В Україні знову будуть продавати дозволи на користування надрами. Чому це важливо

В Україні знову будуть продавати дозволи на користування надрами. Чому це важливо
Фото з відкритих джерел

Остап Семерак

міністр екології

Оригінал на сторінці Остапа Семерака в Facebook

Закритого клубу надрокористувачів більше не існує.

За кілька годин в системі ProZorro буде виставлено на продаж перші 10 дозволів на користування надрами. 

Вони стосуються нафтогазових ділянок. Надалі таких лотів має виставлятися від 5 до 10 на місяць і стосуватимуться вони не тільки нафти та газу. Для України це перший досвід і вважаю, що хороший підсумок для нинішнього політично-економічного року.

Новини за темою

Для мене це не порожні слова, адже ще два роки тому, говорячи про Мінприроди, більшість наголошувало на другій частині назви - "та природних ресурсів". Для мене було принципово вбити даний і, мабуть, небезпідставний стереотип, довівши: Мінприроди може і буде формувати прозору державну політику, зокрема, у сфері надрокористування.

Ми насправді доклали максимально зусиль для лібералізації ринку надрокористування та приведення у відповідність нормативно-правової бази. Подекуди вона не змінювалася із часів Радянського Союзу і, очевидно, була архаїчною та давала підстави для зловживань, корупції і монополізації цього надважливого сектора національної економіки.

Я розумів і переконував своїх колег по уряду, що справжня лібералізація цього ринку та заохочення інвесторів вкладати кошти в розвідування та вивчення нових геологічних розвідок має означати, у першу чергу, прозорий процес видачі спецдозволів.

От зараз вийшли на результат.

Хоча насправді реформування сфери надрокористування не обмежується лише введенням прозорих аукціонів.

Новини за темою

Рівно місяць тому уряд підтримав розроблений Мінприроди новий порядок розпорядження геологічною інформацією, який передбачає повне оцифрування усієї наявної в Україні геологічної інформації та створення єдиного загальнодоступного каталогу відомостей про неї. Це зроблено для того, щоб інвестори і ті, хто працює в цій сфері, більше не нарікали на розпорошеність та невпорядкованість геологічних даних, а також відсутність доступу до них.

Зараз Мінприроди також розробило новий механізм розрахунку початкової ціни спецдозволу на користування надрами. Йдеться про оприлюднення сталих коефіцієнтів та цін на корисні копалини. Це означає також, що потенційний інвестор (користувач надр) зможе самостійно розраховувати вартість спецдозволу та використовувати ці дані для планування подальшої роботи і складання бізнес-планів. До цього часу згідно з чинною методикою, затвердженою у 2004 році, коефіцієнти передбачали можливість варіювання ціни від малої до великої. Обрахунок вартості дозволів відбувався у закритому режимі та передбачав участь ряду проміжних інституцій, які не завжди прозоро вели себе у процесі обрахунку вартості спецдозволів. До речі, проект цього документа також є на сайті Мінприроди.

Остап Семерак

Редакция может не соглашаться с мнением автора. Если вы хотите написать в рубрику "Мнение", ознакомьтесь с правилами публикаций и пишите на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів