Від влади вимагають називати АТО війною? Ось вам законопроект

Коментар політолога Володимира Фесенка про анонсований законопроект щодо реінтеграції Донбасу в ефірі телеканалу "112 Україна"

Від влади вимагають називати АТО війною? Ось вам законопроект

Коментар політолога Володимира Фесенка про анонсований законопроект щодо реінтеграції Донбасу в ефірі телеканалу "112 Україна"

Цей закон зафіксує ту ситуацію, яка і так вже склалася за останній час. Дуже багато є критики у суспільстві, що АТО треба називати війною, а закон, власне, і має вирішити цю проблему. Він має трансформувати правовий статус, правовий режим АТО в новий правовий статус, який буде більш гнучким, більш адекватним, він дозволить офіційно використовувати, в тому числі й оперативно в разі потреби, ЗСУ, створить адекватну систему керівництва, коли будуть керувати військовики, а не представники СБУ, зафіксується статус неконтрольованих територій. Наскільки я чув, їх буде офіційно названо тимчасово окупованими, але нібито буде певною мірою визначено і відмінності режиму окупації цих територій від того, що є в Криму, тому що такі відмінності існують.

Новини за темою

У принципі, цей законопроект має чітко визначити, що Україна не відмовляється від Донбасу і ставить на меті повернення цих територій. Саме тому, я так розумію, тривають дискусії щодо назви цього законопроекту: "про реінтеграцію", або про відновлення територіальної цілісності.
Це не закон про війну, це, скоріше, про ведення бойових дій, про використання ЗСУ, але без оголошення війни. Це, скажімо, буде адекватно-правова відповідь на режим гібридної війни й агресії з боку РФ.

Новини за темою

Чув різні заяви, кулуарну інформацію, але самого законопроекту я не бачив. Наскільки я знаю, робота над ним ще триває, є позиції, які ще уточнюють. Про розподіл функцій нічого сказати можу. Є інформація, що головним керівним органом буде оперативний штаб, який очолить президент, але ключову роль гратимуть військовики. Буде збережено, але трохи трансформовано роль ВЦА. Водночас нібито буде посилення ролі міністерства, яке опікується цими територіями.
Режим правовий буде різним для тимчасово окупованих територій, їх буде визначено тимчасово-окупованими і такими, де Україна не може здійснювати управлінські функції, контрольні функції, але водночас не буде відмови від цих територій…

Новини за темою

Щодо прифронтових територій, підконтрольних Україні, там буде інший режим, з елементами, я так розумію, воєнного стану, будуть нібито такі механізми, які дозволять застосовувати в більш широкому обсязі... У разі бойових дій можуть бути елементи воєнного стану, які будуть посилюватись або поширюватись.

Новини за темою

Я не бачу нічого поганого в тому, що законопроект покажуть у Мінську. Скажу відверто: деякі положення цього закону, не сам закон, обговорювали з нашими партнерами у "нормандському форматі". Це нормально. Йдеться про конфліктну ситуацію, навколо якої йдуть міжнародні переговори, зокрема в Мінську. У принципі, законопроект можна обговорювати й там, але це не означає, що ми будемо узгоджувати з Росією або сепаратистами. Йдеться про те, що українська сторона проінформує про цей законопроект, заявить свою позицію. Можливо, виникнуть гострі дискусію, можливо, будуть компроміси. Так чи інакше, але рішення буде за ВР. Важливо, щоб законопроект не заперечував мінським угодам і пройшов легітимацію українським парламентом.

Володимир Фесенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...