Як білоруси на чолі з Лукашенком стали «нацистами»

Росіян обурило те, що 25 березня в Мінську з розмахом відзначили сторіччя створення Білоруської Народної Республіки, а Лукашенко цю акцію не заборонив

Як білоруси на чолі з Лукашенком стали «нацистами»
REUTERS/Vasily Fedosenko

Росіян обурило те, що 25 березня в Мінську з розмахом відзначили сторіччя створення Білоруської Народної Республіки, а Лукашенко цю акцію не заборонив

Оригінал на сторінці Дениса Казанського Facebook

Прочитав на одному з найпопулярніших російських ресурсів Lenta.ru статтю під назвою "Батькины нацисты". Так, це про Білорусь. Росіян обурило, що 25 березня в Мінську з розмахом відзначили сторіччя освіти БНР (Білоруської Народної Республіки, - ред.), а Лукашенко цю акцію не заборонив. Стаття абсолютно прекрасна навіть на тлі опусів про Україну. "Батькиными нацистамы" в ній називають людей, які вийшли відзначати події, що мали місце в 1918 році. А ось мій улюблений фрагмент - в ньому перераховуються ознаки "нацизму", до якого Білорусь занурює Лукашенко.

"Позиції націоналістів у сфері культури і освіти постійно посилювалися. Почалася кампанія за розширення сфери використання білоруської мови, яка закінчилася повним знищенням російськомовної топоніміки: тепер всі покажчики на білоруських вулицях і трасах містять написи на «мовє», дубльовані на латиниці (а в деяких місцях і китайською). Влада почала приділяти все більше уваги розвитку національної культури, що підозрілим чином нагадувало те, що відбувалося на Україні з її «Днями вишиванки». На полицях білоруських магазинів з'являлося все більше товарів з національною символікою — в основному литовською і колабораціоністською".

Новини за темою

Загалом, дикість. Поки душили бандерівську гадину, під боком утворилася нова. Подумати тільки - покажчики на "мовє"! Дні вишиванки, як в Україні! А товари з національною символікою на полицях в магазинах - це взагалі в голову не вкладається. Які ще потрібні докази того, що Лукашенко - нацист і русофоб?

Lenta.ru

Здавалося, більш проросійської держави, ніж Білорусь, сьогодні не існує. Але кремлівські рупори вже і білорусів на чолі з Батькой записують у нацисти. І це при тому, що у країні російська мова давно вже є державною і тотально домінує в усіх сферах спілкування, а сама Білорусь не тільки в Митному союзі, але і в союзній державі з РФ. Між країнами фактично немає кордону.

Новини за темою

І це дуже показовий момент, який доводить, що Росії завжди буде мало. Скільки б країни і правителі не принижувалися перед Кремлем, він буде вимагати все більшої лояльності. Аж до повного розчинення і підпорядкування. Будь-який прояв національної самості, будь-які, навіть самі нешкідливі форми шанування національної культури - завжди будуть трактуватися в РФ, як "нацизм". Не потрібно навіть мати власного Бандеру. Вам все одно навісять ярлик "нацистів" просто за вишиванку і вуличні покажчики на рідній мові.

Неможливо домовитися з державою, яка запрограмована на те, щоб рано чи пізно тебе проковтнути. Марно вибирати проросійських політиків - це все одно не допоможе. Тільки повністю відмовившись від власної національної ідентичності українець чи білорус може стати для росіян "хорошим".

Денис Казанський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів