"Тип шкільного клоуна": 7 речей, яких поляки не знали про Саакашвілі

Мало хто пам'ятає сцену, коли Міхеїл Саакашвілі, святкуючи перемогу "революції троянд", випив чай, що залишив Едуард Шеварднадзе. У неділю Саакашвілі підтвердив заслужену репутацію видатного шоумена в східноєвропейській політиці

"Тип шкільного клоуна": 7 речей, яких поляки не знали про Саакашвілі
Саакашвілі з сином в поїзді Reuters

Мало хто пам'ятає сцену, коли Міхеїл Саакашвілі, святкуючи перемогу "революції троянд", випив чай, що залишив Едуард Шеварднадзе. У неділю Саакашвілі підтвердив заслужену репутацію видатного шоумена в східноєвропейській політиці

Оригінал на сайті Ostpol.de

Цього дня екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі нелегально перетнув польсько-український кордон. Ось сім речей, які я дізналася про Міхо, провівши з ним в автобусі один день.

1. Він неймовірно безцеремонний

Коли Міхо на щось зважився, його не зупинити. Його не турбують наслідки його вчинків — чи воює він у Південній Осетії, чи намагається прорватися через український кордон. Сотні пасажирів поїзда Перемишль — Київ, які застрягли через нього на спеці? Іноземні журналісти, які дізналися в останній момент, що прес-конференцію перенесли на 100 км? Норма міжнародного права, яка в його ситуації зобов'язує домагатися статусу особи без громадянства? Дрібниці. Міхо і його шоу — ось що насправді має значення.

Новини за темою

2. Він привабливий усупереч усьому

Нам знайомий цей тип — тип шкільного клоуна з його зухвалими витівками. Засунути одному однокласнику мокрий палець у вухо, стягнути з іншого штани, смикнути дівчинку за кіску — все це абсолютно в стилі Міхо. Але незважаючи на те, що він перетворює життя вчителя на кошмар і постійно провокує конфлікти, всі його люблять. Він весь час вигадує щось веселе. З ним ніколи не буває нудно. Тому що в ньому є іскра. Його важко не полюбити.

Новини за темою

3. Він вміє створювати напругу

На цей прийом ловляться всі. Останні пригоди Саакашвілі-"безхатченка" не привертали особливої уваги преси. Здавалося, що найкращі роки Саакашвілі вже позаду, тепер він — просто ще один політик з надмірними амбіціями, що вийшов у тираж. І все ж йому вдалося перетворити #SaakashviliSunday на "дуже важливу подію". Величезна армія журналістів ледь вмістилася у двох автобусах. Саакашвілі запізнився, але першими словами, якими він вітав репортерів у Жешуві, були: "Мені потрібно ще 10 хвилин". І він зник ще на півгодини: пив каву з друзями-політиками. "Він що думає, що ми будемо за ним бігати?" — обурювалися телеоператори. Але в результаті вони дійсно бігали за ним весь день, додаючи важливості його шоу.

Новини за темою

4. Він вміє розмовляти з людьми

Неважко здогадатися, що думали про Саакашвілі пасажири потяга, що виїхав з Перемишля із двогодинним запізненням. Не буде перебільшенням сказати, що в цьому потязі Саакашвілі довелося мати справу з розлюченим натовпом. Коли напруга досягла кульмінації, пасажири почали обсипати Саакашвілі грубими образами. Один з них навіть вдарив Саакашвілі по руці. Він відповідав на образи полум'яними промовами про демократичне майбутнє України. Його метод розрядити обстановку — крикнути "Дай п'ять!", поговорити з дитиною, зробити селфі. І цей метод спрацював на всі сто.

5. Він не надає значення словам

Журналісти, які провели з Саакашвілі весь день, опинилися у виграшному становищі — вони мали постійний доступ до головного джерела інформації. На жаль, Саакашвілі, як і будь-який справжній популіст, говорить все, що йому спаде на думку. Він переконував журналістів, що потяг рушить після втручання польського Міністерства внутрішніх справ та представників МЗС Польщі в Україні, хоча нічого подібного не сталося. Або говорив, що зупинка потяга еквівалентна затриманню його пасажирів і тому є порушенням кримінального законодавства. Треба буде не забути перевірити це твердження, коли я застрягну де-небудь у глушині на польському потязі.

Новини за темою

6. Його українські прихильники нечисельні, але ефективні

Не має значення, чи це була власна ініціатива прихильників Саакашвілі або їм за це заплатили, коли вони тягли його через кордон силовиків. Атмосфера по обидва боки кордону була напружена до межі завдяки активістам партії Саакашвілі "Рух нових сил". Коли Саакашвілі бився з військовими та прикордонниками, на польському боці кордону його активісти моментально влаштували демонстрацію, учасники якої не помітили, як замість "Ми хочемо додому!" почали викрикувати гасла на підтримку Саакашвілі. Крім того, він примудрився привезти з собою Юлію Тимошенко, а у Львові його вітав мер міста Андрій Садовий. Порошенко не міг би дістати більш болючого ляпаса.

7. І, нарешті, він у чудовій формі

#SaakashviliSunday виявилася довгим днем. Багатогодинна біганина з місця на місце в спітнілому натовпі, автобус без кондиціонера, спека. На зворотному шляху до Кракова я крізь сон бачила, як Саакашвілі святкує повернення з Садовим і позує для фотографів у Львові. І справді, гідно захоплення.

Всю цю акцію можна назвати неоднозначною, як неоднозначна і сама фігура Саакашвілі. Але, незважаючи на це (або саме тому), у цьому всьому варто було взяти участь.

Кайя Путо

Переклад Олександра Столярчука, colta.ru

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...