Ілон Маск
 AFP 

Оригінал на сторінці Іллі Кенігштейна в Facebook

Уявімо на хвилину, що до Києва прилетить Ілон Маск з метою побудувати десь під Полтавою величезну промислову батарею, яка вирішить проблеми енергопостачання в Україні. За 100 днів. І уявімо, що він вирішить не скористатися запрошенням прем'єр-міністра, а діяти самостійно.

Першим ділом з'ясується, що земля, відведена під будівництво об'єкта - заднім числом переоформлена на іншу юридичну особу, яка при детальному розслідуванні виявиться афілійованою із зятем губернатора області.

Після чого, реєстрація представництва триватиме визначені 60 днів і вимагатиме від власників копії паспортів та ідентифікаційних номерів директора, бухгалтера, а також виписки із судового реєстру США, у якій зареєстровано головне управління центрального офісу (3 нотаріально засвідчених примірники).

Новини за темою: Ілон Маск і Гройсман поспілкувалися в "Твіттері"

Серед іншого західних топ-менеджерів Tesla, які очолили філію в Україні, відправлять до вітчизняного лікувально-профілактичного закладу на процедуру здачі крові, з метою отримання довідки про те, що не хворі на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію та інфекційними захворюваннями. У полтавському диспансері, в якому їм доведеться вистояти чергу разом з іншими, їм повідомлять, що прийняти їх не зможуть, тому що у них немає з собою копій паспортів, перекладених українською мовою і завірених нотаріусом. Крім аналізів на гепатит та інші інфекцій, також потрібні будуть довідки про несудимість, дипломи, підтверджені міністерством освіти тощо. За цей час закінчиться дозволений термін перебування в країні (90 днів), і західний топ-менеджмент повним складом повинен буде покинути країну.

Далі, вантаж обов'язково застрягне на митниці, тому що буде вимагатися експертиза ДФС у лабораторії, а це вплине на терміни митного оформлення, що в свою чергу створить правову колізію. У підсумку, митниками буде написано експертний висновок щодо митної вартості вантажу, яка буде позначена як не відповідна реальній закупівельній ціні.

Пізніше, при наборі персоналу, з'ясується, що працювати на величезній промисловій батареї, яку побудувала Tesla - ніхто не хоче: дива не сталося, і зарплати платять у відповідності з ринком, а компенсаційний пакет, що складається з медичної страховки, сімейного абонемента в спортклуб і талонів на 30% знижку при купівлі автомобіля Tesla - нікого не цікавить, оскільки працівники воліють брати грошима і бажано готівкою.

Ну а ті, хто почне працювати на об'єкті, традиційно розпочнуть красти все, що можна відірвати і понести додому - від безкоштовних котлет у їдальні до туалетного паперу в високотехнологічних туалетах об'єкта. Всі навколишні ринки заповняться абонементами в спортклуб, фірмовими футболками, кепками, комбінезонами, рушниками, стільцями та інструментами з логотипом Tesla.

Новини за темою: Змінити світ за 100 днів. Як Ілон Маск у "Твіттері" домовився про порятунок Австралії від енергокризи

Коротше, перші 100 днів пролетять як сон. А потім - наступні 100 днів. Пройде два роки. Величезний енергетичний об'єкт Tesla буде оштрафовано за несплату податків, а угода з оренди землі, на якій він побудований, буде визнана незаконною. При цьому часи, коли всі питання можна було вирішити через "Твіттер" - безнадійно кануть у Лету, і для вирішення проблем потрібно буде, як усім, бігати по миршавих відомствах, стояти в довгих чергах і платити "за прискорення вирішення питань".

За цей час Маск злітає на Марс і повернеться на Землю. А величезна промислова батарея в Полтавській області так і буде стояти та іржавіти в очікуванні "реструктуризації", після чого буде анонсовано операцію з перепродажу об'єкта з метою використання його як резервуара для ПММ.

Ілля Кенігштейн

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.