У скандалі із Зозулею вже шукають руку Кремля, хоча все набагато більш прозаїчно

Сергій Забуранний пояснює, чому ситуація з Романом Зозулею повинна бути зрозумілою для кожного з нас

У скандалі із Зозулею вже шукають руку Кремля, хоча все набагато більш прозаїчно
Твіттер Романа Зозулі

Сергій Забуранний

Спортивний оглядач

Сергій Забуранний пояснює, чому ситуація з Романом Зозулею повинна бути зрозумілою для кожного з нас

Вже другий день не стихає гамір навколо оренди українського футболіста Романа Зозулі в "Райо Вальєкано". Ультрас мадридського клубу, ліві з ідеологічних міркувань, не побажали бачити гравця збірної України, вважаючи його неонацистом, і в ультимативній формі виставили свої вимоги керівництву. Менеджмент "Райо Вальєкано" пішов на поступки і спробував повернути гравця назад у "Бетіс", унаслідок чого Роман Зозуля потрапив у неприємну колізію: грати за "Бетіс" він не може, грати у "Райо" начебто немає можливості, змінити клуб теж не можна. Вся ця багатоходовочка вилилася в те, що гравець збірної України ризикує залишитися без ігрової практики до кінця сезону. Враховуючи, що Зозулю на постійній основі викликають до збірної України, подібна ситуація пригнічує. Та й по-людськи Романа шкода, адже загалом звинувачення в нацизмі виглядають необґрунтовано, а тому він на таке ставлення не заслуговує.

Ситуація неприємна і близька практично для кожного українця. Зозуля дійсно зробив багато на волонтерському терені і займає досить активну соціальну позицію. Зрозуміло, що у багатьох уболівальників симпатії на боці Романа, а тому ставлення до "Райо Вальєкано" вкрай негативне. Я пропоную розглянути конфлікт під дещо іншим кутом, без емоцій. Чому Зозулю не хочуть бачити в "Райо"? Тому що ультрас "Вальєкас" - лівої ідеології і давно відомі своєю антифашистською спрямованістю (щоправда, це не заважає їм захоплюватися Путіним). У Зозулі вони не побачили свого, вважаючи, що політичні погляди нашого футболіста йдуть врозріз з їхньою політичною позицією. Мають право.

Виникає резонне питання, чому вони Зозулю віднесли до числа нацистів? У наших ЗМІ це пов'язують з тризубом на футболці Романа після прильоту до Іспанії, який севільський журналіст сплутав із символікою "Правого сектора", про що потім вибачався. Про це писав і Роман у відкритому листі уболівальникам "Райо Вальєкано". Однак ультрас мадридського клубу в обговоренні фігури Зозулі про цю футболку не згадують, вони вважають, що він допомагає фінансово батальйонам правого спрямування (добровольчі батальйони) і коментують його фотографію на тлі Степана Бандери, вважаючи останнього нацистським колабораціоністом. Саме на цьому й склалося неприйняття українського футболіста, тризуб на футболці тут ні до чого. Це дуже важливий момент, яким чомусь нехтують.

Новини за темою

У нас зараз в усьому намагаються знайти руку Кремля, тому не дивно, що посол України в Іспанії побачив у цьому елементи гібридної війни з дискредитації України. Мені здається, це надто пахне параноєю, а подібні заяви лише принижують нашу країну. Зрозуміло, що зроблено це навмисно, адже нагнітати значно легше, ніж вирішувати питання. "Райо Вальєкано" існує давно, ліві традиції ультрас цього клубу там живуть не менше, тому шукати тут змову дещо дивно. Вже стало звично, що футбольний менеджмент клубів заграє в Європі з місцевими ультрас і часто йде у них на повідку. Україні це повинно бути знайомо краще за інших. Ба більше, уявити аналогічну ситуацію з українським клубом цілком реально, у нас багато футбольних рішень останніх трьох років ухвалюють під тиском фанатів і з димком покришок. Тому не варто кокетувати і сильно дивуватися позиції ультрас "Райо Вальєкано", а тим більше переходити на образи тільки через те, що їхня думка не співпадає з вашою. Вони роблять те, що робили б і у нас, якби постать або політична позиція гравця чимось не влаштовувала. Та що там казати! Навіть агент Романа публічно визнав, що цей трансфер – це його особиста менеджерська помилка.

Звичайно, Роман Зозуля став заручником ситуації. Його агент спрацював слабо, оскільки не побачив можливих складнощів, клуби поспішили укласти взаємовигідну угоду до закриття трансферного вікна, незважаючи на те, що протест і невдоволення ультрас вже були на стадії переговорів. Учасники переговорного процесу недооцінили масштабу конфлікту і загнали Рому в патову ситуацію. Щось подібне сталося і з Україною на Донбасі. В обох випадках зараз сторони шукають компроміс і намагаються вирішити ситуацію, яка склалася: Зозулі пропонують повернутися в "Райо" з гарантіями безпеки, Україні пропонують мінські угоди з гарантією миру, але, як показує практика, що добре на папері і на словах, далеко не завжди підтверджується реальністю. Я не знаю, чи захоче Зозуля повернутися в розташування "Райо Вальєкано" і чи він зможе виступати під тим тиском, що на нього там чекає. Він взяв паузу з рішенням і обіцяв порадитися із сім'єю. У разі позитивного рішення він отримає головний виклик у клубній кар'єрі, і дуже хочеться, щоб у нього все вийшло.

Сергій Забуранний

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів