Вам прийшло підозріле SMS від "банку". Топ-5 ознак того, що вас можуть "розвести"

Вам прийшло підозріле SMS від "банку". Топ-5 ознак того, що вас можуть "розвести"
kyiveuromarathon

Оригінал на сторінці Романа Комизи в Facebook

Черговий "разводняк" через SMS. Уявіть: приходить вам такий "лист щастя" у вигляді SMS-повідомлення, де повідомляється про те, що вашу карту буде нібито заблоковано, і що в зв'язку з цим вам необхідно пройти авторизацію або зателефонувати за певним номером (думаю, варіацій такого тексту може бути безліч). Що б ви зробили?

Facebook Романа Комизи

Ось моя рекомендація. В жодному разі не ведіться на такі дешеві трюки: нікуди не дзвоніть і не клікайте на посилання. Якщо вже несила терпіти, краще зверніться в свій банк через ті канали комунікації, які ви використовували раніше. Але тільки не через ті й не тим способом, яким це пропонують зробити вірогідні зловмисники!

Які ознаки повинні вас насторожити? Ось те, що явно впадає в око:

1. Немає ніяких розпізнавальних ознак банку. Про який банк взагалі мова?

Новини за темою

2. Немає ніякого натяку на причини такого блокування. При цьому додаткову підозру має викликати те, що ви не здійснювали будь-яких транзакцій безпосередньо перед цим або за якийсь час до того (наприклад, за день-два).

3. Повідомлення приходить зі "звичайного" номера, при цьому вам пропонується зателефонувати на два інші номери. Всі три номери сильно відрізняються один від одного.

4. Текст ніби підштовхує до дії, яку від вас очікують шахраї, - дзвінка на один з цих номерів. Як можна пройти авторизацію, якщо "клієнт" не знає, про яку карту і про який банк йдеться? Тобто навіщо було писати такий безглуздий текст, якщо наперед зрозуміло, що цю умову виконати неможливо? Мета одна: змусити вас зателефонувати.

5. Ще одна деталь: субота. Якщо врахувати, що нема жодного приводу, як описано у другому пункті, то, швидше за все, вихідний день було обрано для того, щоб ви, зазнавши труднощів знайти когось із операторів свого банку в неробочий день, врешті-решт повелися на пропозицію шахраїв і зателефонували на номер.

Новини за темою

Ще раз повторю: це лише те, що лежить на поверхні. Що буде потім, якщо ви все ж вирішите подзвонити? Залежно від того, яку саме схему використовують шахраї, це може бути або розмова зі лжеоператором, який вивідає у вас пароль або спробує витягти якусь персональну інформацію, пов'язану з вашим рахунком; або вам скинуть посилання, натиснувши на яке, ви перейдете на підставний сайт лжебанку, де треба буде пройти "авторизацію"; або - що найпростіше - спишуть гроші з вашого акаунту в оператора мобільного зв'язку (за ваш дзвінок). Варіантів може бути маса.

Але чи є різниця, як вас можуть кинути? Просто не робіть того, що вам пропонують шахраї. А головне - не поспішайте, зробіть паузу і проаналізуйте ситуацію. Будьте пильні!

Роман Комиза

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів