У питанні інтернет-цензури українські чиновники намагаються брати приклад з Росії

У питанні інтернет-цензури українські чиновники намагаються брати приклад з Росії
Відкриті джерела

Борислав Береза

Народний депутат

Оригінал на сторінці Борислава Берези в Facebook

Я вважаю, що вища форма ідіотизму - це навіть не те, що в Україні копіюють закони Росії, а те, що копіюють закони невдалі або ті, які обмежують права і свободи громадян. Наприклад, закон про місцеві вибори фактично копіює закон, який застосовувався в 2007–2011 роках у Росії, зокрема на виборах у Законодавчу палату Санкт-Петербурга, але потім був скасований. Тому що виявився поганим. А у нас прийняли, але не скасовують. І те, що безліч округів по всій Україні залишилися без своїх представників при владі, саму владу не дуже бентежить. У Києві таких округів без депутата в Київраді близько 20.

Але мої колеги не зупиняються і продовжують копіювати найгірші зразки законотворчості Росії. Так от, законопроект 6688, який сьогодні хотіли протягнути в залі, - це часткове копіювання так званого "пакету Ярової" в Росії. Він обмежує права користувачів в інтернеті і дає можливості спецслужбам, необмежені можливості. Наші законотворці вирішили почати з версії "лайт". Але вирішили! І тепер протягують.

Новини за темою

Під приводом кіберзахисту представники МВС, прокуратури та СБУ хочуть отримати право втручання і контролю за контентом, який буде викладатися в інтернеті. І я бачу в цьому пряму атаку на свободу слова.

Ось цитата із законопроекту:

"Підставою для включення посадовими особами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, щодо інформаційного ресурсу (сервісу) у мережі Інтернет до Реєстру відомостей, зазначених у частині другій цієї статті, є надходження до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, прийнятого відповідно до закону рішення слідчого судді, суду, прокурора, слідчого, погодженого з прокурором, про застосування тимчасового блокування (обмеження) доступу до інформаційних ресурсів (сервісів) чи рішення суду про блокування доступу до інформаційних ресурсів (сервісів), а також набрання чинності рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо застосування санкцій відповідно до закону України "Про санкції".

Новини за темою

Ви розумієте, що ухвалення рішень віддають ментам, слідчим, суддям, сбушникам і прокурорам, яких регулярно ловлять на корупції? Ви їм довіряєте? Я довіряю далеко не всім з них. То про що ми говоримо? Загалом під гарним приводом намагаються запустити інтернет-цензуру.

Вже і правозахисники почали бити на сполох. Із заявою Української Гельсінської групи можна ознайомитися тут.

І невелика цитата на закуску.

"Для нетямущих у техніці: фільтрація HTTPS працюватиме, тільки якщо виробник DPI змусить всіх користувачів встановити у себе їхні ключі шифрування. А хто не встановить - втратить можливість доступу до Інтернету взагалі. Тобто з приватністю в мережі можна буде попрощатися назавжди. Від цього свідомо відмовилися навіть в Росії, Білорусі та Китаї, деякий час така система працювала в Казахстані, але через очевидні проблеми від неї відмовилися і там. Ну що, "терпіли". Це - ваше майбутнє!"

Будь-який депутат, який віддасть свій голос за законопроект 6688, прирівнює себе до тих, хто голосував 16 січня 2014 року.

Борислав Береза

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів