112 Україна - Міноборони: Ми на одному боці

112 Україна - Міноборони: Ми на одному боці
112.ua

112.ua

Редакційний блог

Міністерство оборони, яке серед іншого відповідає за збереження військових складів, на тлі пожежі в Ічні вирішило відкрити фронт не проти диверсантів, а проти ЗМІ, зокрема телеканалу "112 Україна". Два дні чиновники Міноборони скаржаться, що наш канал нібито відмовляється подавати офіційні дані міністерства щодо вибухів на складах боєприпасів у Чернігівській області. Дійшло до того, що сам міністр оборони Степан Полторак під час засідання Кабміну поскаржився на нас прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

Щоб зрозуміти абсурдність усього сказаного за ці два дні чиновниками Міноборони, досить просто відновити всю хронологію подій.

Близько 03:30 9 жовтня почалася пожежа на військовому арсеналі в Ічні.

О 05:49 Міноборони на своїй сторінці у Facebook повідомляє про пожежу на арсеналі. Жодних попереджень на радіо чи державних каналах немає.

Facebook Минобороны Украины

06:00 - ефір телеканалу "112 Україна" починається з повідомлення про пожежу на 6-му арсеналі. Ми були першими, хто в прямому ефірі повідомив про подію. У новинах було процитовано офіційну інформацію, в тому числі й ту, що оприлюднено Міноборони у Facebook, хоча між публікацією поста і початком новин минуло 11 хвилин.

Пізніше в Міноборони заявлять, що "112 Україна" не використовував інформацію, надану міністерством. Це абсолютно не відповідає дійсності, і щоб зрозуміти це, достатньо порівняти текст повідомлення Міноборони і слова ведучої новин "112 Україна".

08:16 – одразу після початку роботи програми "Лайв" "112 Україна" виводить у прямий ефір керівника Управління зв'язків із громадськістю Збройних сил України Богдана Сеника, який розповідає про ситуацію в Ічні.

09:45 – ДержНС на своєму сайті публікує оперативну інформацію щодо ситуації на 6-му арсеналі станом на 09:30. Серед іншого в ній рятувальна служба каже: "Орієнтовно на складах міститься 88 тис. тонн боєприпасів".

ДСНС України

10:04 – інформацію від ДержНС публікує сайт 112.ua., Дані служби було передано дослівно. Також цифри потрапили на титри телеканала "112 Україна".

10:07 – минає три хвилини, і вже у Facebook Міноборони з'являється повідомлення, де міністерство "викриває" фейк! "Міністерство оборони України офіційно повідомляє, що інформаційні повідомлення, опубліковані інформаційними агентствами, інтернет-виданнями та окремими телевізійними каналами ("112 Україна") щодо кількості боєприпасів, які зберігаються на території 6-го арсеналу на Чернігівщині, не відповідають дійсності", - йдеться в повідомленні Міноборони. Цю ОФІЦІЙНУ інформацію процитували багато ЗМІ, проте в міністерстві окремо вказали тільки на телеканал "112 Україна".

Facebook Минобороны Украины

Абсурдність ситуації ще й у тому, що першоджерело інформації – державний орган, але в Міноборони не спростували ДержНС, а просто звинуватили ЗМІ в подачі неправдивих даних.

Але й це ще не все. На брифінгу о 10:30 представник Міноборони заявив, що тоннаж боєприпасів на арсеналі - "це закрита інформація", але "я вам скажу, що в півтора-два рази помилилися ЗМІ, які давали цю інформацію". Секретність 88-рівня! Уже того ж дня радник президента Юрій Бірюков, а сьогодні й сам міністр Полторак "розсекретили" інформацію щодо кількості боєприпасів на арсеналі. Чи то комунікація між чиновниками зовсім кульгає, чи то зі зберіганням секретної інформації в нас у країні проблеми. Але винні все одно журналісти!

Сьогодні претензій Міноборони з приводу тонажу вже не чути, як і вибачень перед журналістами. Чиновники вирішили підкопатися до нашого телеканалу з іншого боку. На засіданні Кабміну 10 жовтня міністр оборони Степан Полторак поскаржився Володимиру Гройсману, що Богдан Сеник нібито вчора вранці не міг "прорватися" в наш ефір. Це при тому, що Сеник 9 жовтня був на прямому включенні вже через три хвилини після початку роботи "Лайва" на телеканалі "112 Україна"! Пізніше в розмовах з нашими редакторами та ведучими Богдан Сеник так і не зумів пояснити, до кого саме він намагався додзвонитися, щоб потрапити в ефір. При цьому під час відповіді на запитання наших журналістів Сеник постійно згадував про "інший канал та інших журналістів".

"Півтори години я телефоную одному з ваших гостьових редакторів, другому. Тому що ви в студії вже обговорюєте питання без залучення офіційних представників. У нас інформація була з 05:30. А ми були на місці з четвертої години, пізніше намагалися додзвонитися, і про ці 1,5 години йшлося", - заявив Сеник.

Слід зауважити, що ефір телеканалу "112 Україна" починається о 06:00, а "Лайв" - орієнтовно з 08:10. Кому і куди пан Сеник телефонував з 4-ї до 6-ї ранку – загадка.

Володимир Гройсман сьогодні на засіданні Кабміну розповідав, як фейкові повідомлення нагнітають ситуацію та сіють паніку серед людей. Однак Міноборони чомусь не спростувало фейкові фотографії арсеналу в Ічні, які в соцмережах поширили голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони Сергій Пашинський і нардеп від РПЛ Ігор Мосійчук. Фотографії, спрямовані на дискредитацію армійських чинів. Натомість інформація від офіційного держоргану, процитована ЗМІ, які працюють у прямому ефірі, викликала гнів армійців.

Ще раз: телеканал "112 Україна" першим серед каналів повідомив про інцидент в Ічні й далі протягом дня оперативно стежив за ситуацією, надаючи глядачам свіжу інформацію. Ми зробили ту роботу, яку має забезпечити (але не забезпечило) Міноборони – попередити громадян про небезпеку. Однак замість подяки ми отримали звинувачення від чиновників, які замість належного виконання своїх обов'язків у захисті Батьківщини звинувачують ЗМІ у вигаданих гріхах.

Сподіваємося, що ряд нападів проти нашого телеканалу – всього лише прикрий збіг обставин, а не цілеспрямована кампанія Міністерства оборони. Ми ж і далі будемо першими повідомляти глядачам все, що відбувається в Україні та світі, користуючись при цьому виключно офіційною і перевіреною інформацією. Знову ж таки, на відміну від багатьох депутатів і чиновників, які заради інформаційного шуму готові писати й розповідати що завгодно.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів