У поліції серйозна криза, працюють абияк, щоб хоч щось встигнути

Коментар юриста-криміналіста Анни Маляр в ефірі телеканалу "112 Україна" про підсумки двох років роботи Національної поліції:

У поліції серйозна криза, працюють абияк, щоб хоч щось встигнути
Фото з відкритих джерел

Ганна Маляр

кандидат юридичних наук, експерт-кримінолог

Коментар юриста-криміналіста Анни Маляр в ефірі телеканалу "112 Україна" про підсумки двох років роботи Національної поліції:

Сьогодні в поліції фактично працюють ті, хто там і працював багато років тому, тому що оновлення поліції відбулося виключно на 8%. Тому констатувати якісні зміни дуже складно, незважаючи на те, що відбулася реформа. Якісні підходи до роботи поліції практично не змінюються. Щодня кожен громадянин може в цьому пересвідчитися, і в цьому два дні тому пересвідчилася я, коли ми шукали нашого колегу журналіста, який зник. Нам у поліції сказали: 3 дні, потім ми приймаємо заяву. Хоча за новим законодавством вони повинні це зробити одразу.

Новини за темою

Підготувати поліцейського за 2-3 місяці чи за півроку просто неможливо. Крім практики, повинні бути й дуже якісні теоретичні знання. На сьогодні не секрет, що в поліції серйозна криза, бо там не вистачає людей. Люди настільки перевантажені, що вони просто не встигають працювати над власним рівнем знань, підвищувати його, підвищувати власну кваліфікацію. Тобто просто пішов такий потік роботи, який примушує їх працювати абияк, щоб встигнути.

Проблема в тому, що, незважаючи на підвищення заробітної плати, яку ініціювали на початку реформи, все ж таки цих грошей недостатньо для того, щоб людина могла утримувати свою сім’ю. Крім того, наразі є витоки інформації від тих поліцейських, які пішли з поліції, вони говорять, що не отримують повною мірою тієї заробітної плати, яку їм обіцяли. Тому що половина тієї суми – це справді заробітна плата, а половина – премія. І премію отримують далеко не всі.

Новини за темою

У Франції, де останнім часом часто трапляються теракти, у США, де високий рівень злочинності, поліцейські мають дуже широкі повноваження. Я вважаю, що для того, щоб уберегти правопорядок на вулицях, це потрібно. Але питання, чи витримають наші поліцейські розширення повноважень, чи не перетвориться це на диктатуру поліції, чи не перетвориться на те, що всі інші громадяни просто залишаться безправними і нічого не зможуть вдіяти проти поліції, яка, наприклад, порушує закон. У нас цього року декілька разів поліцейські самі в себе стріляли, то що вже говорити про захист прав простих громадян.

Новини за темою

Оскільки сьогодні спостерігається зростання вуличної злочинності, її кількість, дуже багато від знайомих чуємо, що забрали телефон, влізли до квартири, крадуть гаджети з автомобілів, люди не відчувають, що вони хоч у маленькій персональній безпеці. Тому підстав для того, щоб покращувався чи підвищувався рівень довіри до поліції, немає, об’єктивно немає.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів