Відкритий лист психіатра та громадського діяча Глузмана прем'єр-міністру України

Відкритий лист психіатра та громадського діяча Глузмана прем'єр-міністру України
kyiveuromarathon

Семен Глузман

психіатр, правозахисник

Оригінал на сторінці Семена Глузмана у Facebook

Шановний Володимире Борисовичу!

Не буду приховувати, починаючи писати цей текст, що відчуваю відчуття нудоти, яка от-от з’явиться. Оскільки в правовій державі, де прем'єр-міністр контролює діяльність своїх підлеглих, міністрів, писати і роз'яснювати подібне немає необхідності. Що ж, ми з Вами живемо і працюємо в іншій державі.

Розумію, що Ваші щирі почуття до в. о. міністра Супрун не згаснуть через мого листа. Тим не менше вважаю за необхідне повідомити вам про таке.

У системі Міністерства охорони здоров'я України доволі давно функціонує Український моніторинговий центр з наркотиків і алкоголю. Головний, європейський Центр, який координує та аналізує роботу національних центрів, раніше доволі скептично ставився до результатів роботи українського Центру. Після того, як роботу в ньому очолила досвідчений фахівець-аналітик, європейські куратори і колеги різко змінили своє ставлення до результатів роботи в Україні та оцінюють їх позитивно.

Тим не менше в. о. міністра Супрун, особисто познайомившись з керівником Центру і позитивно оцінивши її роботу, призначила в. о. директора цього Центру свого улюбленця, абсолютно незнайомого з цією проблематикою Сергія Шума. При призначенні на посаду Сергія Шума було порушено процедури, прописані в українському законодавстві. Так, у лютому 2018 р. при здійсненні перейменування цього Центру разом із формальним перейменуванням відбулася реорганізація Центру, який з установи охорони здоров'я перетворили на спеціалізовану експертну установу.

Новини за темою

Тут йдеться не про формальну гру слів, а про грубу, не мотивовану буквою закону зміну функцій. Зі слів керівника реєстраційної служби Печерського району м. Києва я знаю, що відповідного листа до реєстраційної служби підписала особисто в. о. міністра Супрун, а приніс особисто Шум. Цілком припускаю, що Сергій Шум, який готував усю цю операцію і сам документ, маючи на меті свою користь і кар'єрне зростання, свідомо сховав у тексті зміну функцій Центру, розуміючи, що некомпетентна в українському діловодстві та законодавстві в. о. міністра легко підпише цей протиправний документ. Так, на жаль, і сталося.

Далі протиправні дії чиновників МОЗ, ініційовані Шумом, тривали. Незважаючи на те, що його, Шума, призначили на посаду всупереч чинному законодавству. Наприклад, під час реєстрації нової редакції статуту Моніторингового Центру він був керівником колишнього Центру і поставив відповідний підпис.

Наважуюся запевнити Вас, Володимире Борисовичу, що вся ця буча з перереєстрацією і тривалим копирсанням довкола була необхідна Шуму лише з однією метою: будь-яким способом ввести у функцію центру тему судової психіатрії. І негайно очолити її! І ніхто, ні антикорупційний підрозділ МОЗ, ні фінансове управління, ні адміністративно-організаційні підрозділи МОЗ, "не помітили" очевидного порушення бюджетного законодавства. Функцію судово-психіатричної експертизи успішно виконував Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології (наразі перереєстрований під іншою назвою таємно, без погодження з адміністрацією Інституту тим самим Шумом з метою досягнення своєї корупційної мети), де сам Шум працював заступником директора до 28 листопада 2017 року. До честі деяких співробітників МОЗ хочу зауважити, що вони категорично відмовилися брати участь у брудних схемах доктора Шума з реорганізації Моніторингового Центру і свої підписи на сумнівних документах не поставили.

