З відкритих джерел

Що я думаю про медичну реформу? Якихось глибоких змін у рамках чинної системи ніхто не передбачив, для глибоких змін потрібна реформа не тільки медичної, а й юридичної системи та економіки. І взагалі - гроші потрібні. Без грошей нічого не буде. Медики загалом ставляться до реформи скептично, але розглядають її як неминуче зло. Це менше зло, ніж неприйняття реформи.

Серед плюсів перш за все те, що ця реформа дозволяє лікарям отримувати досить різну зарплатню, яка виходить за тарифну сітку. Це важливо, оскільки головний лікар матиме достатньо великий вибір лікарів. Але зараз ви ніякими пряниками не заманите спеціаліста у конкретну лікарню, тому що все, що він заробить, – це зарплата у 4 тисячі гривень. А все інше йому доведеться якимось чином заробляти на хворих. А тут ніби впроваджуються зовсім цивілізовані правила, згідно з якими хороший лікар і адекватний, який розуміє, що таке добре і що таке погано, і який думає не тільки про себе, головний лікар, може принципово все змінити. Але люди - безініціативні, не розуміють, що таке сучасне лікування, вони звикли користуватися цією всією маячнею, яка продається в наших аптеках. Вони, звісно, ніяких медичних реформ не хочуть.

Новини за темою: Парламент сьогодні розглядатиме медреформу попри вимоги протестувальників

А ще ви маєте розуміти велику складність. Ця реформа вимагає великої активності в інтернеті. Там і електронний запис, і в тебе реєстр твоїх пацієнтів, електронна картка пацієнта, спілкування і так далі. А в нас у половини лікарів немає навіть адреси електронної пошти, ви розумієте? Вдумайтесь в це. І ми їх збираємось реформувати. Ще раз кажу - в кожного лікаря до реформи купа питань та претензій.

Наприклад, лікарі отримують змогу лікувати за цивілізованими протоколами лікування. Розумієте, зараз лікар не може вижити, він змушений виживати з відсотків від ліків, з вигадування діагнозів, які нікому не потрібні. У нас немає адекватної медицини. Ця реформа дає шанс на її появу. А це дуже немало, мені здається. А для вас, пацієнтів, головний плюс в тому, що ви отримуєте надію хоч якусь частину медичної допомоги отримати безкоштовно. А зараз такого нема.

Новини за темою: Порядок денний ВР: Медична реформа та її фінансування

Після реформи в першу чергу мають змінитися кваліфікація та рівень оплати лікарів і медсестер. За жебрацькі гроші не можна мати цивілізовану медицину. Ми хочемо, щоб у нас були європейські лікарі за українську зарплату? Це неможливо.

Але у мене таке враження, що у Верховній Раді реформу читали і зрозуміли максимум три-чотири людини.

Євген Комаровський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.