banner banner banner banner

Віктор Медведчук: Ми повинні об'єднати країну для того, щоб зупинити процес її падіння в безодню

Текст виступу Віктора Медведчука під час Всеукраїнського об'єднавчого з'їзду "Опозиційної платформи - За життя"

Віктор Медведчук: Ми повинні об'єднати країну для того, щоб зупинити процес її падіння в безодню
Голова Політради "Опозиційна платформа - За життя" 112.ua

Віктор Медведчук

Доктор юридичних наук, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України

Текст виступу Віктора Медведчука під час Всеукраїнського об'єднавчого з'їзду "Опозиційної платформи - За життя"

Шановні друзі, шановні колеги! Сьогодні знаковий день для нашої партії. Він ще знаменний тим, що ми наш з'їзд, який впливатиме на долю нашої країни, проводимо в день великого православного свята - Вознесіння Господнього. Свято, яке відзначають на 40-й день у четвер, 6 тижнів після Пасхи, знаменує собою піднесення Господа в небо після закінчення земного служіння. Земне служіння залишається за нами. Ми повинні його продовжити. І в цей день ми починаємо реалізовувати ту програму, яка означатиме наш шлях до перемоги, наш шлях, який вийде на фінішну пряму 21 липня. Ми зобов'язані принести мир в Україну. Ми зобов'язані врегулювати ситуацію на сході країни, припинити бойові дії. Наш план, ухвалений у цьому приміщенні на з'їзді нашої партії 29 січня, впроваджується в життя, і я хочу доповісти сьогодні вам про те, що ви й так добре знаєте, що мирний план-концепція, затверджений нашою партією, підтримано, і з приводу нього виражено згоду обговорювати і домовлятися і в Донецьку, і в Луганську, і в Москві. Відповідь залишається за Києвом, але цієї відповіді ми не отримали ані від Порошенка, якому не потрібен був мир на Донбасі, йому потрібна була війна, йому не потрібні були люди Донбасу, тому що вони ніколи би не проголосували за нього. Ми цієї відповідь не отримали і від пана Зеленського і його команди. Ми чуємо різні заяви, відмовки, дешевий популізм і не більше. Ми зобов'язані реалізувати цей мирний план, і цей мирний план залежатиме, зокрема, і від того, яким складом і в якій кількості ми прийдемо до парламенту, отримавши довіру наших громадян. Тому що ми повинні дати відповідь Донецьку, Луганську і Москві в контексті того, що мирний план, виконання мінських угод – це те, що ми обов'язково зробимо й обов'язково реалізуємо.

Шановні друзі, я хочу вам нагадати, кажучи про нову команду Зеленського, його інавгураційну промову, дійсно красиву і дійсно талановиту і дуже добре, на високому творчому рівні викладену. Ви пам'ятаєте в частині про мир? Він готовий заради миру на все: до втрати рейтингів, посади - на все. Я згадую ці кадри, коли після цих слів депутати нашої фракції піднялися й аплодували стоячи разом з іще половиною залу. Друга половина завмерла. Як мумії сиділи в ложі уряду, очолювані двома вчорашніми героями, Гройсманом і Яценюком, члени так званого уряду, який все ніяк не може піти. Вони опустили голови і пониклий погляд. Але тут після артистичної паузи пана Зеленського прозвучали слова "але не ціною здачі територій". Скажіть, а хто збирався здавати території? Від кого, від чийого авторства цей абсурд, цей популізм, який зашкалює своєю дешевизною? І треба було бачити цю ложу, цих мумій, які ніби як воскресли, піднеслися духом, почалися бурхливі оплески, які лунали на весь зал з іншої половини цього залу. Це що? Це ще одна відмовка? Це ще одне хибне сприйняття того, що мир на Донбасі, який ми зобов'язані принести в країну, це повернення людей, це повернення Донбасу в Україну і України на Донбас і це наша головна стратегічна задача. Ми повинні змінити радикальним чином економічний курс нашої країни. Ми повинні переглянути кабальні умови, які спричинили й опустили нашу економіку і соціальну галузь нижче плінтуса. Умови договору про зону вільної торгівлі з ЄС, умови про вступ України до Світової організації торгівлі. Ми повинні відновити відносини з Росією і країнами СНД, ми повинні покінчити з монополією великого бізнесу в економіці України. Ми повинні відновити транзитний потенціал, ми зобов'язані змінити податкову систему оподаткування малого і середнього бізнесу, ми повинні зробити економіку країни, яка послужила мостом між Заходом і Сходом. Це головне завдання в питаннях економіки і соціальної галузі. Наші вороги. Наші вороги - це процеси, які відбуваються в нашому суспільстві.

Наші вороги - це деградація, це деіндустріалізація, це деінтелектуалізація. Тільки декілька фактів, кричущих, щодо деградації. Площа нашої країни колись становила 603 тис. кв. км. Сьогодні контрольованими залишаються 550. Наша країна - це країна з населенням колись була 52 млн. А скільки сьогодні? 38, 35, 30? А хто взагалі знає? Не знає ніхто – ані влада, ані люди. ВВП. За підсумками 2018 роки ми вийшли - вдумайтеся в цифру! - на 63% ВВП 1990 року, останнього року УРСР у складі СРСР. 63%. Цей бар'єр подолано колишніми радянськими республіками, а сьогодні - незалежними суверенними державами, усіма - на початку 2000-х років. А ми пасемо задніх – десь там у кінці цього ряду. Деінтелектуалізація. З одного боку, це витік мізків, науковий ... інженерно-технічного персоналу з таких високотехнологічний галузей, як авіаційна, оборонка, приладобудування, ракетно-космічна, суднобудування і багатьох інших. А з іншого боку ... система освіти, фактично знищено систему професійно-технічної підготовки кадрів. Це сьогодні шкідливі закони, ворожі щодо країни й народу, які посилюють процес деінтелектуалізації. Такі закони, як закон про освіту, закон про дискримінацію російської та інших мов національних меншин, закон про люстрацію, закон про декомунізацію. Ми повинні відновити символи Великої перемоги у Великій Вітчизняній війни. Ми повинні це зробити для ветеранів. Ми зобов'язані це зробити для українського народу. Деіндустріалізація. За останні роки закрито кількадесят тисяч підприємств. Мільйони наших громадян вигнано на вулицю в пошуках роботи - як у межах країни, так і по всьому світу. Всі ці процеси – їх має бути завершено. Ми повинні покінчити з цими процесами в нашому суспільстві та в нашій державі. І коли ми говоримо про об'єднання (а це головна стратегічна мета нашої партії спочатку, нагадую, з листопада 2018 року, коли ми ухвалили рішення брати участь спочатку в президентській, а потім у парламентській кампанії), ми говорили про те, що ми об'єднуємо сили, і ми їх об'єднали. Сьогодні стоїть стратегічна задача перед нами, перед нашою командою і партією. Ми повинні об'єднати країну для того, щоб зупинити процес падіння нашої країни в безодню. Ми повинні зупинити розпад країни, який, на жаль, після розмов про розкол перетворився на реальність. Ми повинні відновити територіальну цілісність нашої країни, і для цього ми зобов'язані об'єднатися. І коли команда Зеленського і сам Зеленський говорить, що він уже об'єднав країну, і як підтвердження висувається теза про 73% тих, що підтримали його, то це не зовсім так. Ба більше, це не так. Не можна об'єднуватися в боротьбі проти, об'єднуватися можна тільки в боротьбі за. А ті 73%, які проголосували за нього, заслужено проголосували за нього, це голоси проти злочинної команди, проти злочинної зграї Порошенка, а це різні речі.

Ми вважаємо, що об'єднати країну можна виходячи з формули, яка належить нашій партії, яку викладено в її програмі. Формули національного успіху, формули зшивання країни. Це формула, коли спірні питання, питання, що викликають різні оцінки, має бути винесено в чисельник. Це віра, це мова, це історія. А в знаменнику для приведення до спільного знаменника повинні бути рівень життя наших людей, його підвищення, підвищення добробуту і спільне управління країною. Це те головне, завдяки чому ми можемо привести до спільного знаменника, об'єднавши країну, об'єднавши людей, об'єднавши політичні сили. Якщо ми цього не зробимо, то може наступити те, про що пророкував колись 1000 років тому великий князь Київський Ярослав Мудрий: "Якщо ви будете в ненависті жити, у чварах, у сварках, погубите себе і землю своїх батьків і дідів" . Ми не повинні цього допустити і ми цього не допустимо. Наша команда будуватиме успішну країну. Ми готові й ми це можемо і зобов'язані зробити.

І закінчуючи свій виступ, я хочу знову повернутися до того знакового дня, який має місце сьогодні, дня, в який ми проводимо наш з'їзд. Ще цього дня – Вознесіння Господнього – люди, як правило, звертаються до Господа з проханням про щедрий майбутній урожай. Я хочу, щоб ми всі в душі, у своїх молитвах, звертаючись до Господа, попросили про щедрий врожай для нашої країни, для нашої держави, головне – для наших людей 21 липня 2019 року.

Віктор Медведчук

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>