Воєнний стан на пальцях: Чому боятися нічого, а панікувати – шкідливо

Воєнний стан на пальцях: Чому боятися нічого, а панікувати – шкідливо
Фото з відкритих джерел

Чого в жодному разі не можна робити в нестандартній ситуації? Правильно, не можна панікувати. Що роблять українці в таких випадках? Правильно, панікують. Признавайтеся, хто вчора закупив гречки на декілька місяців? Хто зняв всі гроші з карток? Хто "виручив" знахабнілих міняйл, які підняли курс долара до 29 грн? Може, хтось і квиточки за кордон придбав?

Здається, багато хто з українців живе за правилом: "У будь-якій незрозумілій ситуації панікуй". Не "розбирайся" (навіщо? це доля слабаків), а одразу йди до банкомату, знімай всі гроші, міняй на долари, купуй сіль і гречку і проклинай владу.

Вчора в супермаркетах можна було спостерігати таку картину.

Фото з відкритих джерел

І це ще вдень, коли Рада почала розглядати введення воєнного стану, коли ще не було відомо, введуть його чи ні. У деяких банкоматах Києва "раптом" закінчилися гроші. Сьогодні наші читачі пишуть, що в ряді райцентрів зняти готівку вже проблематично. У магазинах борошно і гречка – вже дефіцит.

Курс долара в банках на продажу зріс практично до 29 грн, а в деяких обмінниках підібрався до 30 грн!

Фото з відкритих джерел

У мене просте питання: навіщо? Люди, навіщо ви це робите? На вас їдуть ворожі танки? Чи в країні дефіцит продуктів харчування і завтра не буде чого їсти?

Воєнний стан – це не війна! Воєнний стан – особливий правовий режим, введений у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки щодо державної незалежності України, її територіальної цілісності. Давайте мислити логічно. Загроза висить над нашою країною вже 5 років – нічого особливо не помінялося. Те, що влада вирішила з якихось міркувань (напевно, з корисливих, але не в цьому суть зараз) змінити правовий режим, наділивши себе більш широкими повноваженнями, ніяк не позначиться на вашому гаманці та наявності гречки в магазині. Якщо тільки люди самі не створюватимуть паніку.

Фото з відкритих джерел

Влада вже заявила, що не вживатиме заходів, які порушать звичайний ритм життя громадян на територіях, де введено воєнний стан, якщо не буде наступу РФ на Україну. Це значить, що доки російські танки не поїдуть на Захід, ніхто не забере вашу машину, не змусить вас рити окопи і навіть не заборонить писати гидотні пости у Фейсбуці. Ймовірність того, що почнеться повномасштабна війна – дуже й дуже низька. А значить, навряд чи звичайних громадян взагалі торкнеться воєнний стан. Так, військовики викопають протитанкові рови, перевірять списки резервістів, прогріють військову техніку, напишуть кілька постів у соцмережах, в яких відзвітують, як старанно вони працюють. А в іншому навряд чи що зміниться. Навіть пенсії і зарплати виплачуватимуть вчасно!

Тому паніка в цій ситуації не просто зайва, але ще й шкідлива. Насамперед -  для всіх нас. Ніхто не хоче, щоб на піку попиту підскочили ціни в магазинах, "міняйли" задрали курс долара (що позначиться на тих самих цінах), а ситуація з і без того напівживою економікою тільки погіршилася. Якщо не хочете цього, припиняйте паніку і займіться справою.

Віктор Ружинський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів