Український Клондайк чи третій Майдан? 5 книг динамічного чтива

Кохання і смерть, політичні та воєнні пристрасті, карколомні пригоди і загадкові події – ось те, чим можуть потішити книжки цього огляду всіх любителів "гаряченького" читва. Тож коли як не сьогодні, коли сніг з морозами завітали до України, зануритися в захопливе і динамічне читання!

Український Клондайк чи третій Майдан? 5 книг динамічного чтива
Фото з відкритих джерел

Ігор Бондар-Терещенко

поет, драматург, арт-критик

Кохання і смерть, політичні та воєнні пристрасті, карколомні пригоди і загадкові події – ось те, чим можуть потішити книжки цього огляду всіх любителів "гаряченького" читва. Тож коли як не сьогодні, коли сніг з морозами завітали до України, зануритися в захопливе і динамічне читання!

Карл Май. Віннету ІІІ. – Л.: Астролябія, 2018

Фото з відкритих джерел

Черговий - третій - том легендарного роману "Віннету" завершує пригодницький цикл відомого німецького письменника Карла Мая (1842-1912) про вождя апачів-мескалеро Віннету. Події трилогії розгортаються в другій половині ХІХ століття у США під час колонізації Дикого Заходу. У цій частині Вбивча Рука продовжує свою мандрівку західними територіями Північної Америки. Тут він знайомиться з відомими вестменами, стикається з бандою грабіжників, а також з індіанцями племен команчі, оґлала та кайова, йому навіть вдається вирятуватися від, як здавалося, неминучої смерті на стовпі тортур. Але йому також судилося пережити гіркоту втрати близької людини.

Ніколас Спаркс. Любий Джоне… – Х.: Віват, 2018

Фото з відкритих джерел

За сюжетом цього роману головний герой на ім’я Джон завжди скептично ставився до свого життя й ніколи не сподівався, що з ним може статися щось особливе. Не маючи планів на майбутнє, він подається на військову службу. Хлопець не знає, чого ще прагнути, і без ентузіазму повертається у відпустку до рідного містечка, де на нього чекає лише завжди мовчазний і заглиблений у себе батько. Утім, усе блискавично змінюється, коли одного вечора Джон знайомиться на пляжі з неймовірною дівчиною на ім’я Саванна. Кохання, в яке він не вірив, накочується потужною хвилею й перевертає весь його світ. Але чи витримає воно випробування часом і відстанню?.. До того ж спогади про війну в Іраку не відпускають. "Мій загін мав рухатися периметром, від будинку до будинку, зачищаючи територію від ворога. У цьому русі одні кадри швидко змінювалися іншими: обвуглені залишки вантажівки, бездиханне тіло водія поруч, напівзруйнована оселя, то тут, то там здимілі кістяки автівок. Регулярні обстріли з гвинтівок тримали нас у напруженні. Під час зачисток цивільні періодично нападали на нас зі зброєю, і ми докладали всіх зусиль, щоб урятувати поранених".

Василь Тибель. Бурштин. – Х.: Фабула, 2018

Фото з відкритих джерел

Історія про життя копачів бурштину на Поліссі – захопливий динамічний бойовик, сюжет якого розгортається на тлі прадавньої демонології, сучасних політичних оборудок та інших наслідків на зразок сумнозвісної золотої лихоманки на Клондайку. Місцеве населення давно вже проміняло звичне життя на полювання за скарбами, всі змалечку стають "старателями", незаконно добувають бурштин, ігноруючи будь-яку владу. Пристрасті, які киплять у цих краях, погрожують новим Майданом, про що неодноразово згадують герої. Так само ситуація нагадує "донецьку" проблему - з облогами, перекриттями доріг, війною з поліцією як реакцією на конфіскацію "виробничого" майна і, нарешті, створенням справжніх повстанських гуртів зі скривдженого населення. "Чи не попереджав майор про "поліську республіку"? – міркує один з офіційних приборкувачів народної стихії. – Але тут це не пройде, я тим сраним бурштиновим сепарам влаштую республіку!..". З часом сюжет набуває драматичної напруги, коли в поєдинку стикаються державні та місцеві сили, які стоять за свою "поліську" правду, і тоді вже історія стає схожою на зовсім недавні події. "- Завтра сюди нацгвардію, батальйон ментів наженуть, як я повідомлю, що ви, сепаратисти, проти держави повстали…- Бач, як заспівав! Україною він затуляється! А коли ти "тітушок" збирав проти Майдану, ти про яку країну думав? Чи думаєш, народ геть дурний і не знає, на які заробітки ти пацанву до Києва відправляв? Ти, приятелю, краще цю тему не чіпай зараз, потім на суді розповіси – тільки не тим продажним суддям із міста, а перед односельцями. Ми тобі справжній суд організуємо, по совісті…".

Джейн Гарпер. Посуха. – К.: Нора-друк, 2018

Фото з відкритих джерел

За сюжетом цього австралійського детектива в маленькому містечку кожен приховує свою таємницю, і хтось дуже не хоче, щоб федеральний агент, який прибув розслідувати самогубство свого друга дитинства, дізнався правду. Наприклад, про те, що це ніяке не самогубство. Крім усього іншого, екзотики тут небагато, і ситуація в глибокій провінції доволі характерна для будь-якого глушини. Але те, як автор психологічно підігріває сюжет, дозволяє не звертати на такі дрібниці увагу. Не до кенгуру, як то кажуть, якщо в тебе загинув друг, а навколо одні недомовки, косі погляди і плітки. Незважаючи на те що детектив починається надзвичайно драматично (з опису місця вбивства цілої родини - ймовірно, батьком сімейства), вся подальша історія є досить типовою для маленького містечка, як би цинічно це не звучало. Тож головний герой повертається в рідне місто, але там йому не раді, бо тінь минулого йде за ним постійно. Він має розслідувати цей дивний злочин, хоч це й не його робота, а проблема місцевого детектива. Тож маємо нетипову ситуацію зі стандартним набором проблем, і через зовнішні причини - у цьому випадку у зв'язку із посухою - всі вони загострюються.

Ірина Лобусова. Тінь "Райського саду". – Х.: Фоліо, 2018

Фото з відкритих джерел

Починається все в цьому ретродетективі, як завжди, з мирного опису буднів, коли ніщо зазвичай не віщувало біди, але потроху все заполонює тривожна атмосфера того часу. "И вдруг стало понятно, что сейчас три часа ночи, город застыл, словно оцепенев по приказу невидимого, но очень страшного командира, а автомобиль с потушенными фарами, проезжающий в тени огромного каменного собора, — знак беды, имя которой "страх". Тож надворі 1936 рік, по ночах у квартирах радянських громадян дедалі частіше лунають дзвінки у двері, і всі знають, що це не віщує нічого доброго. Знає це головна героїня роману, яка працює лікарем-педіатром. Але нічний дзвінок, який налякав її, означав зовсім не те, про що вона встигла подумати. На порозі стояв колишній наречений, лікар-психіатр, який буквально благав оглянути дуже дивного пацієнта. Якби бідна жінка знала, чим обернеться її згода… Хоч насправді таємничий пацієнт, який не мав імені, будучи зареєстрованим під номером, що ретельно охоронявся секретним відділом НКВС, виявився хлопчиськом десяти-дванадцяти років. Ясна річ, що після цього життя лікарки летить шкереберть: вона стає свідком страшних і безглуздих смертей людей, які пов'язані з дивним пацієнтом, до її кімнати підкидають труп, а їй самій погрожують.

Ігор Бондар-Терещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів