banner banner banner banner

Віктор Медведчук на перемовинах у Москві: Тільки відновлення відносин з Росією дасть можливість підвищити рівень життя людей в Україні

Делегація політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" на чолі з головою політради Віктором Медведчуком, а також кандидатом у президенти Юрієм Бойком, якого підтримала партія, провели перемовини щодо низки економічних питань із прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою "Газпрому" Олексієм Міллером. Нижче - повний текст виступу Віктора Медведчука на перемовинах.

Віктор Медведчук на перемовинах у Москві: Тільки відновлення відносин з Росією дасть можливість підвищити рівень життя людей в Україні
112.ua

Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя"

Делегація політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" на чолі з головою політради Віктором Медведчуком, а також кандидатом у президенти Юрієм Бойком, якого підтримала партія, провели перемовини щодо низки економічних питань із прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою "Газпрому" Олексієм Міллером. Нижче - повний текст виступу Віктора Медведчука на перемовинах.

Шановні Дмитре Анатолійовичу, Олексію Борисовичу!

Справді, ця зустріч, яка сьогодні відбулася, є дуже важливою, і не тільки для нас, для тих людей, які в ній беруть участь, але в першу чергу для українських людей, які останніми роками внаслідок єврореформаторської влади, що панує з 2014 року в Україні, перетворилися на жебраків. Сьогодні основне досягнення єврореформаторів полягає в тому, що мільйони наших громадян зубожіли. У першу чергу це пов'язане з тими питаннями, які ми порушуємо та які ми почали обговорювати. Це вартість газу і похідні від вартості газу – опалення, газове водопостачання і багато чого іншого, що призводить сьогодні до тарифного геноциду, як ми його називаємо. На жаль, він має місце, тому що тарифи зростають, борги за тарифами зростають і зросли протягом останніх місяців до фактично 2,3 млрд доларів. Я хочу сказати, що це зростання заборгованості за тарифами, яке пов'язане безпосередньо з газом, і те, де є газ, збільшилося з 2013 року, після того як прийшла ця влада, в 5,2 рази!

Новини за темою

Якщо сьогодні говорити про цифри, які змушують нас шукати шляхи співпраці з РФ, з російським "Газпромом" щодо прямих постачань газу, можна сказати таке: тарифи в Україні протягом 5 років зросли в середньому на 745%, ціни на газ зросли на 1080%, ціни на опалення зросли на 1220% з моменту приходу цієї влади.

І коли вже тут пролунала думка з приводу необхідності прямих постачань газу, я хочу доповнити тільки одне, що це дійсно дуже серйозний крок для українського народу, для нашої країни. Тому що те, що сьогодні відбувається, так звана формула Дюссельдорф плюс, коли закладається в ціну вартості газу транзит, логістичне плече від Дюссельдорфа до кордону з Україною, 1500 км до Великих Капушан, межі України і Словаччини, а цього газу нема там, тому що це російський газ, і той газ, який називає чинна влада європейським, оскільки вона купує його в газових операторів, – це обман, цинічний обман влади населення країни для того, щоб підвищити тарифи.

Ба більше, коли ми говоримо про прямі постачання і вважаємо необхідним, вкрай необхідним для нашої країни і для наших людей відновити ці прямі постачання, ми добре розуміємо, що ця ціна буде набагато нижчою. Щоб ви орієнтувалися в цінах, я можу сказати, що сьогодні газ для населення коштує 317 доларів. Згідно з меморандумом, який було підписано між урядом України і МВФ, ціна збільшиться з 1 травня, це вже встановлено, до 368 доларів, а з 1 січня 2020 року – до 461 долара. Якщо сьогодні люди не платять за тарифами, якщо заборгованість становить 2,3 млрд доларів, і якщо в людей не вистачає коштів, як вони будуть платити в майбутньому, коли ця ціна зросте з 317 до 461 долара?

Ба більше, ми сьогодні говоримо та аналізуємо цей фактор, який впливає на доходи людей, на тарифи для населення, про те, що вже, за даними на 1 січня, понад 30% населення країни не сплачує комунальних послуг, тому зростає заборгованість. Наші депутати "Опозиційної платформи – За життя" запропонували один зі шляхів – списати ці борги.

Але це наше внутрішнє питання, а ось предмет нашої сьогоднішньої зустрічі (і я, і Юрій Анатолійович вдячні вам за те, що ви погодилися обговорити її), безумовно, полягає в тому, що нам потрібні прямі постачання газу, без "Дюссельдорф плюс". Нам потрібні прямі постачання "Газпрому". Тому що навіть якщо сьогодні зважати на ту ціну і той контракт, який є і який сьогодні діє до 1 січня 2020 року, то це ціна на рівні 240-260 доларів, але ніяк не ті захмарні цифри, які сьогодні зараховують до тарифів і змушують наших громадян їх платити. Тому головне питання – це, безумовно, прямі постачання, і вони, на нашу думку, зможуть серйозно здешевити ціну. Я думаю, що Олексій Борисович скаже з цього приводу, наскільки це реально і як це може практично діяти.

Транзит газу – це дуже серйозне питання, і ми добре розуміємо, що це джерело надходження до дохідної частини бюджету, про яке сказав Юрій Анатолійович, це 3 млрд надходження останніми роками, у 2017-2018 роках, коли ми прокачали газ, який постачав "Газпром" до Європи, у 2017 році – 94 млрд кубометрів, у 2018 році – 89 млрд, це близько 3 млрд дол. надходжень до нашого бюджету. Звичайно, після того як РФ успішно закінчить, а ми в цьому не сумніваємося, будівництво "Північного потоку - 2", 1-ї та 2-ї нитки турецьких потоків, які, як ми знаємо, за планом мають бути закінчені в грудні поточного 2019 року, наша труба фактично буде пустувати. Бо, якщо враховувати баланс газу, який постачає "Газпром" сьогодні до Європи, а він нарощує ці постачання, але не до такої міри, щоб зберегти постачання з транзиту через Україну, наскільки мені відомо, "Газпром" поставив 201 млрд кубів газу до Європи за підсумками 2018 року, і, безумовно, цей баланс з 89 через Україну значно впаде. Впаде через постачання, які є і більш короткими, і більш дешевими у зв’язку з "Північним потоком - 2" і "Турецьким потоком".

І тут є вихід один, вихід, який, на жаль, був предметом перемовин (я пам'ятаю, свого часу неодноразово брав участь у них), ще починаючи з президентства Кучми 2002 року, коли вперше було підписано меморандум про створення газового консорціуму. Шредер, Кучма і Путін підписували тоді цей меморандум. Я впевнений у цьому і постійно публічно відстоюю цю позицію, що якщо ми не збережемо транзиту газу через газотранспортний консорціум, який, на мою думку, є єдиним засобом для того, щоб його зберегти, то ті надходження до бюджету зникнуть.

Я, Дмитре Анатолійовичу та Олексію Борисовичу, хочу вам сказати про те, що 3 млрд – це дуже багато для бюджету України, тому що дохідна частина бюджету становить 35 млрд, це фактично 10%. Так от я вважаю, і це наша позиція з Юрієм Анатолійовичем, позиція "Опозиційної платформи – За життя", що нам потрібен газотранспортний консорціум, щоб зацікавити, з одного боку, "Газпром", який представляє тут Олексій Борисович, зацікавити споживачів у Європі та зацікавити Україну, яка буде транзитувати. Вихід тільки один. Тому, якби була можливість повернутися до цієї частини і до цих газотранспортних домовленостей, це було б позитивним моментом для наших людей, для нашої країни. Тому що це і робочі місця, і доходи громадян, і надходження до бюджету.

І головне питання – це питання економічного співробітництва. Сьогодні ми зазнаємо найгірших часів і відносин між країнами з 1991 року, після розпаду Радянського Союзу та утворення суверенних незалежних держав РФ та України. Говорячи про економіку, це дуже важливий контекст сьогодення, зазначу, що в нас сьогодні триває так званий процес деіндустріалізації. Це закриття десятків тисяч підприємств, тому що ми втратили головне, особливо впродовж останніх 5 років єврореформаторської діяльності київської влади, ми втратили в тому, що наші експортні можливості та експорт до країн СНД і до Росії впав щороку десь на 20 млрд дол. Це страшна цифра для економіки, для людей, які втратили робочі місця, втратили можливість наповнення соціальних фондів, виплат пенсій та інших допомог, втратили зарплату і нормальні умови життя. Ця втрата на сьогодні є найбільш суттєвою для економіки, тому сьогодні і в програмі нашого кандидата в президенти Юрія Бойка, і нашої партії є питання радикальної зміни економічного курсу.

Ба більше, якби хтось мені сказав чи міг довести, що ми щось знайшли, я маю на увазі Україну, – але ж цього не сталося. Тому що до вступу України до ЗВТ з ЄС у нас експорт до країн Євросоюзу становив 17,1 млрд. За підсумками 2018 року він зріс до 20 млрд. Він зріс на 3 млрд, а втратили від взаємного кризового стану і стану економіки між Росією та Україною 20 млрд. Ба більше, ми там нічого не знайшли. Ми зробили нашу економіку одновекторною, втратили багатовекторність і ефективність від багатовекторності для країни, для людей і для економіки, і ця ситуація досі погіршується. Зрозуміло, що це сталося у зв'язку з тим, що Україна увійшла до ЗВТ з ЄС, звичайно, вона припинила своє членство в ЗВТ з СНД, і обмежено було відносини з Росією. Після цього Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу, у відповідь на це РФ запровадила контрсанкції, і це ще погіршило ситуацію. І от при всьому цьому за підсумками 2018 року Росія для України – головний торгово-економічний партнер. Найбільший експорт з України до Росії, хоч він і впав з 15 до 3,6 млрд, серед усіх країн світу він найбільший саме в РФ. І найбільший імпорт серед усіх країн світу – це Росія щодо України. І тут теж сталося падіння, але він все-таки є. І тому не просто гріх, а злочинно не намагатися відновити наших взаємовигідних економічних відносин. Тому що тільки ці відносини та їхнє відновлення можуть сприяти рівню доходу населення, забезпечити робочими місцями, надходження до дохідної частини бюджету і змінити життя на краще.

Саме тому ми б хотіли обговорити ці питання, тому що ми бачимо в цьому користь. Коли на тлі тієї політичної боротьби, яка триває в Україні, боротьби за владу, погано, коли в цій боротьбі, крім влади, нічого не видно. Ми вважаємо, що, беручи участь у цій боротьбі і як партія, і наш кандидат від партії, ми говоримо про те, що головне в цій боротьбі – домогтися поліпшення життя людей. Ось наше головне стратегічне завдання. Саме тому ми тут, саме тому ми просимо сприяння в можливості пошуку спільного знаменника для того, щоб відновити наші відносини в торговельно-економічній сфері між РФ та Україною.

Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя"

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>