Трамп намагається поставити НАТО на місце

Трамп намагається поставити НАТО на місце
Відкриті джерела

The Spectator

Британський щотижневик

Оригінал на сайті The Spectator

Не кажіть, що вас не попереджали. Протягом останніх двох днів напередодні сьогоднішнього саміту НАТО в Брюсселі Дональд Трамп публікував твіти про несправедливість у НАТО і торговий дефіцит між ЄС та його країною. Він відзначив Німеччину, звинувативши її за недостатній внесок в оборонний бюджет Північноатлантичного альянсу, і тричі згадав дефіцит торгового балансу з Європою в розмірі 151 мільярда доларів.

Зрозуміло, на саміті НАТО він відкрив вогонь з усіх риторичних знарядь, а потім опублікував у Twitter кліп про те, як він веде з них вогонь.

Новини за темою

Тож, поки Британія обговорює, чи правильно з моральної точки зору, якщо повітряна куля, що зображає Трампа гігантською дитиною, пролетить над його головою, коли він відвідає країну в п'ятницю, сам Дональд Трамп зайнятий тим, щоб підірвати західний альянс, і береться за німців (повітряну кулю"бебі-Трамп" запустять у межах акції протесту проти приїзду президента США до Великої Британії, - ред.). От якби прем'єр-міністр Мей мала хоч частку його нахабства на переговорах з Європою…

Новини за темою

Усі можуть охати скільки завгодно, бурмочучи, що дипломатією так не займаються. Проблема, як це часто буває з Трампом, у тому, що його слова не просто шокують: це беззаперечна істина. НАТО сприймає підтримку Америки як належне. НАТО часто вимагає американського захисту і підтримки, не підтримуючи і не захищаючи Америку. І, якшо говорити про енергетичні відносини Німеччини з РФ, він запалив ґніт, можливо, під найвибухонебезпечнішою європейською проблемою.

"Ми маємо захищати Європу від Росії, а Німеччина йде і платить Росії мільярди доларів на рік… Отже, ми маємо захищати вас від Росії, але вони спрямовують Росії мільярди доларів, і я думаю, що це дуже недоречно… Німеччину повністю контролює Росія".

Трамп, який має німецьке походження, здається, вкрай стурбований неправильною поведінкою Німеччини на міжнародній арені. І, вказуючи на роль Герхарда Шредера, колишнього канцлера Німеччини, а нині голови ради директорів російського енергетичного гіганта "Роснєфть", Трамп відзначив подвійну гру, в яку Німеччина останніми роками грає з Росією та Європою. Він також дає зрозуміти, що його основні заперечення пов'язані не з альянсом НАТО як таким, а з Німеччиною та оборонними платежами. Непоганий саміт.

Фредді Грей

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів