Відео дня: Жорстка перепалка Гройсмана з Данилюком у Раді

Вражаюче відео за четвер, 7 червня

Відео дня: Жорстка перепалка Гройсмана з Данилюком у Раді
112.ua

Відео дня

Редакційний блог

Вражаюче відео за четвер, 7 червня

  • У Верховній Раді 7 червня посперечалися прем'єр-міністр Володимир Гройсман і міністр фінансів Олександр Данилюк, якого пізніше депутати відправили у відставку

Олександр Данилюк виступив з трибуни Верховної Ради перед голосуванням за його звільнення з посади міністра фінансів. 

"Зараз ви будете голосувати щодо моєї відставки. Мені інкримінують те, що я виніс, як кажуть, "сор из избы". Вираз настільки нам не властивий, що в нього нема українського аналогу. Коли ви наділили мене повноваженнями міністра фінансів, я йшов не в "избу", я йшов розбудовувати ефективну, сучасну фінансову систему України. Я йшов боротися з корупцією. Я йшов боротися із розбазаренням державних коштів. Я йшов створювати сучасну, ефективну Службу фінансових розслідувань", - заявив він.

"Я не приймаю правила кругової поруки. Я ламаю цю парадигму, яка є тягарем для розвитку нашої країни… Я закликаю вас розірвати кругову поруку. Почніть саме зараз", – наголосив Данилюк.

У відповідь прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що йому шкода, що Данилюк так і не зрозумів, чому його відправляють у відставку.

"Всі винні, тільки не він. Але, на превеликий жаль, це не так. І у цієї позиції немає майбутнього. У тому числі політичного. Прошу підтримати моє подання", – заявив глава уряду.

Після цього Верховна Рада підтримала відповідний законопроект і звільнила Данилюка з посади міністра фінансів. "За" проголосували 254 народних депутатів.

Нагадаємо, конфлікт між Гройсманом і Данилюком загострився 23 травня на засіданні Кабміну. Тоді голова Мінфіну попросив собі ще одного заступника, на що отримав відмову. Глава уряду запропонував йому звільнитися. Згодом Данилюк відправив лист послам G7, в якому пояснив причини розбіжностей із прем'єром.

6 червня Гройсман повідомив, що підписав подання у Верховну Раду на звільнення Данилюка. Сам Данилюк заявив про тиск на нього та зажадав виступу у парламенті перед голосуванням про його відставку.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів