banner banner banner banner

Ви ще не вірите, що рептилоїди живуть у степах України?

Ви ще не вірите, що рептилоїди живуть у степах України?
З відкритих джерел

Олексій Кущ

економіст

Оригінал на сторінці Олексія Куща Facebook

Рептилоїди у степах України, або Коли у нас закінчиться "війна світів"....

Новини за темою

Мені не подобається термін "соросята", як і будь-який соціальний фрейм, який, з одного боку, не дає змоги піддавати те чи інше явище якісному критичному аналізу, а з іншого, дає тим людям, які ховаються за подібними епітетами, чудову стартову можливість маргіналізувати своїх супротивників і, відповідно, рекрутувати прихильників.

Я спробую препарувати висновки "катехізису неолібералів" відносно українських реалій.

Отже, неолібералізм - це системна десоціалізація держави, яка полягає у роздержавленні економіки, тотальній приватизації і "монетизації" людини як засобу виробництва.

У цьому збіг із нинішньою політикою нашої влади. Може, представники монокоаліції ще не зрозуміли, хто вони - центристи або соціалісти, насправді ж вони типові неоліберали. Принаймні у контексті соціальної політики держави.

Неолібералізм - це не догмат свободи і "рука ринку" Адама Сміта. У цьому полягає найбільша помилка деяких недостатньо обізнаних адептів цього вчення.

Неоліберал готовий наступати на свободу людини, якщо вона не підкріплена особистою "монетизацією". Неолібералізм органічно вмонтовується в теорії соціального расизму. А тепер пригадаємо недавню розмову в Україні "щодо неякісних дітей", ідеї обмежити право голосу для тих, хто не платить податки, або про скасування пенсій.

Неолібералізм - це світоглядна прірва між 15%, які заробляють на інших 85% населення. Ця пропорція називається "модель ринкової гри".

Це і відома фраза одного колишнього нардепа і представника минулої влади з родини лендлордів, а нині радника уряду, який всерйоз запропонував скасувати пенсії "в обмін на економічне зростання". І саме ця людина зараз "у фаворі при дворі"...

Неолібералізм - це система зовнішніх і внутрішніх "підпірок" ринку в інтересах 15%. І в цьому він є ще більшим ворогом лібертаріанства, ніж протекціонізм.

Неолібералізм - непримиренний ворог "нового курсу" Рузвельта, економічного націоналізму і теорії суспільства медіанних доходів, або загального добробуту (welfare state). Він проти доместикації виробництв. А тепер пригадаємо про той лемент, який здійнявся у відповідь на несміливі спроби прийняти в Україні закон про локалізацію виробництва.

Ключовий момент - створення "подвійного уряду": офіційного - для виконання церемоніальних функцій і реального - у вигляді "монетизованих" груп впливу. Показова ілюстрація - уряд Гончарука, який мав своїм головним завданням послабити інституційну роль Кабміну і звести його до рівня сервісної служби - "консьєржа для бізнесу".

"Коронований" юрист Третього рейху Карл Шмітт, автор "зірочок" для євреїв, теж був якщо і не неолібералом у прямому сенсі, то кладезем для їхніх ідей, наприклад Хайєка.

Шмітт визначив дві форми управління світом: імперіум - влада керує людьми і домініум - люди управляють активами (фінансовими і матеріальними). В ідеалі, згідно з доктриною неолібералізму Вільгельма Репке, державний суверенітет має бути обмеженим, про те саме - у Поппера. Механізм поглинання "імперіуму" в інтересах "домініуму" - це система міжнародного права, яка встановлює пріоритет над національним суверенітетом. В цьому і полягає головний політичний парадокс політичних сил Порошенка, Яценюка, Вакарчука, Садового, частини "слуг" та інших - національних за формою і неоліберальних за суттю, коли демонтаж держави здійснюється у вишиванках і під спів гімну.

Репке виступав проти "фіскального соціалізму" Кейнса і не вірив у можливість монетарного стимулювання економіки, вважаючи головною метою центрального банку - боротьбу з інфляцією. Як рафінований неоліберал він підтримував режим апартеїду в ПАР, тому що саме в цих моделях максимально реалізовані ідеї "монетизації" 15% населення і обмежень для "не таких дітей", які "сідають на публічні кошти".

Як це не парадоксально звучить, але підміна держави здійснюється за допомогою "сильних інституцій", щоправда, "виведених за дужки" суверенітету. Згадуємо наше НАБУ, НБУ та інше "бу". Аналізуємо і звинувачення в порушенні "інституційної незалежності" Нацбанку. При чому глашатаї так "люблять" Україну , що просять МВФ відкликати 2 млрд дол., які мають піти на боротьбу з економічними наслідками коронакризи. У цих заявах вони максимально щирі.

Неолібералізм "дисциплінує" "неслухняні" країни з допомогою криз. Повернення до соціальної політики "виховує" відпливом спекулятивного капіталу, зростання бюджетних витрат - атакою на курс. Паралель з Україною: заява відомої інвесткомпанії про припинення "інвестицій" в Україну після відставки Смолія (а насправді - шантаж, спрямований проти можливої емісії НБУ на соціальні витрати); атаки на курс гривні після відставок Гончарука і того ж Смолія.

Новини за темою

Стратегічна мета неолібералізму - захистити 15% від демократичних процедур, перетворивши вибори на фікцію або медійний фарс. Що й сталося в Україні в 2019 році. Досягається ця мета за допомогою МВФ, Світового банку, контролю над НБУ, торгових угод, і навіть передачі портів у концесію. Історія українських портів у 2020-му нічого не нагадує?

Інструмент реалізації цієї стратегії - деполітизований уряд так званих технократів, повністю ізольований від демократичних механізмів контролю і впливу. Це те, про що говорить Саакашвілі. Це майже реалізована реальність в Україні, при чому у нас вона набагато ширша: маємо не тільки  уряд технократів, де практично немає представників партії "Слуга народу", а й "технократичні" наглядові ради, правління держкомпаній і "технократичний" Нацбанк.

Нинішня модель управління в Україні - це майже сформований продукт політичного неолібералізму XXI століття. Не дуже вдалий, як і будь-який прототип. Полігон політичних та медійних технологій. Велика "біла лабораторна миша".

То як, Ви ще не вірите, що рептилоїди живуть у степах України?

Олексій Кущ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>