Від Міки Ньютон до Володимира Кличка: Яка вона - Американська Мрія українців
Микола Васильков про те, що тепер робить Міка Ньютон, хто зламав кар'єру чемпіона США Дмитра Коваленка, і чому документальне кіно - це так само круто, як бокс
27.09 | 30.72 |
Микола Васильков про те, що тепер робить Міка Ньютон, хто зламав кар'єру чемпіона США Дмитра Коваленка, і чому документальне кіно - це так само круто, як бокс
Микола Васильков про те, що тепер робить Міка Ньютон, хто зламав кар'єру чемпіона США Дмитра Коваленка, і чому документальне кіно - це так само круто, як бокс
Хто міг подумати, що ідея зняти продовження телевізійного фільму про українських емігрантів у США, яку мені запропонував Володя Мула наприкінці 2015 року, приведе до такого детективного сюжету!
Те, що Куніс та Йовович ми знімати не будемо, я розумів одразу: за сценарною розробкою герої повинні були бути представниками умовного середнього класу, людьми, котрі потрапили до США через обставини життя, там пережили життєвого колапсу, своєрідного "чорного квадрату", і зрештою вигребли на поверхню. Такі success stories на доступному всім соціяльному рівні. Правда, ми все ж таки зв'язалися з менеджеркою Оксани Баюл, фігуристки, яка тривалий час страждала від депресії, а простіше - була в запої. Занадто драматичною була її історія. Проте, коли почули, що за знімання просять кошти, відкинули варіянти селебретиз остаточно. І зрештою окреслилося коло майбутніх героїв кіна: професор, винахідник, акторка епізодів, тенісистка...
Останньою суперечною для нас, авторів, стала кандидатура Міки Ньютон. У моїй уяві вона була примхливою лялькою, яка співала російською і жевріла на кошти "папиків". Подальші події повністю спростували цей образ, і Міка, а точніше по-справжньому Оксана Грицай, стала чи не головним героєм стрічки "Американська Мрія. У пошуках правди". Тепер це не секрет, Ньютон пішла з шоу-бізнесу, розірвала контракт і залишилася одна мешкати у Штатах. Їй знадобилося понад два роки, щоби знову набути популярності. Тільки уже не на сцені, а в рекламних роликах Google та Facebook. А її англійська дивує не менше, ніж її українська, якої від Міки раніше мало хто чув.
8 героїв - це забагато навіть для півторагодинного фільму. Я плакав, коли доводилося вирізати, стискати чи взагалі викидати подробиці життя Дьоми Коваленка - єдиного українця - чемпіона США з футболу, партнера Давида Бекхема і решти зірок "Лос-Анджелес Гелаксі". Із того матеріалу, який не увійшов, можна зліпити окремого шедевра. Коваленко розказав такі подробиці виступів у Запоріжжі, куди він на короткий час приїхав підкорювати український футбол, що це миттєво стало би шпальтами. Він розповів, як тренери брали гроші з гравців за потрапляння у склад на гру, в яких умовах тренувалися і жили, хто насправді керував футболом. Лунали прізвища Грозного, Величка, Суркіса. Коли я показав уже готову афішу з Коваленком і рештою Віті Леоненку, той скривив саркастичну пику: я ще більше можу розказати, я все про всіх знаю, зараз про це книжку пишу, вийде друком - купляй.
Унікальна і неповторна доля колишньої "Міс Україна" Тетяни Родиної з Луганську. Неперевершена вродливиця, так її називали у регіональній еліті на Донбасі, Тетяна була сформованою особистістю, мала свою агенцію і модельну школу. І в 40 років кинула все, переїхала до Нью-Йорка і почала шукати себе в кіношній сфері. Сама, без мови, без грошей. Навіть національність у паспорті власноруч поміняла, викреслила руська, вписала ручкою: українка. І це на проросійському Брайтоні, де як рантьє мешкають сотні адептів "руського миру"... Тетяна перезнайомилася з половиною Голівуду, вона розказує про Клуні, Ді Капріо, Портман, Рівза, вона була дублеркою Джулії Роберт, біс забирай!
Уже після прес-показу в Києві в мистецько-спортивному кафе Bestia я дізнався, що Родина свого часу брала участь у Х-Факторі. Про це мені розказав Кондратюк, який пам'ятає всіх. Співала там, каже, проте не пройшла.
Кого лиш не зустрінеш на наших показах. Володя Войтенко, він то зрозуміло, він кинокритик, а ось Гришу Хижняка я ніяк не очікував побачити. Фоззі, Тимур Мірошніченко, Сашко Гливінський, Влад Ващук - то люди абсолютно з різних сфер. Причому не такі, що збираються іммігрувати. Ні, навіть навпаки.
Наша прем'єра відбулася в Англії. В українському клубі міста Лідс. Це був перший показ за гроші, квиток коштував 10 фунтів, ось, погляньте на афішу події.
Чому Англія? Справа в тому, що ми знімаємо кіно без інвестицій, наше фінансування - то власні кошти і пожертви. І оскільки наступна серія кіно-теле-франшизи буде присвячена Британії, еміграції наших на острови, то і збір коштів розпочався там, на Альбіоні. Після Лідсу я вирушив до Лондону, то був день бою Кличко-Джошуа, ми влаштували показ знову в українському клубі. Всі, хто не мав квитків на Вемблі, мали альтернативний план на вечір: перегляд Американської Мрії, обговорення й обмін думками, а потім ель, стаут, лагер і бокс по телевізору або на великому екрані! Окремо я встановив скриню для пожертв, збір грошей на нове кіно розпочався.
10 фунтів - то на гривні понад трьохсот. Дорого, проте подивіться на ціни, для Англії це нормально. "Океан Ельзи" тут був з ціною квитка 40 фунтів, Вар'яти з Притулою давали виставу по 30 за квиток. Наша програма не така розважальна, то й ціни помірні. Валовий збір склав близько 560 фунтів стерлінгів з двох міст.
За годину перед боєм мені подзвонив Андрій Шевченко: то що, йдемо? Я кажу, то ти маєш гарні квитки? Він: два запрошення, одразу під рингом. Проте я навіть не ламався. У мене було призначено уже рандеву-здибанка з нашими людьми, і поміняти навіть на центр поля Вемблі я не хотів. Кіно - то так само круто, як бокс. Тим більше що нічого я не пропустив, а 5-й раунд Кличко-Джошуа, який увійде в історію боксу, ми передивилися в повторі тричі.
Тепер 5 травня загальноукраїнська прем'єра в 30 кінотеатрах майже всіх великих міст. Перед тим - передпрем'єра в Івано-Франківську 4-го, ну, Мула Володя ж із Франківщини, треба розуміти нюанси. Квитки на київський показ у кінотеатрі "Україна" на Городецького можна купити ТУТ.
А в серпні відбудеться показ-тур містами США. Там уже чекають на нас наші герої, їхні друзі та родичі, і велетенська за розмірами вся українська діяспора двох узбереж. І лиш після того відбудеться телевізійна прем'єра фільму в Україні.
Микола Васильков
[media type="video" position="1"]
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію