У пошуках міністра: Кандидатура голови МінАПК гальмується міжнародними кредиторами України
28.05 | 34.01 |
Рішення про відновлення Мінагрополітики у вигляді окремого інституту виглядає логічно і очікувано, бо 6 місяців реформування галузі в недрах МЕРТу завершилися нічим. Наразі найбільша проблема щодо цього – невизначеність з кандидатурою міністра. Два noname, дві нові особи які розглядалися на посаду – Микола Сольський (Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики) і Роман Лещенко (уповноважений президента з земельних питань) не пройшли.
За моєю інформацією, їх "зарубали" в Офісі президента під натиском міжнародних "друзів-кредиторів" України, яких не задовольняли підходи до земельної реформи обох кандидатів. Зокрема, йдеться про зменшення з 200 тис. га в одні руки (як пропонував колишній Кабмін) до 10 тис. га, що частково є заслугою Сольського та Лещенка.
Що буде далі?
Як відомо, президент запропонував ввести до оновленого складу Кабміну Тимофія Мілованова. Учора десь о другій ночі стало відомо, що він відмовився. Причини невідомі.
За моєю інформацією, може бути такий варіант, що Мілованова умовлять і він певний час попрацює на посаді очільника Міністерства, доки не буде знайдена інша кандидатура. Але навіть умовляти не потрібно, бо за процедурою він має лишатися у статусі в.о. до моменту, доки парламент призначить за нового міністра аграрної політики.
Наразі ми дочекаємося внесення в зал переліку кандидатур, але можливий і такий варіант, що Міністерство поновиться, але пізніше. Його поява буде анонсуватись додатково, саме через відсутність кандидатури міністра.
Наталія Білоусова
Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію