Трамп перестарався з розширенням ядерного арсеналу

Редакційна стаття The Washington Post про ядерні потуги президента Дональда Трампа

Трамп перестарався з розширенням ядерного арсеналу
Дональд Трамп  AFP 

The Washington Post

Американська газета

Редакційна стаття The Washington Post про ядерні потуги президента Дональда Трампа

Оригінал на сайті The Washington Post

Ще до того, як Дональд Трамп вступив на посаду президента, США почали реалізацію масштабної і дорогої програми модернізації своїх стратегічних ядерних сил. Модернізація була необхідна, проте керівництво не змогло зробити важкий вибір і розставити пріоритети. А потім прийшла адміністрація Трампа, яка поставила ще більш амбітні цілі.

ВМС США вже розробляють новий флот, що складається з дюжини підводних ракетних крейсерів типу "Колумбія". ВВМС США мають намір отримати нові стратегічні бомбардувальники В-12 "Рейдер", а також нові крилаті ракети дальньої дії і ракети, які повинні замінити собою існуючі міжконтинентальні балістичні ракети наземного базування. Міністерство енергетики займається модифікацією і продовженням терміну служби ядерних бомб і боєголовок.

Новини за темою

В огляді ядерної політики США, оприлюдненому у п'ятницю, 2 лютого, йдеться про необхідність модифікувати ядерні боєголовки, потужність яких менша потужності боєголовок, що зазвичай встановлюються на стратегічну зброю, таку як міжконтинентальні балістичні ракети, а також про необхідність створити нові крилаті ракети морського базування з ядерними боєголовками. У цій доповіді говориться, що в розпорядженні США повинно бути більше "гнучких" можливостей, щоб вони могли реагувати на потенційні загрози з боку Росії і Китаю, і що такі додаткові і "спеціалізовані" можливості підвищать ефективність стримування.

Збереження безпечних і захищених і ефективних ядерних засобів стримування є необхідною умовою для забезпечення національної безпеки США — й залишиться таким в осяжному майбутньому. Однак ця рекомендація розширити ядерний арсенал за рахунок ядерної зброї малої потужності — це приклад небезпечного надмірного завзяття.

Новини за темою

Протягом кількох десятиліть багато експертів говорили про те, що ядерна війна автоматично перетвориться на катастрофу, здатну знищити людство. Політики та фахівці вже давно наполягають на створенні ядерної зброї малої потужності і розробляють військові плани, що передбачають обмежені ядерні удари. У період холодної війни Генрі Кіссінджер був представником тієї групи політиків і експертів, які вважали, що повномасштабна ядерна війна — це неефективна загроза, тому що насправді ніхто на таке не піде, тому необхідно розробляти варіанти, які передбачають обмежені ядерні удари і в зв'язку з цим будуть слугувати більш ефективним засобом стримування. І такі варіанти дійсно були ефективними інструментами залякування.

Новини за темою

Сьогодні, крім боєголовок величезної руйнівної сили, в арсеналі США є більше тисячі бомб вільного падіння шести типів, крилаті ракети малої потужності і військові плани на всі випадки. Проте помилка, що закралася у цю доповідь, полягає в ідеї про те, що в американському ядерному арсеналі стримування є слабке місце, яке можна усунути, збільшивши число ядерних боєголовок малої потужності. Доказ цьому знайти досить важко. Насправді наші противники знають, що США можуть завдати ядерного удару з неймовірною точністю в будь-якій точці планети протягом 30 хвилин. Ефективність американських засобів залякування вже досить висока, і плани з модернізації, які реалізуються зараз, покликані зберегти її на такому ж високому рівні. США не вдасться істотно зміцнити свій ядерний арсенал, придбавши нове покоління ядерної зброї малої потужності. Командуючий стратегічними військами США генерал Джон Хайтен сказав: "Я в повній мірі задоволений гнучкістю наших варіантів відповідних дій".

Амбітна програма модернізації стратегічних ядерних сил, реалізація якої вже почалася, виявиться досить ефективною і без цих непотрібних відхилень.

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів