Як "Бумбокс" у Києві "Голого короля" показав

112.ua розповідає, як відбувся київський концерт "Бумбоксу"

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

"Бумбокс" - культова для України група. З усіма витікаючими з цього величезними турами, масштабними концертними залами і десятками тисяч щасливих очей, а також зіграними тисячу разів пісень, завищеними очікуваннями фанатів і неможливістю спокійно пройтися по вулиці. Хлопці дуже непогано відштовхуються від своєї нинішньої ситуації і продовжують писати та грати пісні, які в Україні пізніх 2000-х стали якщо не національним, але точно культурним надбанням. І продовжують поповнювати свою спадщину.

"Голий король" - міні-альбом, куди увійшли шість пісень, об'єднаних загальним контекстом і темою. "В "Королі" мені дуже хотілося, щоб пісні, і неважливо скільки їх - шість чи одинадцять, як зазвичай в наших альбомах, були пов'язані концептуально. Якщо це вийшло - відмінно. І якщо меломани почують відгуки ритм-енд-блюзу, який я багато слухав у процесі роботи над альбомом, це буде ще краще", - говорить про свою роботу соліст "Бумбоксу" Андрій Хливнюк.

У 2014 році "Бумбокс" вперше зібрав київський "Палац спорту". У самій групі не відчувають якогось особливого трепету перед виступом на майданчику такого розміру. Так, концерт в столиці вважається "отчьотним", за словами самих музикантів. Але спеціально вигадувати щось для київської публіки "Бумбокс" не стали. Просто класний виступ, яким можна красиво закінчити тур по рідній країні. На сцені був оптимальний мінімум - добре вибудуваний звук, великий екран і добротне світло. До речі, шоу як такого "Бумбокс" не влаштовував. На заднику показували то обкладинку "Голого короля", то аудіокасети, то гору з магнітофонів, якою можна було помилуватися ще влітку на "Atlas Weekend". Світлове шоу також не викликало wow-ефекту, але дуже доречно доповнювало пісні.

Як "Бумбокс" у Києві "Голого короля" показав
Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

112.ua розповідає, як відбувся київський концерт "Бумбоксу"

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

Першим на сцені з'явився штатний диджей групи Валик. Під основну тему заголовної пісні альбому і туру він влаштував невеликий скретч-перформанс, який з величезною радістю зустрів натовп, який вже сильно зачекався. Наступний вибух голосових зв'язок у глядачів стався під час появи інших учасників "Бумбоксу" на сцені. Ну й звісно, коли до мікрофона вийшов Андрій Хливнюк, ніяких колонок світу не вистачило, щоб заглушити народну любов.

Новини за темою

У своєму недавньому інтерв'ю блогу "Вписка" Хливнюк говорив, що ніхто ще не придумав кращого провідника між "космосом" та слухачем, ніж живі інструменти. Коли аналоговий біт "Короля", під який відкривав концерт DJ Валік, змінила партія живих ударних, стало куди зрозуміліше, "що хотів сказати автор". На другій композиції "Сталеві квіти" ця ідея закріпилася ще більше. Що-що, а "Квіти" наживо звучать набагато краще, ніж альбомна версія. На жаль, динаміки або навушники не можуть передати весь нью-йоркський кач і вайб цієї пісні.

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

Концерт "Бумбокс" в Киеве Дмитрий Шитко

Коли зазвучала "Моя мала", я не міг відірвати погляд від парочки, яка всю пісню просто обіймалася. Обом було за сорок. Магія, яка творилася між ними, накривала куполом усіх поряд. Під "Рок-н-рол", один з останніх хітів "Бумбоксу", молода мама вчила свою доньку правильно качати. Зворушлива сцена. Люди в "Палаці спорту" взагалі вражалі своїм різноманіттям. Тут були гламурні діви в шубах і на 12-сантиметрових підборах. Були 15-річні школярі, які ходили групками. Була літня інтелігенція і хлопці в спортивних костюмах з пивком. Я тричі зустрів призера Олімпіади борця Жана Беленюка. Загалом вивчати публіку було окремою розвагою.

Тим часом залишили сцену барабанщик, басист та клавішник. Радувати слухачів залишилися тільки Хливнюк, DJ Валік і гітарист Андрій Самойло. І це їм без проблем вдалося. Тому що почали вони з "Вахтерам", своєї нетлінки. "Так треба починати концерт", - сказав опісля Хливнюк, реагуючи на багатотисячне хорове виконання свого хіта. "То треба було починати з "Вахтерів"", - подумав я у відповідь. Пісні з альбому "Family Бізнес" 2006 року глядачі зустрічали куди голосніше за інших.

#концерт #бумбокс #квітивволоссі

Публікація від Інна Гурбич (@innochka_milochka)

#люди #бумбокс ❤️

Публікація від Оксана Лой (@oksanaloi)

А далі були танці на будь-який смак. Хтось скакав поодинці, хтось стрибав з піднятими руками, хтось просто погойдувався з боку в бік. Енергія, що перла з боку злагоджено гравших музикантів "Бумбоксу", змушувала рухатися абсолютно всіх. Іноді навіть дивувало, як слухняно виконує натовп вказівки Хливнюка. "А я просто люблю, як пульсує зал і слова напам'ять кричить", - співається у приспіві пісні "Рок-н-рол". І зал пульсував щосили, синхронно повторюючи за Хливнюком рухі рук із сторони в сторону. "Тепер ви", - заряджав Хливнюк, і люди слухняно піднімали рівень шуму до максимуму.

"Бумбокс" провели на сцені практично дві з половиною години, відігравши на належному для свого статусу рівні. У їхньому виступі не було якогось особливого шарму, відвертості або масштабності. Відчувалося музично, що концерт - частина туру. Збивки, паузи, рухи були чудово відточені та багаторазово перевірені на інших майданчиках. Для "Бумбоксу" цього достатньо, щоб зіграти чудовий концерт, який стане для його відвідувачів великим світлим і яскравим переживанням в осінній атмосфері Києва.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів