Як буде працювати поліція: Від малих сіл і невеликих міст - до столиці

Як нова поліція прийде в кожен населений пункт країни для служіння громадянам і захисту їхніх прав

Як буде працювати поліція: Від малих сіл і невеликих міст - до столиці
patrioty.org.ua

Арсен Аваков

Міністр внутрішньої України

Як нова поліція прийде в кожен населений пункт країни для служіння громадянам і захисту їхніх прав

Оригінал на сторінці Арсена Авакова в Facebook:

Зараз процес створення поліції увійшов в активну фазу практичного етапу. Зміни відбуваються кожен день. Дуже висока динаміка. І далі буде більше. У якийсь момент природна перехідна дезорганізація і змішаність старого та нового перейде в стрункий порядок запланованого. Важливо, щоб всі, хто цікавиться, ясно розуміли, що відбувається. Тому сьогодні напишу про один з найважливіших фрагментів наших реформ - про те, як функціонально будуть працювати нові органи поліції на місцях. Сьогодні - про принципи функціональної побудови структури територіальних органів Національної поліції і не тільки.

Забезпечити створення та функціонування якісного правоохоронного сервісу з урахуванням того, що поліція прийде до кожного населеного пункту для служіння суспільству і захисту його прав - найважливіша парадигма реформи.

У малих містах країни і в сільській місцевості (430 міст, 880 містечок, 28 тис. сіл) проживає 24,5 мільйона громадян - кожен з них повинен бути впевнений, що в разі необхідності отримає кваліфіковано допомогу поліцейського - це і є запит суспільства, реалізація якого є фундаментальною для побудови нової європейської України.

Виходячи з цього - вкрай важливим є питання про принципи і функціональну побудову структури територіальних органів поліції з обслуговування невеликих міст, районів та сіл.

Як нова поліція прийде в кожен населений пункт країни для служіння громадянам і захисту їхніх прав? Що буде? Як це буде працювати?

Діюча система роботи міліції - крок за кроком - зміниться докорінно!

Новини за темою

Замість карати і "кришувати", поліція буде служити та захищати! Основна мета поліцейської роботи - забезпечення правопорядку та безпеки для людей у будь-якому місці України - від найменшого села до великого міста. Висока довіра людей до поліції - вторинна мета, дуже важлива, що забезпечує високу якість виконання головного завдання поліцейського.

Досягнення мети буде здійснюватися через:

- Наближення міліції до громадян через максимальне залучення поліцейських на місцях (44 тис.) до забезпечення правопорядку на вулицях, а не в офісах;

- Розвиток сервісних функцій поліції;

- Підвищення ефективності у всіх сферах взаємовідносин з громадянами;

- Досягнення високої мобільності та оснащеності поліцейських;

- Оптимізації витрат, функціональної та штатної структури поліцейських сил.

Фейсбук Арсена Авакова

Досягнення мети також вимагає низки перетворень, що передбачають реалізацію нових підходів до формування структури та функціоналу поліції, що дозволить організувати системну й ефективну правоохоронну роботу.

ЗАГАЛЬНА СТРУКТУРА ПОЛІЦІЇ

Структурна побудова поліції повинна бути практичною, гнучкою і зрозумілою для громадян.

Прийняттю рішення про введення нової функціональної схеми роботи поліції на місцях передували практичні експерименти, які надали нашій команді реформ необхідний досвід та інформацію для побудови оптимальної структури поліції.

У новій структурі велика роль відводиться органам управління на чолі з Центральним офісом Національної поліції та Головного управління національної поліції у регіонах. Але найбільш важлива роль у взаєминах поліції з громадянами відведена територіальним органам поліції на місцях. Тому ефективна структура і функціональність цих підрозділів будуть визначальними у питанні якісного забезпечення правоохоронної діяльності.

Новини за темою

З цією метою система місцевих органів поліції у структурі Головних управлінь Національної поліції у регіонах буде формуватися за "кущовим" принципом, який передбачає створення відділів, через які буде здійснюватися управління та організація діяльності відділеннями поліції (базових органів) у складі "куща".

У той же час ключовими елементами територіальних органів поліції на місцях (відділів, відділень) будуть також і поліцейські дільниці, через які в основному і буде здійснюватися безпосередня комунікація з суспільством та населенням.

Фейсбук Арсена Авакова

ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ

Основними завданнями відділень поліції як базових органів поліції, у першу чергу, буде:

- Зосередження уваги дільничних офіцерів поліції на ефективній превенції та з'ясуванні потреб громадян і спільних з громадою їх рішень. Насамперед, що стосується безпеки, правової-інформаційної та моніторингової діяльності;

- Створення груп реагування поліції, основним завданням яких є: негайний виїзд на виклик, патрулювання визначеної зони відповідальності в цілях попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, проведення профілактичної та роз'яснювальної роботи з громадянами, здійснення перевірочних заходів щодо піднаглядних осіб і т. д.

