Facebook АП

Невдовзі президент Порошенко зустрінеться з європейськими лідерами. Порядок денний цих зустрічей в принципі зрозумілий. Думаю, він буде інформувати про ситуацію на сході України, поділиться своїм баченням проведених реформ, їх ефективності, а йому будуть ставити питання про боротьбу з корупцією. Це зрозумілий порядок денний із будь-якими іноземними очільниками, в цьому випадку з керівниками ЄС.

Думаю, паралельно, звичайно, він буде проводити зустрічі з лідерами провідних держав-членів, принаймні так традиційно використовується ця нагода. І з іншого боку, що стосується відносин із ЄС, я не думаю, що у нас будуть якісь прориви чи якісь несподіванки. Залишається питання про долю 600 млн євро, які ми по ідеї мали б отримати, але, оскільки не виконали низку умов ЄС, мабуть, з цього приводу президент Порошенко або буде давати запевнення, або буде якась серйозна розмова щодо цього.

Новини за темою: Міфи про Східне партнерство

Є чотири вимоги, які вчора озвучив пан Мінгареллі. Але в нас не було потенціалу, щоб їх виконати. Думаю, тривалий час на нас тиснули із Брюсселя, щоб ми виконали ці чотири передумови, але на сьогодні, думаю, у ВР справді не знайдеться голосів, і є вже певна втома, не тільки серед депутатів, а загалом. Втома в українському загалі від постійного тиску, від того, що щось пропонується, але воно обумовлюється. Це, звичайно, значна сума, але не принципово велика. Думаю, що задля неї навряд чи президент буде використовувати свій політичний капітал, щоб тільки отримати цю допомогу.

І щодо "Східного партнерства". Міністр Клімкін сказав, що не варто очікувати якихось політичних рішень і перемог. І я повністю погоджуюсь із Клімкіним. Хоча у нас якраз рапортують про великі успіхи ще до того, як навіть натяк на них з'являється. В цьому випадку це реалістична оцінка.

Новини за темою: Відносини Україна – ЄС не залишатимуться лише в рамках "Східного партнерства", - Клімкін

Не може бути нічого нового і сильно змістовного від саміту "Східного партнерства", оскільки там у рамках партнерства долучені країни з різними підходами до своїх стосунків із ЄС. Цей інструмент давно вже вичерпав свою корисність, але, на жаль, нічого замість нього не придумали. Тому треба використовувати максимум, що можна там взяти, розуміючи, що взяти там особливо нема чого.

Костянтин Грищенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.