"Валеріан і місто тисячі планет": Захоплююча подорож Галактикою майбутнього від Люка Бессона

Прем'єра фантастичного бойовика від відомого режисера відбулася 10 серпня

"Валеріан і місто тисячі планет": Захоплююча подорож Галактикою майбутнього від Люка Бессона
Дейн ДеХаан і Кара Делевінь у фільмі "Валеріан і місто тисячі планет" 112.ua

Блог про Кіно

Редакційний блог

Прем'єра фантастичного бойовика від відомого режисера відбулася 10 серпня

Фільм занурює в утопічний світ майбутнього, де Альфу, місто тисячі планет, населяє понад 3000 рас з різних куточків Галактики, вони діляться один з одним своїми знаннями і вміннями. Там же працюють спецагенти Валеріан і Лорелін: подорожують у просторі і часу, працюють на міжгалактичне командування і виконують особливі доручення Міжгалактичної служби. Але в самому центрі Альфи виявлено "сліпу зону", яка розростається і становить загрозу. Розібратися доручено Валеріану і Лорелін. Під час місії вони віддані один одному, разом літають на космічно-тимчасовому кораблі з вбудованим інтелектом Алекс, взаємодіють з різними істотами Альфи і виправляють помилки людства.

Режисером, продюсером і сценаристом фільму став Люк Бессон, він зацікавився культовим коміксом "Валеріан і Лорелін" ще в дитинстві. Ця історія його дуже зачепила і вразила тим, що вперше героями стала пара сучасних людей, тільки навколо все було дивним і божевільним. Першу спробу перенести елементи коміксу на екран Бессон зробив у 1997 році, знявши "П'ятий елемент". Коли він працював з головним художником графічного роману Жаном-Клодом Мез'єрою над фільмом, той постійно твердив, навіщо витрачати час на це, якщо можна зняти "Валеріана". Але в 90-ті роки це було неможливо через відсутність відповідних технологій.

І сьогодні мрія Бессона стала реальністю. Сюжет до фантастичного бойовика був готовий ще в 2009 році, однак вихід "Аватара" поставив дуже високу планку і впасти в бруд обличчям не можна було. Готовий сценарій було знищено, і режисер почав писати його спочатку. Крім того, метр написав 600-сторінкову книгу, де докладно описав кожний з видів фантастичного світу. Актори повинні були вивчити її до початку зйомок, щоб розуміти, як змінюватися в кадрі. "Я завжди мріяв перенести цих героїв на великий екран, і зараз цей час настав. У "П'ятому елементі" було 188 сцен зі спецефектами, у "Валеріані" їх 2734. Я все життя мріяв зробити цей фільм. Зйомки стали для мене чудовою пригодою. Я віддав усі сили і дуже хочу поділитися своєю роботою з глядачем", - розповів Бессон про своє нове творіння.

Кадр з фільму "Валеріан і місто тисячі планет" 112.ua

Що ж об'єднує цю картину з "П'ятим елементом"? По-перше, єдине джерело натхнення: тоді це була перша спроба, а зараз копітка і продумана до дрібниць робота. Зовні Лілу більше схожа на свій літературний прототип, ніж Лорелін, але режисер зробив все, щоб в новому фільмі це не мало значення. По-друге, на момент виходу "П'ятий елемент" був найдорожчим фільмом, знятим за межами Голлівуду: на його виробництво було витрачено 90 млн дол. Зараз цю першість Бессон передав новому шедевру, не пошкодувавши майже 200 млн євро.

Кадр з фільму "Валеріан і місто тисячі планет" 112.ua

Бессон повністю переосмислив класичний цикл і адаптував історію на свій лад. В оригіналі Лорелін – дівчина з середньовічної Франції, що дозволяє їй мати власний погляд на космічне майбутнє. Валеріан же народився на планеті Альфа, але після смерті матері його відправляють до бабусі на Землю на південь Франції. Через якийсь час він виявляється в просторово-тимчасовій бригаді. З Лорелін вони познайомилися під час його першої місії, коли дівчина допомогла Валеріану зловити небезпечного шкідника Зомбула. Після всього Лорелін вирішила залишитися поруч з ним. В екранізації ролі спецагентів Валеріана і Лорелін дісталися Дейну ДеХаану і Карі Делевінь. Їх взаємини схожі на підліткову любов, де він намагається її завоювати, а вона всіляко над ним сміється. Такий поворот не дає сприймати їх усерйоз, але як агенти вони гарні – блискавично реагують на труднощі, знаходять нестандартні рішення з порятунку один одного, при потребі ведуть дипломатичні переговори. Додамо, що на сторінках пригоди героїв відбувалися не тільки в космосі, а на Землі різних років. Можливо, ці моменти будуть відображені в продовженні картини.

В одному з інтерв'ю режисер розповів, чому в назві немає імені Лорелін, хоча вона відіграє важливу роль. "Тому що це відображає суть нашого суспільства – коли хлопець багато про себе думає, він явно переоцінений, а дівчина завжди в тіні, на других ролях. Хоча насправді саме вона всім рулить. І у фільмі це показано. Головний герой там саме Лорелін, а Валеріан лише намагається бути милим. Я якраз хотів зіграти на цьому, щоб Лорелін завжди скаржилася: "Чому ти вже майор, а я все ще сержант, хоча я працюю більше, ніж ти", – поділився Бессон.

Ріанна у фільмі "Валеріан і місто тисячі планет" 112.ua

Окремої уваги заслуговує Ріанна, яка втілила персонажа Баббл. Хоч на екрані їй відведено небагато часу, але її яскравий виступ гарненько врізається в пам'ять. Також у фільмі знялися Клайв Оуен, Джон Гудман, Ітан Хоук, Гербі Генкок, Кріс Ву. Клайв Оуен втілив безкомпромісного командора Аруна Філітта, персонаж якого має важливе значення для сюжету. Відомому джазовому піаністу Гербі Генкоку дісталася епізодична роль міністра оборони, але вона також важлива з точки зору віддачі наказів спецагентам. Кожен з них добре впорався зі своїм завданням, не перетягуючи увагу на себе. Всі вони, скоріше, служили доповненням до небувалого розмаху уяви режисера.

Набагато більший інтерес викликають персонажі. Наприклад, конвертер – маленька перелякана істота, схожа на дракона, або медуза, яка може харчуватися пам'яттю. Також при кожній появі в кадрі будуть веселити три хоботоносі підприємці, які за гроші готові продати будь-яку інформацію. Крім того, захоплення викликають жителі планети Мюл, зовні вони схожі на "аватарів".

Кадр з фільму "Валеріан і місто тисячі планет" 112.ua

Не можна не відзначити барвистість візуальних ефектів, над якими попрацювали великі виробники. Студія EuropaCorp не скупилася на оплату комп'ютерної графіки. Компанії ILM дісталося втілення Великого ринку, Rodeo FX займалися роботами і технікою, а Weta Workshop взяла на себе все інше. Можна з упевненістю сказати, що зібрані Бессоном гроші витрачено не даремно. Фільм вийшов неймовірно красивим з ідеальною графікою, захоплюючим космосом, безліччю деталей на локаціях і гранично натуральними прибульцями.

На фільм зроблена велика ставка – ліцензовано дев'ять томів графічного роману. У результаті у Бессона повинна вийти трилогія. "Валеріан і місто тисячі планет" є шостою книгою серії, але режисер вирішив, що починати екранізацію потрібно з неї, тому що цей епізод важливий з точки зору відносин Валеріана і Лорелін та присутності безлічі фантастичних істот. Все вказує на те, що творець не збирається зупинятися.

Кадр з фільму "Валеріан і місто тисячі планет" 112.ua

Люк Бессон зняв відмінний фантастичний бойовик для всіх віків з неповторним стилем і шармом. Тут безліч милих, кумедних і небезпечних істот, цікава екосистема, але трохи бракує зв'язності всіх елементів в єдине ціле. Видовищність картинки змушує відкрити рот від інтересу і розглядати всі дрібниці. Основна місія спецагентів виглядає бідно і губиться на фоні вражаючої графіки. Ця божевільна подорож гігантським полотном - прекрасний привід втекти від повсякденної суєти до кіно і подивитися на втілення на екрані мрії одного з культових режисерів сучасності.

Марина Мізерна

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів