У антиізраїльських дій є економічна і політична ціна

Звернення Біньяміна Нетаньяху з нагоди прийняття антиізраїльської резолюції в ООН

У антиізраїльських дій є економічна і політична ціна
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. 24.12.2016 Facebook Нетаньяху

Біньямін Нетаніягу

прем'єр-міністр Ізраїлю

Звернення Біньяміна Нетаньяху з нагоди прийняття антиізраїльської резолюції в ООН

Громадяни Ізраїлю, хочу вас заспокоїти, прийняте в ООН рішення – спотворене і ганебне, але ми з цим впораємося. Згідно з рішенням, Єврейський квартал – окупована територія. Це маячня. Згідно з рішенням, Стіна Плачу – окупована територія. Це теж маячня. Нічого не може бути абсурдніше назвати Стіну Плачу і Єврейський квартал окупованими територіями. В цьому є і спроба, яка не принесе результату, нав'язати Ізраїлю умови врегулювання.

Ви, напевно, пам'ятаєте, що останнім, хто намагався вчинити так, був Картер (президент США Джиммі Картер 1978-1982, - ред.), вороже налаштований щодо Ізраїлю президент, який нещодавно заявив, що "Хамас" не є терористичною організацією. Картер проводив проти нас подібні рішення в ООН, це теж не принесло плодів. Ми опиралися цьому, і нічого у них не вийшло. Всі американські президенти після Картера дотримувалися зобов'язання США не намагатися нав'язати Ізраїлю умови врегулювання в Раді безпеки. Вчора, у повній протилежності цих зобов'язань, у тому числі і зобов'язанням президента Обами в 2011 році, адміністрація Обами провела ганебний антиізраїльський акт в ООН.

Прийняте рішення не тільки не наближає мир, воно його віддаляє. Воно б'є по справедливості, б'є по істині. Подумайте про цей абсурд. Півмільйона людей втратили життя в Сирії, різанина в Судані, весь Близький Схід палає, а адміністрація Обами і Рада безпеки займаються саме єдиною демократією на Близькому Сході – Державою Ізраїль. Сором, та й годі.

Друзі, хочу сказати вам у свято Хануки: "Це їм не допоможе". Ми категорично відкидаємо це рішення, як ми відкинули рішення ООН, яке прирівняло сіонізм до расизму. Зайняло час, але те рішення було скасовано. Прийде час, і це рішення також буде скасовано.

Я розповім вам, як воно буде скасовано. Не внаслідок наших поступок, а завдяки нашій міцній позиції і позиції наших союзників. Нагадаю вам: ми відступили з Гази, демонтували поселення, ексгумували похованих. Це допомогло нам в ООН? Це поліпшило ставлення до нас в ООН? Ми піддалися ракетному обстрілу, а в ООН ми отримали звіт Голдстона. Я знаю, що більшість ізраїльських громадян розуміє, що ми зробили висновки і більше не повторимо. Але я вам скажу, що ми не самотні. Вчора я розмовляв з багатьма американськими лідерами, я був радий почути від членів американського конгресу – від демократів і республіканців, що вони будуть боротися проти цього рішення всіма можливими засобами. Це ж я чув від друзів в майбутній адміністрації, що будуть жорстко боротися з цим рішенням. Я це чую від широкого спектра в американському суспільстві – американські політики, демократи і республіканці, євреї і не євреї. Всі мені говорили, що їм набридло те, що відбувається, і це не повториться, що вони змінять це рішення: "Ми нікому не дозволимо чіпати Ізраїль". Вони заявили, що мають намір провести закон, що карає країни та організації, які спробують завдати шкоди Ізраїлю. За їхніми словами, це стосується і ООН. Нагадаю, ООН отримує чверть бюджету тільки від США.

У моїй останній промові в ООН у листопаді я сказав, що будуть бурі в ООН до того, як стане краще. Ми знали, що це можливо, ми очікували подібне. Рішення, прийняте ООН - частина лебединої пісні старого світу, тенденційного щодо Ізраїлю. Але попереду нова ера. Як сказав обраний президент Трамп, зміни настануть швидше, ніж думають. У новій ері ті, хто намагається зачепити Ізраїль, заплатять високу ціну. Заплатять не тільки США, але й Ізраїлю.

Дві країни, з якими у нас дипломатичні відносини, були причетні до ініціювання в ООН рішення проти нас, тому я віддав розпорядження відкликати наших послів з Сенегалу і Нової Зеландії, припинити всю допомогу Ізраїлю Сенегалу, і це тільки початок. Ті, хто буде співпрацювати з нами, виграють, у Ізраїлю є багато чим поділитися з країнами світу, але ті, хто буде працювати проти нас – програють, оскільки у антиізраїльських дій є економічна і політична ціна.

Новини за темоюЯ також розпорядився МЗС протягом місяця оцінити наші зв'язки з ООН, у тому числі ізраїльське фінансування організацій ООН та присутність представників ООН в Ізраїлі. Але я не чекаю, вже зараз я розпорядився припинити фінансування в розмірі близько 30 мільйонів шекелів 5 інститутам ООН, п'ятьом особливо ворожим щодо Ізраїлю інститутів. І це тільки початок.

Ми в процесі поліпшення наших відносин з країнами світу. Займе час, поки покращені відносини з країнами на п'яти континентах отримають відображення в рішеннях органів ООН. Але я хочу дещо додати, уважно послухайте: можливо, що у цього скандального рішення буде зворотний ефект і прискорить цей процес, оскільки це стане останньою краплею. Вчорашнє рішення стане закликом для всіх наших численних друзів у США та інших країнах, для всіх друзів, кому набридло вороже ставлення ООН до Ізраїлю і хто бажає кардинальних змін в ООН. Тому сьогодні я нагадаю мудрість з джерел: "Той, хто проклинав, в результаті благословив".

В цей ханукальний вечір я перебуваю разом із сучасними маккавійцями – солдатами ЦАХАЛ і героями, пораненими під час служби. Я віддаю вам честь! Я однозначно заявляю: "Світло вижене пітьму!" Дух маккавійців переможе. Зі святом Хануки!

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів