banner banner banner banner

В яких випадках винний у ДТП водій має платити потерпілому

В яких випадках винний у ДТП водій має платити потерпілому
Autonews.ua

"Адвокат Права"

Юридичний Telegram-канал

Оригінал у Telegram-каналі "Адвоката права"

Хто повинен повернути різницю між повною сумою витрат на ремонт автомобіля після ДТП та сумою страхового відшкодування?

Щоб розібратися в цьому питанні, слід звернутися до Цивільного кодексу України.

Відповідно до частини 1 статті 1166 ЦК України, шкода, завдана неправомірними діями майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Новини за темою

Частинами 1-2 статті 1187 ЦК України передбачено, що джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, використання якого створює підвищену небезпеку.

Згідно зі статтею 1194 ЦК України, особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою.

Також варто звернутися до пункту 22.1 статті 22 закону України "Про страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". У разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок ДТП життю, здоров’ю, майну третьої особи.

Якщо потерпілий звернувся до страховика й одержав страхове відшкодування в передбаченому договором розмірі, але його недостатньо для повного відшкодування, зобов’язання зберігається до виконання особою, яка завдала шкоди, свого обов’язку, згідно зі статтею 1194 ЦК України, з відшкодування потерпілому різниці між фактичним розміром шкоди та страховим відшкодуванням, яку ним одержано від страховика. У страхової компанії не виникає обов’язку відшкодування такої різниці, зважаючи на те, що вказані збитки перевищують страхову виплату.

Висновок. Винний у вчиненні ДТП водій зобов’язаний сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховим відшкодуванням. Якщо винний водій відмовляється сплатити зазначену різницю добровільно, її може бути стягнуто в судовому порядку.

"Адвокат права"

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>