Новини за темою

І все-таки, гріючись у променях відкритої прихильності до себе в. о. міністра, Шум вніс тему судової психіатрії до статуту реорганізованого та очоленого ним Центру. Маніпуляція вдалася, і в липні 2018 року він, не будучи директором центру (а тільки виконувачем обов'язків!), розпочав процедуру реорганізації Державної установи "Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України". Так, саме так, уже і "психічного здоров’я" - Сергій Шум працює цілеспрямовано і сміливо. Оскільки ніхто зі старших товаришів по Мінздраву його не зупиняє.

Саме тому твердо впевнений у своїй безкарності, очевидно і відкрито перевищуючи свої повноваження, він підписує нову редакцію статуту Центру, без погодження з МОЗ затіває таку жадану з корупційною метою реорганізацію, звільняє за статтею "скорочення" співробітників Центру.

А МОЗ мовчить. Ігноруючи відкрите невдоволення міжнародних офісів у Лісабоні та Відні, здивованих, чому Україна свідомо руйнує свій успішний Моніторинговий Центр. Дійсно, Володимире Борисовичу, ми ж знаємо, що в нашій країні проблеми з наркотиками і алкоголізмом нема. Дивно одне: як пані Супрун, котра погано знає реалії нашої країни, так швидко дізналася про відсутність в Україні цієї страшної проблеми?

Моніторинговий Центр, такий важливий для нас, українців, а не тільки для Лісабона і Відня (у Відні розташований відповідний підрозділ ООН), згасає. Ну, а Сергій Шум, який уже створив "під себе" судово-психіатричну експертну вертикаль і з Вашою, Володимире Борисовичу, допомогою має намір вкласти величезні гроші в створення безлічі спеціальних психіатричних лікарень для тримання в них психічно хворих злочинців, торжествує. Молодий доктор знає, що робить. А робить він Вашими і Супрун руками своє майбутнє, сите і впевнене, вибудуване на корупційній схемі, про яку навіть припустити в колишні часи було б нереально, не те що зробити.

Новини за темою

Розумію, клеврети пані Супрун скажуть Вам (якщо Вас дійсно зацікавить реальна ситуація в МОЗ), що з листопада 2017 року Шум є повноцінним директором нового-старого Центру. Наважуюся запевнити: це сталося протизаконно, його було призначено таємно, без оголошення конкурсу. Як Ви знаєте (або не знаєте?), саме так з листопада 2017 року мають призначати керівників структурних підрозділів системи МОЗ.

Ані прохання, ані вимоги щодо відновлення законності в мене до Вас, Володимире Борисовичу, немає. Розумію, що Ви, як і пані Супрун, не готові відновлювати дух і букву закону в одному окремо взятому міністерстві. Утім, як і в усіх інших міністерствах і відомствах України. Мета мого листа є іншою: попередити Вас перед тим, як я передам відповідну заяву до суду і стану поширювати текст цього листа в перекладі англійською в інших, більш цивілізованих державах.

Вам, Володимире Борисовичу, читати цей текст не обов'язково. Занадто довгий… Достатньо й того, що хтось із Ваших співробітників перешле його пані Супрун. А я отримаю лаконічну відповідь типу: "Сам дурень!" Знаєте, Володимире Борисовичу, у своїй таборовій молодості, що віддаляється, я зустрів зека, який роками листувався із прокуратурою, вимагаючи повідомити йому, де його годинник, вилучений у нього під час арешту під протокол сталінськими соколами з НКВС. Строк мій знайомий мав чималий, 25 років, заяви він писав без емоцій. Так би мовити, розважався таким дивним способом, уголос примовляючи: "Та нехай вони, козли, витрачають на мене свій робочий час…". Одного разу, увійшовши в раж (незабаром доходив кінця його 25-річний строк), Мирон змінив стилістику письма. За 25 років таборів і етапів він, солдат УПА, доволі добре опанував російську мову, у тому числі в площадному її варіанті. І останнього свого листа до прокурора він оформив численними матюками та іншими нелітературними словами. І знаєте, Володимире Борисовичу, отримав зрозумілу відповідь!

Як бачите, я до такого способу привернути Вашу увагу не вдаюся. Слова знаю, але культура не дозволяє.

Семен Глузман

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>