Україна орієнтувалася не на США при голосуванні антиізраїльської резолюції в ООН

Надзвичайний і повноважний посол України у Фінляндії Андрій Олефіров про голосування України за антиізраїльську резолюцію ООН:

Україна орієнтувалася не на США при голосуванні антиізраїльської резолюції в ООН
Андрій Олефіров 112.ua

Андрій Олефіров

посол України у Фінляндії

Надзвичайний і повноважний посол України у Фінляндії Андрій Олефіров про голосування України за антиізраїльську резолюцію ООН:

Насправді, я не згодний з тим, що ми дивимось тільки через призму реакції Ізраїлю. На моє переконання, треба дивитися через призму логіки голосування України. Перше: Україна виступає за мирне співіснування двох незалежних держав Ізраїлю та Палестини; і друге: логіка полягала в тому, що там іде заклик не тільки до Ізраїля, а також до Палестини, до мирного врегулювання, тільки через це мирне врегулювання можливо досягти якихось інших рішень, які, в принципі, ці рішення жодним чином не відрізняються від попередніх рішень Ради безпеки, від позицій України і всього міжнародного товариства з цього питання.

Новини за темою

Звичайно, треба звертати увагу (на реакцію Ізраїлю, - ред.), оскільки мова іде про нашого партнера. Скажімо так, найбільше скупчення наших дружніх відносин - це існування безвізового режиму і вже досить довгий час, кажу це впевнено, оскільки мав честь брати участь у переговорах щодо встановлення безвізового режиму. Тому брати до уваги, безперечно, треба. Безперечно, треба пояснювати свою позицію. Я переконаний, що Україна орієнтувалася не на Сполучені Штати або якусь іншу країну, а якраз на міжнародну позицію з цього питання, яка існує вже дуже багато років. Насправді, на жаль, до мирного врегулювання ще не дійшло, але треба робити все, щоб це питання вирішити якраз відповідно до міжнародного законодавства.

Якраз перед ефіром я подивився всі документи, які стосуються фінсько-ізраїльських, фінсько-палестинських взаємин протягом останніх 20 років між Фінляндією і Палестинською автономією та державою Ізраїль. Ви знаєте, так само, спираючись на норми міжнародного права, там чітко зазначається, що фіни виступають за утворення так званих "two state solution", тобто вирішення питання через утворення якраз двох держав, по-перше, і, по-друге, насправді, міжнародне право вважає певні території окупованими територіями.

Новини за темою

Треба продовжити двосторонні відносини, треба пояснювати свою позицію і шукати точки дотику, які у нас більші, ніж ті точки, які можуть нас на певний час роз`єднати. Як правило, коли таке голосування іде, вони не думають, що ті, хто буде голосувати проти, якимось чином їх покарати. З мого досвіду, у будь-якому голосуванні країна в першу чергу шукає ті країни, які підтримали те чи інше питання і при цьому, пояснюючи свою позицію.

Андрій Олефіров

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів