Бойовик з позивним "Гіві"
Униан

Один з ватажків так званої "ДНР" Михайло Толстих з позивним "Гіві" був підірваний у власному кабінеті в Донецьку. Низка загадкових смертей лідерів бойовиків триває: "Моторола", Болотов, Анащенко, тепер ось "Гіві". А скільки загинуло до них. Як в Україні, так і в невизнаних республіках називають ці вбивства ланками одного ланцюга. У Києві кивають у бік російських спецслужб, а бойовики запевняють, що це українські ДРГ.

"Гіві" – видатний персонаж, один з фронтових "шоуменів". Він розкидався гучними заявами, особисто катував полонених, роздавав яскраві інтерв'ю. Ми пропонуємо згадати, що говорив "Гіві" у своїх виступах. Звичайно ж, згадаймо найяскравіше.

Новини за темою: "Ти дізнаєшся, що таке справжнє пекло". Як "Гіві" знущався над полоненими

Його останнє інтерв'ю вийшло в ефір російських ЗМІ п'ять днів тому. 1 лютого він отримав поранення під Авдіївкою, проте вже через кілька днів красувався в камері телеканалу Life.

- Нехай пояснять, який я дебіл. Вбити мене пора? Та заради Бога, це ваше право. Я не боюся смерті. Сам собі в ногу стріляв? Ну це, звичайно, смішно. Я, звичайно, дебіл, але не ідіот до такої міри, щоб собі в ноги стріляти. І ніколи не кинеш своїх людей, будеш з ними до кінця.

У минулому році загинув товариш "Гіві", інший відомий бойовик "Моторола". "Гіві" тоді говорив про ненависть і погрожував рівняти українські міста із землею.

- Пощади нехай від мене не чекають. Я за цю людину порву всіх. У мене таких друзів за все життя не було. У мене ще чотири людини в батальйоні, за яких я буду... Мені плювати, хто це зробив. Я жалю не буду відчувати, нехай на мене не ображаються. Я ніколи не прошу їм цього... Пощади не буде ніякої. Нехай мене будуть судити у всіх судах, яких тільки можна, Гаагах, іншому лайні цьому європейському, мені фіолетово... Хто б це не зробив, за це дуже сильно буде розплачуватися вся Україна. Після "Донецької народної республіки" ми далі будемо захоплювати інші міста, і кожне місто я буду рівняти з землею за цього одного.

Ось подивіться, як в інтерв'ю британцеві Грему Філіпсу "Гіві" жартував про "Моторолу".

- Що від нього ("Мотороли", - ред.) можна очікувати хорошого? Він же вже трохи схиблений цією війною. Терорист. Ми терористи. В принципі, все чудово. Ми готові до всього на світі, що станеться.

Багато тоді говорили, що "Гіві" буде наступним після "Мотороли". Трохи помилилися. Втім, сам він запевняв, що помре, "коли треба буде".

- Вони думають, що якщо Арсен загинув, то я що, теж тікати? Ні. Тут загинув мій друг, який сюди приїхав, щоб захищати нас, і втекти зі своєї землі при цьому, я вважаю, було б останнім вчинком. Так що їхати я нікуди не збираюся, це рідна моя земля, я тут виріс, тут живу і буду жити, і, коли треба буде, помру на своїй землі.

Новини за темою: У Донецьку загинув "Гіві": Реакція соцмереж

У своїх інтерв'ю "Гіві" багато розповідав про свої життєві переконання і погляди. Хоча, оцініть самі, наскільки вони послідовні.

- Мені пощастило, що я народився на Донбасі. Я вдячний своїм батькам. Так, це Україна. Я завжди з гордістю вболівав за збірну України, на Олімпіаді коли виступали. Але... все різко змінилося.

- Ніколи більше не буде входити "ДНР" до складу України. Я сподіваюся, що і самої України теж скоро не буде. Буде одна історична назва.

- Я завжди був на боці Росії і підтримував Путіна і Медведєва і всю їхню політику. Жириновський, Путін, Медведєв – я вважаю, що це все сміливі і дуже упевнені люди.

- Ми з Моторолою як були віддані "ДНР", так і залишаємося їй віддані. Ми як воювали за російський народ, так і будемо воювати... Ми не займаємося ніяким криміналом.

"Гіві" жалкував, що в Москві і Пітері не розуміють, для чого всі ці "ДНР".

- Не всі розуміють, що тут відбувається. Не тут, не в "Луганської народній республіці". Більшість думають, чим далі в ліс, тим товщі партизани. Північ Росії, Південь Росії, вони з розумінням до нас ставляться. А ось Москва, Пітер, вони не розуміють, для чого все це робиться. Адекватні люди вже давно зрозуміли, для чого все це робиться.

Новини за темою: Убито ватажка угруповання "Сомалі" "Гіві". Біографія

Багато чули висловлювання бойовика про українську армію і взагалі Україну, але ось "Правий сектор", виявляється, він поважав.

- З української сторони є люди нормальні. Такими я можу назвати "Правий сектор", ідейні. Хоч вони і окрема партія, але там адекватні люди. Вони знають, за що вони воюють. Вони воюють за жовто-блакитний прапор, за помаранчево-чорний прапор, за свою Україну. А ми воюємо за свою республіку. І хто б що не говорив, але "Правий сектор" я поважаю. Як бійців, як адекватних людей.

"Гіві" був великим фанатом футболу. Вболівав за "Шахтар".

- Олександр Володимирович Захарченко зробив з цього міста ще прекрасніше місто, ніж воно було до цього. Ви самі подивіться, по вулицях чисто, порядок. Можу тільки сказати, що я такий порядок бачив востаннє в 1997 році в місті Гомелі, в Білорусії. А ось футболу не вистачає Донецьку. Дуже сильно не вистачає. Зараз створюють футбольну лігу, але зрозумійте мене – людям хочеться світового масштабу. Побачити П'ятова, Ракицького, Срну, того ж Тейшейру, того ж Дугласа Косту, того ж Кобіна. Можна перераховувати і перераховувати хлопців.

І розчарувався, що Рінат Ахметов не став на бік "ДНР".

- Янукович ніколи не йшов проти власного народу. Ніколи. Візьмемо того ж Ріната Леонідовича Ахметова. Він теж зробив свій вибір. Я до останнього думав, що він буде на нашій стороні. Не вистачає донецького "Шахтаря" на місці... Не знаю, чому він вибрав ту сторону. Я от зараз дивлюся матчі донецького "Шахтаря". Я завжди був за цей клуб. Не вистачає хлопців тут. Ось 3:0 виграли у киян. Ми тут всім батальйоном скакали, раділи за пацанів.

Новини за темою: Росія заперечує причетність до вбивства "Гіві"

І трохи про особисте.

- Дівчина була у мене, до майданних подій. Але коли це все почалося, ми розлучилися. Вона підтримувала іншу сторону, на цьому грунті ми й розлучилися. Можу сказати, що я зробив правильний вибір. Я пишаюся, що я служу в армії "ДНР".

- Про мене багато пишуть українські ЗМІ, вже до орієнтації дійшли. Можу сказати, що в мене нормальна орієнтація.

- Я ніколи не пив і не п'ю. Не переварюю алкоголь. А курю улюблений тютюн Parliament.

Все, що на даний момент відомо про загибель бойовика "Гіві", ви можете прочитати ТУТ.