banner banner banner banner

Як депутати пояснюють походження задекларованого майна і грошей

Всі депутати впевнені, що в їхніх деклараціях все чисто - одні бізнесмени в минулому, інші живуть скромно, треті вміють купувати цінні речі дешево

Як депутати пояснюють походження задекларованого майна і грошей
Фото з відкритих джерел

112.ua

Редакційний блог

Всі депутати впевнені, що в їхніх деклараціях все чисто - одні бізнесмени в минулому, інші живуть скромно, треті вміють купувати цінні речі дешево

Народні депутати показали свої машини, будинки, картини, годинники, книги і мільйони готівки. Та так показали, що суспільство впало в ступор. Тепер на народних обранців посипалися питання в стилі "а де ви це все взяли?" і "навіщо вам це все?". Що ж, дамо слово депутатам, нехай пояснюють.

Максим Бурбак, "Народний фронт"

- Шкода, що ЗМІ трактують, що у мене 5 квартир. Я живу в квартирі з дружиною, прописаний і маю частину квартири моєї мами. У дружини є частина квартири у своєї мами. І мені чомусь приписують всі 5 квартир.

Новини за темою

Новини за темою

Оксана Корчинська, Радикальна партія

- Вона (книга "Кобзар" 1840 р., яку вказала в е-декларації Корчинська, - ред.) була у багатьох поколіннях у нашій родині. Вона нам була подарована бабусею і дідусем мого чоловіка на весілля... Мені преса відкрила секрет, наскільки це цінне видання. Ми ніколи не робили аналізу цієї книги, ми її ніколи не перевіряли, чи є факсиміле. Нам цікаво знати, оригінал чи це, тому що нам доведеться тоді книжку подарувати тому державному музею, якому ми довіряємо, і будемо переконані, що її не продадуть.

Я останні роки живу на заощадження, тому що до того, як я стала народним депутатом, я 12 років була генеральним продюсером компанії. Мій офіційний гонорар становив 6 тис. дол., у 2012 р. було 10 тис. дол.

Вадим Новинський, "Опозиційний блок"

- Я нічого не приховав. Протягом останніх кількох років я повністю декларую свої доходи і витрати, показую, скільки плачу податків. Джерела доходів теж там присутні (в декларації). Протягом останніх п'яти років, коли я став громадянином України, я декларую свої доходи, те, що я отримую у вигляді дивідендів від компаній, в яких я є акціонером. З цих грошей я завжди плачу податки. Я входжу до десятки найбільших платників прибуткового податку. У мене є пояснення всім моїм витратам.

Сергій Рудик, "Блок Петра Порошенка"

- Моя дружина була в попередньому шлюбі, і у неї з колишнім чоловіком навпіл один будинок. Він п'ять років судився з нею за її право на ці півбудинку. Хоча у неї двоє дітей було у попередньому шлюбі. Нарешті ми це зробили, і 50% цього будинку і 6 соток з 12 належать моїй дружині. 50 тис. євро у мене, решта - у дружини. Вона приватний підприємець давно. Я працював 46 років, у мене зарплата 2005-2007 рр. становила в еквіваленті до долара 3 тис. дол. офіційно.

Антон Геращенко, "Народний фронт"

- У нас (із дружиною) є заощадження, які ми заробили за наше життя. Я працюю з 18 років, моя дружина теж. Я вважаю, що для 36-37-літніх людей це нормальні заощадження. У нас немає коштовностей, каменів, ікон, натільних хрестів за 500 тис. грн.

Сергій Тарута, позафракційний

- У мене абсолютно чиста біографія, сплачені податки, розподілені дивіденди. Я все своє життя, з 1992 року, постійно був у бізнесі. Мені вдалося зробити найбільш динамічну компанію в Україні. У мене була одна з найвищих заробітних плат, з якої я платив податки в Україні. Щодо моїх декларацій, це не такі великі гроші. Гроші в банку, в комірках, тож це не страшно.

Я зробив зі своїм другом музей, він називається "Платар". Його завданням були виставки як всередині України, так і в усьому світі, і ми робили виставки і в Києво-Печерській Лаврі, і в Софіївській, і у Ватикані і в Америці. Всі артефакти зареєстровано в Міністерстві юстиції.

Новини за темою

Михайло Папієв, "Опозиційний блок"

- У мене в усіх деклараціях проходять виробничі площі, які перебувають офіційно в оренді. Там займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції, в тому числі вирощуванням індиків. Там чітко вказано, що це орендовані земельні ділянки. Це ті земельні ділянки, на яких стоять приміщення. Були досить серйозні вкладення на підтримку тих приміщень, які були. Тому чесно вказав, що залишилося. Ті кошти, які зберігалися у гривнях з 2014 р., за ці кошти довелося купувати, але вже за курсом долара, який втричі більше. Що стосується поточних і капітальних ремонтів, сьогодні це досить серйозні вкладення.

Іван Винник, "Блок Петра Порошенка"

- Треба навчитися говорити правду. Я дуже хотів це зробити. Я народним депутатом у той час працював лише рік. Антикваріат зазвичай з'являється пізніше. Як усі люди, працюєш, заробляєш, платиш податки, йдеш, купуєш хліб, ковбасу, машини, квартири, якщо вистачає грошей. Я мав бізнес, працював бізнесменом тривалий період часу, дозволив собі купити машину. У 2008 р. я не мріяв бути депутатом, міг дозволити собі купити відповідний автомобіль.

Новини за темою

Олександра Кужель, "Батьківщина"

- Для мене е-декларація нічого не змінить у житті, тому що все, що у мене було (нерухомість, машини), я все декларувала у письмовій декларації. Єдине що треба було порахувати і з'ясовувати, декларувати чи ні, це новий розділ, який називається "Коштовності", які є станом на 2015 р. у сім'ї. Вартість було визначено законом у 120 тис. грн. Я діяла як аудитор.
Коли хтось із журналістів написав: "Кужель похвалилася сумкою і прикрасами"... Ні, я була змушена їх показати, я виконую закон. Я ненавиджу цю сумку, як дізналася, що це за сумка, від Каті Осадчої, тому що я ніколи брендами не захоплювалася.

[media type="video" position="16"]

Олег Барна, "Блок Петра Порошенка"

- Торік я продав два своїх буси 2010 року. І з 6 га поля батьків і своїх, які обробляю, теж продав і продаю роками цей урожай, кукурудзу. Щодо того, що немає квартири... Тому що дійсно потрібно було її будувати, хоча мали можливість.... Але у мене дуже мудра дружина, я її навіть не заслуговую (вона працює на трьох роботах: в університеті, коледжі та школі, пише докторську дисертацію), і вона сказала, що немає сенсу будувати будинок, тому що діти з нами, швидше за все, жити не будуть. І так іде накопичення грошей на квартиру синам, які зараз 6-й курс і 4-й... І на роботі заробляють гроші, до речі, більше, ніж у мене у ВР.

[media type="video" position="17"]

Євген Мураєв, позафракційний

- З приводу моїх доходів ніхто не ставить запитань. Мабуть, всі читають біографію і розуміють, що я 15 років займався бізнесом, за спиною багато підприємств.

Виникає питання, чому я взяв компенсацію за житло. Це оплата готельного номера в готелі "Національний". Платить ВР. У номері я живу 4-й рік. Ці гроші не могли піти ні на зарплати, ні на пенсії, як стверджують окремі політологи та інтернет-блогери. Ці гроші на це не підуть, ні на якісь інші цільові призначення, крім як, умовно, на туалетний папір, печиво або щось ще для Парубія. Я витрачаю досить багато грошей на благодійність, щоб виправдовуватися за цей факт. Я міг би, напевно, собі дозволити придбати квартиру в Києві, але у мене одна квартира, і вона в Харкові. Більше ніякої нерухомості немає.

Олег Березюк, "Самопоміч"

- Не страждає моя чоловіча самодостатність через те, що все майно записане на дружину? Не страждає. У мене була квартира, я продав її в 2014 році унаслідок того, що наша сім'я, як і все, постраждала від кризи. Нам необхідно було платити кредити, які були з 2004-2006 років. У нас не з'явилося нічого відтоді. Майно залишилося у дружини, але ми живемо і платимо спільно за те, що робимо зараз. Тому моя гідність - гідність моєї сім'ї. Заради сім'ї я гідністю готовий поступитися.

Завжди жив на доходи, завжди працював. З 2004 року живемо з родиною в кредит, тому що неможливо купити будинок або квартиру на сьогоднішній день без кредиту. Таких доходів немає, 150-200 тис. грн - це нереально. Так живуть нормальні люди у всьому світі. Кредит треба платити ще років 15, тому накопичувати готівку немає можливості. У зв'язку з сильною економічною кризою не тільки в Україні довелося на певному етапі життя продати одну нерухомість для того, щоб далі виплачувати ті кредити, які є. Фінансові зобов'язання виглядають великими, бо відбулося падіння гривні. Ці гроші є залишком від продажу попереднього майна... Ніколи в своєму житті не мав годинника. Не тому, що я не хочу, я не потребую їх.

