Усі в Кабміні скаржаться на брак грошей, але ніхто не скаржиться на брак розуму

Якщо економічна криза 2008-го року вдарила нас по голові, то ця - довго і болісно душить. Люди дуже налякані, мало не щотижня за вікнами їхніх будинків на вулицях - теракти і вбивства, загострення політичного протистояння і наростання протестних настроїв. Крім того, стрімко зростають споживчі ціни, розкручуючи інфляцію, а фінансові засіки швидко вичерпуються

Усі в Кабміні скаржаться на брак грошей, але ніхто не скаржиться на брак розуму
Thought Capital

Олександр Гончаров

Засновник «Київського фондового центру»

Якщо економічна криза 2008-го року вдарила нас по голові, то ця - довго і болісно душить. Люди дуже налякані, мало не щотижня за вікнами їхніх будинків на вулицях - теракти і вбивства, загострення політичного протистояння і наростання протестних настроїв. Крім того, стрімко зростають споживчі ціни, розкручуючи інфляцію, а фінансові засіки швидко вичерпуються

Минулого тижня Петро Порошенко та Володимир Гройсман знову були змушені з простягнутою рукою виїхати в світ (арабське турне президента до Саудівської Аравії і ОАЕ, а також візит прем'єр-міністра Канади). Зараз у нас без кредитів Міжнародного валютного фонду дійсно реальні важкорозв'язні проблеми в економіці. І всі політики і підприємці дуже уважно, дуже уважно стежать за курсом "американця", тому що ми знаходимося на тій межі, перейшовши яку, ми зіткнемося з новим і більш потужним витком девальвації та інфляції. Чого гріха таїти, ми рухаємося "правильним" курсом, тому міжнародне рейтингове агентство Fitch зберегло довгостроковий суверенний рейтинг дефолту емітента Української держави в іноземній і національній валюті на рівні B - зі стабільним прогнозом.

"Рейтинги України відображають слабку зовнішню ліквідність, високе державне боргове навантаження і структурні недоліки на тлі слабкого фінансового сектора, інституційних обмежень та геополітичних і політичних ризиків", - наголошується в релізі Fitch. З цими твердженнями провідних аналітиків міжнародного рейтингового агентства не посперечаєшся. Так, є особиста позиція Порошенка і Гройсмана, за яку їх можна критикувати чи хвалити, а є об'єктивна важка ситуація в економіці України. Але якщо машина вже летить під укіс, то від водія ще багато залежить, так як він може врізатися в дерево, а може спробувати його об'їхати. Правда, сам рух під укіс нікуди не дінеться - з цієї точки зору і треба дивитися на події.

Новини за темою

До того ж у нас за підсумками 2017 року будуть найвищі в світі рівні інфляції і безробіття. Попереду хіба що Венесуела і ще якась африканська країна. І можна сміливо говорити про деіндустріалізаціж країни, а похмурі макроекономічні показники вже нікого не бентежать. Не зупинити і розпродаж фамільного срібла, тобто приватизацію за безцінь українського чорнозему. В цей же час, немов на піддослідних кроликах, Кабмін Володимира Гройсмана апробує на нас небезпеки і страшилки стагфляційною сценарію (стагнація плюс інфляція).

І одна справа – слухати з екранів телевізорів бадьорі рапорти міністрів про чергові "досягнення", а інше – бачити за вікнами своїх будинків, як криза в Україні розвивається набагато швидше, ніж ми припускаємо, відповідно, зростають невизначеності, за якими для економіки зберігаються не прогнозованими, як мінімум, два важливі чинники. Перший – це ціна на нашу експортну продукцію, другий – ціна міжнародного фінансового капіталу, який ми могли б залучити. І не дай Бог, якщо ціни на експортну продукцію впадуть, а гроші так подорожчають, що їх нема чого буде займати.

Що буде з економікою хоча б через півроку ніхто не представляє, але саме тому Володимир Гройсман вже зрозумів: зайва держвласність — це для влади величезна проблема, а тому на тлі озброєного протистояння на сході країни ідея нової хвилі масштабної приватизації, включаючи землю сільгосппризначення, перестає здаватися якимось абсурдом. Міністри і народні депутати інший вихід з цієї ситуації взагалі бачать? Якщо бачать, то чому мовчать? На жаль, останнім часом всі в Кабміні скаржаться на нестачу грошей, і ніхто не скаржиться на брак розуму.

Новини за темою

Найгірше те, що у багатьох народних депутатів і міністрів спалена совість і їм наплювати, що відбувається в суспільстві і в економіці країни. Всі інші українці – чужі на цьому святі життя. Наприклад, за останні 20 років понад дві третини українського населення не мають взагалі ніяких заощаджень. Вони всі ці 20 років у кризі! "Нагорі" в державі щось змінюється, а у них всі ці роки нічого – повне животіння, а незграбні спроби олігархів застосувати ліберальну модель в українській економіці швидко призвели до її деградації. Тому так бідно живемо, олігархічна влада остаточно знищила попит на знання та компетентних керівників.

Олександр Гончаров,

Керівник сайту http://privatization.in.ua/,

Директор Інституту розвитку економіки України

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів