, люди, дякую вам.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>