Reuters

Оригінал на сайті The Wall Street Journal

Президент Дональд Трамп рішуче налаштований займатися національною політикою, однак йому досі заважають підозри у зв'язках представників його команди з Росією в період передвиборчої кампанії. Щоб покласти край всім цим домислам і залишити ці проблеми в минулому, нова адміністрація повинна виробити більш чітку політику щодо Росії. І найпростіший спосіб зробити це — взяти більш активну участь у врегулюванні українського конфлікту, який підживлює Москва.

Перш ніж стати кращими, російсько-американські відносини, можливо, спочатку повинні погіршитися. Посилення політики щодо Москви — це єдиний спосіб отримати важелі впливу на Москву, змінити динаміку ситуації в Україні та заручитися підтримкою Конгресу для своєї зовнішньої політики. У Трампа навіть є приклад для наслідування. У розпал холодної війни колишній президент США Рональд Рейган збільшив військову присутність Вашингтона в Європі. Таким чином Рейган говорив з позиції сили, коли він закликав радянського лідера Михайла Горбачова "зруйнувати цю стіну".

Новини за темою: Павло Клімкін назвав причину, з якої досі не зустрілися Порошенко і Трамп

Сьогодні символом розриву між Сходом і Заходом є не стіна, а небезпечний статус-кво, що склався в Україні. Мінські угоди, підписані в 2014-2015 роках, повинні були встановити тривале перемир'я і запобігти військовим діям у Донбасі. Проте ні та, ні інша мета не була досягнута.

Провина за це лягає головним чином на Росію, яка продовжує підтримувати нестабільність у Донбасі, при цьому відмовляючись брати на себе відповідальність. Але відколи ми беремо до уваги той факт, що найкраще, на що ми можемо розраховувати після підписання цих угод, — це крихкий заморожений конфлікт, який вигідний Москві і нікому іншому? Настав час прийняти новий підхід, у рамках якого Америка повинна взяти на себе роль лідера.

Перш ніж зайнятися виробленням стратегії політичного врегулювання, Київ повинен побачити поліпшення ситуації на сході країни. А це повинно включати виведення російських військ і сил посередників, а також відновлення Україною контролю над своїм суверенним кордоном.

Москва залишилася у Донбасі, тому що Захід дозволив їй це зробити. США можуть продемонструвати рішучість західних країн, посиливши санкції щодо Росії, а також збільшити витрати Росії, почавши постачання оборонних озброєнь Україні. Тоді Київ зможе провести незалежні вибори на сході країни за відсутності загрози насильства, яка огортала кримський референдум у 2014 році. Трампу також варто призначити спеціального посланника, який буде займатися питанням санкцій проти Росії і допомагати у переговорах з врегулювання ситуації в Донбасі.

Новини за темою: ФБР мають дані, що люди з оточення Трампа контактували з представниками РФ, - CNN

Хтось, імовірно, скаже, що, з політичної точки зору, Трамп не зможе протистояти Росії після всіх своїх передвиборчих заяв. Однак у минулому Рейган своїм прикладом показав, як демонстрація сили може змінити умови для налагодження відносин. Ставши на жорсткий курс у відносинах з Москвою, Трамп переможе своїх критиків. А американський народ, включаючи велику частину конгресменів, привітає нормалізацію російсько-американських відносин.

Всі зацікавлені в тому, щоб розмінувати бомбу уповільненої дії на сході України та знайти нову формулу взаємодії. Києву це допоможе вирішити проблеми з безпекою, Москві — позбутися від економічних санкцій, а для президента Трампа це стане гамбітом, який нарешті втихомирить його російських демонів і покаже його як лідера-спадкоємця принципів Рейгана, яким він хоче бути.

Андерс Фог Расмуссен

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.