112.ua

За словами фахівців, економіка України продовжує падіння. Хоча це зрозуміло і без спеціальних роз'яснень. Не зрозуміло інше - наскільки непідконтрольний цей процес і що стане причиною його зупинки: природне досягнення дна або "професійне" втручання української влади.

На жаль, перший варіант представляється найбільш вірогідним, оскільки другий, як ми переконалися за останній рік, тільки форсує темпи економічного падіння країни.
Погіршення основних показників змусило Світовий банк переглянути свій прогноз щодо України. Так, на відміну від прогнозованого раніше 1%, рівень падіння економіки підвищився до 2,3%.

Новини за темою: Україні необхідно досягти угоди з кредиторами про реструктуризацію держборгу до кінця травня, - Яресько

Це при тому, що в 2015 році Україна повинна повернути своїм кредиторам близько 11 млрд доларів, що, без сумнівів, стане можливим за рахунок безпрецедентного збільшення своїх боргових накопичень, за рахунок подальшої активізації співпраці з нашими, цитуючи прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, основними "інвесторами" в особі Міжнародного валютного фонду. Це "успішне співробітництво нинішнє покоління українців ще довго буде згадувати "не злим, тихим словом".

Компанія Research & Branding Group провела дослідження громадської думки жителів України щодо їх оцінки соціально-політичної ситуації в країні. Результати в цілому в повній мірі відображають негативні тенденції погіршення соціальної напруги в країні.

Новини за темою: Яресько не виключає, що МВФ може відмовити Україні у другому транші кредиту

Згідно з дослідженням на сьогодні більше двох третин жителів України (70%) незадоволені життям. Значна частина опитаних відчувають в основному негативні емоції: тривогу (63%), страх (35%), розгубленість (21%) і безвихідь (по 13%). Майже дві третини українців (61%) на сьогодні відзначають зменшення своїх доходів за останні 6 місяців. Відзначається низький рівень соціального оптимізму: лише 15% жителів країни очікують, що через рік будуть жити краще, тоді як 42% опитаних очікують погіршення свого життя, а кожен четвертий українець (24%) вважає, що буде жити так само, як і зараз.

Новини за темою: Ляшко запропонував США і ЄС списати 140 млрд грн українського зовнішнього боргу

В країні, на тлі "розумних" дій уряду щодо тарифної політики в комунальній сфері, заморожування заробітних плат і пенсій, наростає потенційно вибуховий суспільне явище, яке можна описати як відкладене невдоволення, що стримується і поки що перебуває в пасивному стані тільки через ведення військових дій.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтесь із правилами публікацій пишіть на blog@112.ua.