Олег Петренко, БПП

- Я два десятки років життя займався підприємницькою діяльністю і завжди вмів заробляти, ніколи при цьому не був багатим. Щоб була можливість жити в нормальній квартирі і їздити на нормальній машині. Починаючи з 90-х років, я займався підприємництвом. Гроші я тримаю не в банківській системі. Це невеликі кошти, порівняно з іншими деклараціями. Моя мати досі зберігає книжки Ощадбанку СРСР і сподівається, що вони повернуться...

Руслан Демчак, БПП

- У мене був бізнес, який я продав, перш ніж йти в депутати. Я займався бізнесом 18 років. Я вперше депутат, це для мене перше скликання. У результаті продажу і дивідендів від проданого бізнесу я сплатив до бюджету 1 млн 900 тис. дол. прибуткового податку, оперативно я виклав платіжки. Тому мої гроші задекларовані і податки сплачені. Мої троє дітей навчаються в Лондоні, під час навчання там живуть в інтернаті. Ми на сімейній раді ухвалили рішення, що дружина живе з ними і возить їх до школи. У мене були важкі вибори 2012 року, я втратив віру, що потрібен країні, але Революція  Гідності зробила свої акценти, і я вирішив, що потрібен Україні, що я використовую свій досвід у державній роботі.

Віталій Хомутиннік, "Відродження"

- Все записано, на відміну від багатьох політиків, всі твори мистецтва. Ми можете подивитися паперову декларацію, яка була раніше. Те, що в мене воно на рахунках, 90% на рахунках, воно там і було. Компанії, які були, як були у паперовому вигляді, так і в електронному. Що стосується картин та іншого, то по кожній є прізвище автора і назва картини. Запитуйте краще у тих, хто не показує ці деталі, і під назвою "картина без імені" з'являються відомі бренди. Чому не тримаю гроші в банку? Я не довіряю Нацбанку та його голові. Поки буде така ситуація в банківській системі, коли ми не знаємо вранці, який банк завалиться, це питання риторичне. Вся зарплата, яку я отримую в парламенті, перераховується на благодійність, зараз це дитячий будинок №3 у Харкові в моєму окрузі.

Анатолій Матвієнко, БПП

- Я хочу передати задекларований храм громаді міста Бершадь як цінність, яка має архітектурну перспективу. Щоб передати, треба його оформити, відвести землю, передати документи. Я це оформив і зареєстрував у минулому році. Тому в реєстрі воно є. Зараз завершується процедура передачі. У п'ятницю буде сесія, я сподіваюся, воно перейде у власність громади, я там народився, це моє бажання. Чи ходите ви в церкву, чи молитеся в церкві, чи хочете стати священиком, капець, що я тільки не почув про себе. Поїдьте туди, розберіться.

Олег Ляшко, РПЛ

- Вибачте мені, але я дійсно не довіряю банківській системі, бо я зустрічаю щодня біля ВР потерпілих вкладників, які віднесли гроші в банк і не можуть їх отримати... Я насправді збираю монети, випущені Нацбанком. Але не всі, у мене немає такої можливості. Я колекціоную монети понад 20 років. Я колись збирав краватки, зараз вже не збираю, і збирав окуляри, теж не збираю. Я вимагаю, щоб НАЗК і НАБУ перевірили кожну декларацію, включаючи мою.

Ігор Котвицький, "Народний фронт"

- Мене вже півтора року НАБУ перевіряє. Зараз ми перевіряємо 1998-й рік мого життя. Як це відноситься до моєї депутатської діяльності, я не розумію. Я пройшов фінансові аудити, бухгалтерські аудити, все, що можна пройти, пройшов. Я думаю, що так кожного депутата треба перевірити. Це нормальна процедура. Вже немає любові до дорогих речей, любов відбили. Все, нічого не буду купувати.

Ігор Гринів, БПП

- У мене дійсно є колекція книг, книги були культом сім'ї, як і в старі часи. Так виглядає "Апостол", який знаходиться в моїй колекції. Йому 500 років. Я знаю його долю останні 50 років, де він перебував і в кого. На відміну від того, який зник з бібліотеки Вернадського... Тут немає перших сторінок, деякі сторінки дописано рукою. На жаль, немає титулки.

Юлія Тимошенко, "Батьківщина"

- У мене в декларації є все, бізнес-доходи мого чоловіка, вони достатні для життя. Є заощадження, вони показані, і нам достатньо, щоб нормально жити. Я, по суті, єдиний політик, який, коли пішов у політику, повністю залишив бізнес. У 1997 році я стала депутатом, і з того моменту я відмовилася від бізнесу. Я дала тодішній владі його зруйнувати. Я вважала, що в людині не може битися два серця: політика і бізнесмена. Мені шкода, що за деклараціями прем'єра, президента ми бачимо, що вони бізнесмени, вони політики й урядовці. Моя декларація відкрита. НАБУ, НАЗК можуть перевірити. Янукович, Азаров вже перевірили кожну копійку, і був підписаний документ, я пройшла перевірку, від людей, які хотіли назавжди залишити мене у в'язниці. Тепер всі повинні пройти перевірку, але без в'язниці. Будинок належить родині. Коли мене судили, то конфісковували все майно. Сім'я вирішила оформляти на інших родичів наше майно. Це було єдине рішення. Проти мене репресії тривають 17 років.

В'ячеслав Константіновський, позафракційний

- Я, крім усього, ще повинен віддати 5 млн. Я витрачав гроші, і навіщо мені Rolls-Royce? Я його поміняв і все, я купив позашляховик. Де я заробив? "Індекс-банк", у нас був найкращий коефіцієнт у Європі продажу капіталу до ціни банку. Ми продали банк за 275 млн. У нас була компанія, яка була розміщена на Лондонській біржі, вона була оцінена в 650 млн. Після приходу Януковича ми продали всього за 16. Інвестори почали покидати Україну. У мене немає дорогих прикрас, 10-15 тис. дол. Я люблю "Ролекс", у мене немає дорогих годинників, я ношу досить простий "Ролекс". Я декларував гроші до того, як став депутатом, у мене були ці гроші. Чому я повинен цього соромитися, якщо я заробив і заплатив податки. Чому гроші не в банку? Ви жартуєте? Був курс 40, був 27, Нацбанк грається з курсом валют, падав курс. Якщо б я тримав гроші в банку, я б залишився без грошей. Невеликі суми я тримаю, великі суми я не тримаю, поки не буде зміни політики Нацбанку. Я свою зарплату переводжу в дитячий будинок, я не беру гроші, я тут не заробляю грошей. Я 200 тис. дол. перевів у Міноборони, це морально? Якщо я витратив кілька млн дол. на допомогу армії, я думаю, що можу дозволити купити своїй дружині красиву сумку.

Андрій Лозовий, РПЛ

- У мене немає італійських меблів, є голландські й англійські. Я чомусь всякий антикварний мотлох люблю. Чому - не знаю. Я його купував сам, востаннє у 2014 році, до депутатства. Я знаю, де купити дешево. Купував в Україні, дешевше за кордоном, але важко ввезти. Перед Луцьком є декілька антикварних маркетів, можна купити голландські меблі дешево, я купив шафу за 500 дол. Стару Англію можна купити в Бродах, це райцентр між рівним та Львовом. Я не можу оцінити колекцію, я не фахівець.

Ігор Мосійчук, РПЛ

- Витрати на весілля ви зможете побачити в декларації на 2016 рік. Кошти витрачалися з обох сторін, щодо застілля, оренди транспорту, готелів для гостей. Банкам я не довіряю, як і 99% українців. Після того, як Нацбанк поклав 60 банків в країні, і тут ходять під ВР ошукані вкладники, довіри до банків немає.

Ольга Червакова, БПП

- У мене немає машини, є заощадження. Якщо у НАБУ будуть питання, я надам документи про походження коштів. У мене були періоди життя, коли я працювала на 2-3 роботах, маю стаж близько 20 років. Квартиру я на себе не встигла переписати. Боюся, якщо зараз перепишу, почнеться тролінг. Вона куплена в позику ще в 2011. У документах йдеться про суму 55 тис. дол.

Володимир Парасюк, позафракційний

- Мені нема чого боятися, я з легкістю ставлюся до е-декларування, на відміну від тих, хто переживає, куди сховати мільйони. Я це показав, воно вийшло трохи з жартом. Зараз журналіст з балкона сфотографує годинник і напише, що він зроблений з чорних діамантів. А ні, він коштує 7 999 тис. грн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>