- Попередження і розслідування найбільш характерних для невеликих населених пунктів тяжких правопорушень;

- Виконання інших функцій, пов'язаних з питаннями забезпечення правопорядку на території обслуговування.

Крім того, ми зменшуємо кількість функцій поліції на місцях (відділень поліції), які мали лише імітаційний характер або здійснювалися з жахливою якістю. Ці функції будуть усунені, або передані в кущові відділи поліції, як органи вищого рівня.

Новини за темою

Насамперед йдеться про розслідування складних злочинів, юридичне, кадрове і матеріально-технічне забезпечення, забезпечення і дотримання прав осіб, які утримуються в ізоляторах тимчасового утримання.

Фейсбук Арсена Авакова

ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ

Відділ поліції ("кущовий" орган) - утворюється з розрахунку один на 3-6 відділень поліції і крім виконання завдань, характерних для базових органів поліції, здійснює функції з розслідування складних злочинів, діяльності дорожньої поліції, ізолятора тимчасового утримання, а також організаційно-аналітичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення і контролю за роботою відділень поліції.

Фейсбук Арсена Авакова

Запропонована функціональна структура діяльності поліцейського відділу та відділень поліції - апробована в ході проведення експерименту, у тому числі в місті Самбір (Львівська обл.), мала істотну підтримку громади та довела свою ефективність.

За рахунок збільшення кількості нарядів поліції на вулицях міст, де проводився експеримент, у рази зменшився час реагування на виклики, зменшилося навантаження на слідчо-оперативні групи, як наслідок підвищилась якість їхньої роботи зі збору первинної інформації на місці вчинення злочину. Також підтримка місцевими громадами введених перетворень і відновлення впевненості людей у верховенстві закону сприяли зростанню довіри населення - тому кількість звернень людей за допомогою під час проведених експериментів різко зросла.

Фейсбук Арсена Авакова

Крім цього, запропонована функціональна структура органів поліції на місцях передбачає оптимізацію кількості установ тимчасового утримання (ІТУ), що дозволить скоротити витрати на їхнє утримання, оптимізувати штатну чисельність і головне - досягти умов утримання затриманих у відповідності з європейськими стандартами: - Створення належних умов утримання - Захист людської гідності - Належне медичне забезпечення та харчування - недопущення внепроцессуальных дій, можливих силових впливів і тортур.

Фейсбук Арсена Авакова

ПОЛІЦІЯ У ВЕЛИКИХ МІСТАХ

У той же час для столиці та інших великих міст країни функціональна структура органів поліції буде виглядати дещо інакше. При цьому відмінності не будуть впливати на якість правоохоронного обслуговування громадян.

Так, для міста Києва пропонується наступна побудова органів поліції:

- Головне управління національної поліції у м. Києві;

- 10 управлінь поліції;

- 23 відділення поліції;

- 777 поліцейських дільниць.

Фейсбук Арсена Авакова

Оптимальна функціональна структура підрозділів поліції в столиці, представлена на прикладі ОБОЛОНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ:

Фейсбук Арсена Авакова

Крім того, у рамках оптимізації та підвищення якості правоохоронної функції органів поліції великих міст - передбачається ліквідація проміжної управлінської ланки у вигляді міських управлінь (Харків, Львів, Запоріжжя, Одеса, Дніпропетровськ, Херсон, Полтава, Миколаїв). Координація діяльності відділів поліції буде здійснюватися безпосередньо Головним управлінням Національної поліції регіону.

Фейсбук Арсена Авакова

Новини за темою

Запропонована структурно-функціональна побудова органів поліції визначає розподіл функцій і градацію відповідальності керівників різних рівнів в органах Національної поліції. Це дозволить людям чітко визначити посадову особу, до компетенції якої віднесено вирішення їхніх проблем:

Фейсбук Арсена Авакова

Розумію, що масив інформації занадто щільний для сприйняття звичайної людини. Тим не менш для нас дуже важливо, щоб люди розуміли і приймали нові форми та принципи дій поліції, яка змінює в Україні стару міліцію. Крок за кроком. Тому вважаю своїм обов'язком інформувати. І буде ще з десяток такого роду матеріалів. Сподіваюся, не набридне.

А ми поки нічого не чекаємо - робимо! Повним ходом йде формування нової патрульної поліції. Йде конкурсний набір у Кіберполіцію. У найближчі дні почнемо атестаційний конкурс і набір в управління по боротьбі з наркозлочинністю. Розпочався конкурсний набір у поліцейський спецназ КОРД (компоненти А, В, С) - про це розповім детальніше.

І, найважливіше, по всій країні стартує тотальна атестація міліціонерів - ніхто не перейде в нову поліцію автоматично - про це буде окремо вже завтра. Після атестаційних процедур нас чекають конкурсні набори по всій країні.

Закриття МРЕВ, створення замість них сервісних центрів - як цивільних підрозділів, поза поліцейської структури, повна ліквідація ДАІ по всій країні... багато ще всього. Крок за кроком, але швидко.

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>