У кіно з дитиною в Києві: Як проходять сеанси 0+ у столиці

Наш кореспондент, мама двох синів, одному з яких немає ще й року, за завданням редакції сходила на кіносеанс для батьків з малюками

У кіно з дитиною в Києві: Як проходять сеанси 0+ у столиці
сайт ГО "Врятуй Жовтень"

Альона Дісюк

редактор 112.ua

Наш кореспондент, мама двох синів, одному з яких немає ще й року, за завданням редакції сходила на кіносеанс для батьків з малюками

Інфраструктура Києва залишається далекою від поняття child-friendly, але є позитивні тенденції: для малюків відчинили свої двері відразу кілька кінотеатрів столиці. Ми вирішили випробувати, як це – сходити в кіно з дитиною до року.

У різноманітних туристичних чартах і рейтингах за звання найбільш приємних для сімейних подорожей європейських міст впевнено змагаються Лондон, Берлін та Амстердам, близькі до трійки лідерів Копенгаген і Рейк'явік. Києва в цих списках немає. І справа не тільки в тотальній відсутності інфраструктури для пересування з візочком і маленькими дітьми, запаркованих тротуарах у центрі столиці або відсутності child-friendly культури харчування у вигляді пеленаторів у кафе та неможливості відвідати виставку з візком. Скоріше у стереотипі, що засів у багатьох головах: "Народила – сиди вдома!"

Але на противагу такому підходу активні мами столиці просто-таки складають списки закладів, де є всі ці зручності, адже сидіти в чотирьох стінах три роки декрету вони більше не згодні.

На тлі такої плачевної ситуації ініціатива деяких кінотеатрів організувати сеанси, куди можуть прийти мами із зовсім маленькими дітьми, здається подією із життя якогось іншого міста. Але ні, це відбувається в Києві. Особливостями таких показів є приглушений звук і не повністю погашене світло, що залишає можливість мамам розважати дітей і піклуватися про них, годувати, переодягати. Поки про готовність впустити відвідувачів у віці до 3 років заявили вже 5 кінотеатрів Києва: "Жовтень", "Планета Кіно", "Флоренція", і ось зовсім недавно про відкриття своїх дверей повідомили кінотеатр "Дніпро" та "Мультиплекс" у ТРЦ "Проспект".

Треба віддати належне, що першопрохідцем та новатором і тут виступив "Жовтень", традиційно "дитячі" сеанси тут проходять по вівторках, і наступного  тижня буде вже 30-й показ для мам і малюків. Ми відвідали такий сеанс вперше, на тест-перегляд пішли з 11-місячним хлопчиком, щоб все по-чесному.

Добиратися на Поділ о 10 ранку майже в годину-пік досить утомливо, але якщо глядачі "на колесах", а діти добре переносять дорогу, то це зручно для дітей-жайворонків, чий перший денний сон якраз може припасти на дорогу.

Кінопоказ для батьків з дітьми в кінотеатрі "Жовтень" Софія Коврига / Facebook

Мами в декреті звикли, що в громадських місцях Києва їх зустрічають з острахом, тому привітний прийом тих, хто запізнився, у фойє "Жовтня" трохи бентежить. Про атмосферу кінопереглядів варто написати окремо – вона розслабляє. Мамам і дітям надали найбільший зал – "Гегемон", і там є де загубитися, якщо любите самоту. Для тих же, кому потрібні іграшки, ідеально підійде перший ряд – простір між екраном і кріслами віддано дітям. Є там пірамідки, кеглі, конструктор, кілька м'ячиків, – все, щоб зайняти малюків. Так, інколи між юними кіноманами виникають суперечки, але мами поруч і допомагають дітям знайти спільну мову. І саме тому, що там все – мами, немає відчуття тиску, немає тривоги, що дитина комусь завадить своїм скриком, або незручності від необхідності погодувати груддю. У такій обстановці можна насолодитися фільмом.

У залі навіть був один тато – він супроводжував маму і дитину, позитивна тенденція у питанні участі чоловіків у вихованні дітей. Та й фільм демонстрували цілком "чоловічий" - "Kingsman: Золоте кільце". Навряд чи мами будуть заперечувати, якщо якось зранку у вівторок їм запропонують махнути в кіно на сімейний перегляд. Але все ж у будній день татусі часто працюють, і тому їх відсутність цілком зрозуміла.

Кінопоказ для батьків з дітьми в кінотеатрі "Жовтень" Олена Булочко / Facebook

Організація зі сторони кінотеатру теж на висоті – в залі біля обох стін пеленатори, для забудькуватих є підгузки, є можливість розігріти їжу, на підлозі кілька крісел-мішків, де можна затишно розташувати немовлят.

Інколи діти шумлять, але це зовсім не відволікає звиклих до шуму глядачів. Малюки точно так само можуть розплакатися або розігратися вдома й у парку. Часом до вас може підійти чужа дитина – познайомитись або просто переплутати в напівтемряві. Людей збирається небагато – не кожна мама зважиться піти в кіно з немовлям, тому загубитися малюкові буде складно. Біля виходу із залу на час сеансу залишається персонал кінотеатру, так що навряд чи малюк, навіть якщо надумає вислизнути, піде непоміченим, та й двері досить важкі.

У "Жовтні" квиток на такий сеанс для дорослого коштуватиме 60 грн, а для дитини від 5 років – 40 грн. Так що старших братів і сестер теж чекають у кіно на показах для найменших.

Це був цікавий досвід, і ми його ще обов'язково повторимо – вже для душі і задля задоволення. А таких ініціатив хотілося б, щоб було більше, адже за даними Держстату за перше півріччя 2017 року в Києві народилося понад 20 тис. дітей, а значить з'явилося і 20 тис. мам.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів