У КНДР вистачає смертоносної зброї, щоб відповісти на можливі удари американців

Якщо буде війна, Сполучені Штати ніяк не зможуть запобігти величезному збитку Південної Кореї і значному збитку Японії

У КНДР вистачає смертоносної зброї, щоб відповісти на можливі удари американців

Дейв Маджумдар

Журналіст

Якщо буде війна, Сполучені Штати ніяк не зможуть запобігти величезному збитку Південної Кореї і значному збитку Японії

Оригінал на сайті The National Interest

Якщо Сполучені Штати спробують завдати попереджуючого удару по Північній Кореї, режим у Пхеньяні може у відповідь заподіяти значний збиток Південній Кореї і Японії, не кажучи вже про  американські військові бази, які перебувають у цих країнах.

Попередні американські адміністрації не чіпали цю самітницьку країну, що володіє ядерною зброєю, знаючи, який руйнівний удар режим Кіма може нанести у разі початку війни. Насправді, головний удар в цьому випадку прийме на себе цивільне населення Південної Кореї і Японії.

Новини за темою

"Якщо буде війна, Сполучені Штати ніяк не зможуть запобігти величезному збитку Південній Кореї і значному збитку Японії, — розповів The National Interest Василь Кашин, який працює старшим науковим співробітником в Центрі комплексних європейських і міжнародних досліджень московської Вищої школи економіки. — Це стане гуманітарною катастрофою і величезним потрясінням для світової економіки. На Півдні знаходиться від 24 до 25 ядерних реакторів. У Півночі є сотні ракет, які буде важко зупинити".

Новини за темою

Дійсно, північнокорейські ракети можуть долетіти майже до будь-якої точки на території Південної Кореї і Японії, і цілком можливо, що Пхеньяну вистачить засобів нападу, щоб подолати протиракетну оборону США і їх союзників. "Дві тисячі пускових установок оперативно-тактичних ракет, включаючи KN-02, „Скад" і „Нодонг", — сказав директор Програми нерозповсюдження у Східній Азії Джеффрі Льюїс, який працює в Науково-дослідному центрі проблем нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна при Мідлберійському інституті міжнародних досліджень у Монтереї. — Це означає, що у них кілька сотень „Скадів" і „Нодонгів"".

Новини за темою

Північнокорейські "Скади" збільшеної дальності мають радіус пуску приблизно в тисячу кілометрів, а ракета "Нодонг" здатна вражати цілі на відстані 1 200 кілометрів. За словами Льюїса, ці ракети недостатньо надійні, однак їх цілком вистачить, щоб завдати істотної шкоди Південній Кореї і Японії. Слід сказати, що Пхеньян створює все більше "Скадів" підвищеної дальності — явно з метою збільшення свого ударного ракетного арсеналу. "Ракета „Скад" збільшеної дальності це більш дешева альтернатива „Нодонгу", і завдяки їй у Північної Кореї може з'явитися більше ракет", — сказав Льюїс.

Більш того, в разі початку війни Північна Корея напевно застосує ядерну зброю, щоб компенсувати недоліки своїх неядерних сил. Неядерні сили Пхеньяну істотно поступаються військам США і їх союзників, але ядерна зброя багато у чому зрівнює їх шанси. "Якщо почнеться загальна війна, Північна Корея буде наносити ядерні удари по американських військах на території Південної Кореї і Японії", — зазначив Льюїс.

Новини за темою

Неясно, скільки точно ядерних боєприпасів є в розпорядженні Північної Кореї, але вони у неї є, і це не викликає сумнівів. Більше того, хоча багато хто сумнівається, що Пхеньяну вдалося зменшити розміри ядерних зарядів до такої міри, щоб встановити їх на ракеті, Льюїс заявляє, що північнокорейці вже володіють необхідними технологіями. "У цьому полягала заявлена мета п'ятого циклу випробувань. Перевірити стандартизовану конструкцію ракети, яка буде оснащуватися ядерною боєголовкою", — зазначає він.

Новини за темою

Оцінки за кількістю ядерної зброї Північної Кореї дуже сильно різняться. "Важко сказати, — заявив Льюїс. — Більше 10, але менше 100 одиниць. Напевно, ближче до 10, ніж до 100".

Дейв Маджумдар

Переклад ІноЗМІ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...