Народний депутат Дмитро Добкін в ефірі "112 Україна". 02.11.16
112.ua

У Верховній Раді назрів черговий скандал. Народний депутат від "Опозиційного блоку" Дмитро Добкін замовляв під час засідання Верховної Ради тур на відпочинок за 135 тис. євро. Відповідне відео опубліковано на каналі TVgolosnaroda в Youtube. Після цього депутат сховався за колоною в залі Ради і запив щось водою. На своє місце депутат повернувся з дивним виразом обличчя і в збудженому стані. Відео викликало жваве обговорення спочатку в соцмережах, а потім і серед депутатського корпусу. 112.ua наводить коментарі колег депутата і власне самого Дмитра Добкіна.

Новини за темою: Дивна поведінка Добкіна-молодшого в Раді: Реакція соцмереж

Ольга Червакова, БПП

- Можливо, він вперше бачив таку цифру, можливо, його так розчарувала ціна за тур і він хотів туди поїхати, а йому сказали, що це так дорого. Можливо, він таким чином на це відреагував. Мені здається, що передчасно говорити про впливи певних речовин, тому що такі оцінки може дати тільки нарколог, фахівець, і за візуальними ознаками навіть фахівець не може зробити такий висновок…

Мені незрозуміло, що взагалі у сесійній залі роблять деякі депутати, які не ведуть активної депутатської роботи, які не ведуть роботи у комітетах, які не виступають під час обговорення законопроектів, які навіть не голосують.

Ми з колегами сьогодні обговорювали, що напевно вже на часі подати і прийняти законопроект про обов’язкову психіатричну експертизу всіх кандидатів у народні депутати, про те, щоб така довідка була перед тим, як балотуватися. Щоб вона була обов’язковою умовою.

Ігор Луценко, "Батьківщина"

- Я не знаю, що це могло бути, але я не бачив жодного прикладу дивної поведінки своїх колег, яка б викликала підозру, що це якісь психотропні засоби. Є просто божевільні люди, які стабільно божевільні, у яких немає змін. Крім Добкіна. І відео я ніколи не бачив, на щастя, можливо. Мої пізнання в туристичній індустрії не підказують жодного варіанту, що можна робити за такі гроші в турі.

Володимир Парасюк, позафракційний

- За ним це вже неодноразово було помічено, що він під дією якихось хімічних, а може й не хімічних речовин. Можливо, це наркотики, я не знаю. Так воно виглядає, що це щось таке галюциногенне. Бо адекватна людина так не поводиться… Я сиджу у ВР не так далеко від них, але я деколи помічав таку його поведінку. Навіть деколи сміялися з нього. Я на телефон навіть знімав одного разу, що було помічено, що він не звертає на щось увагу. Таке відчуття, що щось вживає.

Борислав Береза, позафракційний

- У мене є законопроект, який я подав ще на початку цього року, яким я хотів, щоб була проведена перевірка всіх кандидатів у народні депутати, це психіатрична перевірка. Тому що я бачив деякі безглузді речі. Але він ще лежить у комітетах, його не розглядали. Я думаю, що його треба доповнити обов’язковою наркологічною експертизою не тільки кандидатів, а всіх депутатів, які зараз є. Дуже цікаво, хто відмовиться проходити цю експертизу, хто скаже, що йому це непотрібно, а хто погодиться. А також буде цікаво, хто відмовиться голосувати за цей законопроект… Це не перше відео, яке ми бачимо, де йому так зле. Дивлячись на нього, йому дуже непогано та весело. Якщо людина не може виконувати свої обов’язки, хай іде в лікарню.

Олег Барна, БПП

- З дивної поведінки певних осіб можуть робити компетентні висновки відповідні органи служби і спеціалісти. Я не в праві, з моєї сторони некоректно виглядає давати цьому оцінку. Я прихильник жорсткої дисципліни, жорсткої поведінки і жорсткої відповідальності державних посадовців, особливо такого рівня. Які творять закони України. Це означає, що потрібно приймати законодавство щодо належної медичної перевірки всіх посадовців державного рівня у частині не тільки фізичного здоров’я, а й психологічного. Якщо б це був тур на Марс, з радістю вітав би, щоб вилетіла вся фракція Партії регіонів і не поверталася.

Єгор Соболєв, "Самопоміч"

- Відео я бачив. Я в наркотиках, у наркології, у тому, як поводять себе наркомани, не дуже розуміюся, але мене зацікавило, що він перед цим писав смску про придбання дуже дорогої туристичної поїздки. Я попросив юристів перевірити, чи є підстави для звернення до НАБУ, щоб вони зробили юридичну перевірку в повноваженнях, наданих нами в тому числі за допомогою КК, де є стаття про незаконне збагачення і стаття про надання нечесних даних у деклараціях… Я його до цього відео, чесно кажучи, взагалі в парламенті не бачив. Мене це теж вразило, але тут потрібні експерти, лікарі.

Михайло Добкін, "Опозиційний блок"

- Якщо подивитися, що там написано, крім цифр, то там є така фраза-питання: "Приймайте рішення, будемо чекати вашої відповіді". Мій брат не купував цей тур, купувати не збирався, і не тільки тому, що це стало предметом загального обговорення. Плануючи свій відпочинок на зимові канікули, він попросив туроператора знайти альтернативу. Йому надіслали варіанти, той, що опублікували - це найдорожчий варіант, десь в Індійському океані. Ніхто не збирався його купувати. Незважаючи на його декларацію, він не може дозволити собі такий відпочинок. А щоб перебувати у ВР у піднесеному настрої, немає необхідності вживати алкоголь чи інші стимулятори. Там така обстановка, і можна зустріти такі приємні обличчя, що від одного виду та повітря можна сп'яніти.

Дмитро Добкін, "Опозиційний блок"

- Ніяких наркотичних або алкогольних речей я не вживав. Всі ми живі люди, всі ходимо під Богом. Дійсно, у мене є певні проблеми неврологічного характеру, але це стосується особисто мене. Це питання, пов'язані з моїм здоров'ям. На відміну від багатьох здорових депутатів, ні на кого в бійки я не кидаюся, нікого не ображаю. Це така тема, яку не хотілося б обговорювати. Деякі депутати, які мене звинувачують з високих трибун, за два роки у ВР так обросли жиром, що коли я це бачу, то стає смішно, коли чую такі звинувачення на свою адресу. Особисто я займаюся спортом, веду здоровий спосіб життя і того ж бажаю і всім іншим людям. Якби ті люди проходили експертизу разом зі мною, то я б не відмовився.

Щодо туру. Це була одна з пропозицій. Я дійсно збираюся на новорічні канікули поїхати з сім'єю відпочивати. Чомусь вибрали найдорожчий варіант, хоча там були пропозиції в рази дешевші. На сьогоднішній день я ще нічого не купив. Якщо я щось придбаю, і журналісти це дізнаються, я із задоволенням надам інформацію.