Торгова війна США і Китаю: Країни обмінялися митами, викликавши падіння котирувань на біржах

Американці хочуть ввести тарифи, переважно на технологічні товари, тим часом, як Китай вирішив ударити по аграрному сектору і машинобудуванню

Торгова війна США і Китаю: Країни обмінялися митами, викликавши падіння котирувань на біржах
Дональд Трамп і Сі Цзіньпін Reuters

Ерік Найман

Економіст

Американці хочуть ввести тарифи, переважно на технологічні товари, тим часом, як Китай вирішив ударити по аграрному сектору і машинобудуванню

Оригінал на сторінці Еріка Наймана Facebook

Сьогодні вночі почалася друга хвиля торгової війни між США і Китаєм. Першими оголосили список товарів, на які планують встановити 25% мито, американці. Вже вранці, ближче до 10 години за Києвом свою відповідь опублікували китайці.

Обидві дії не було анонсовано, що викликає зараз паніку на фондових і товарних ринках.

Ключові факти:

- США планують ввести мита на імпорт побутової техніки, продукції напівпровідників, робототехніки, інноваційного машинобудування тощо з Китаю. Оцінний обсяг імпорту 50 млрд дол. (раніше Трамп заявляв про бажання вести обмеження на 60 млрд дол. імпортних товарів з Китаю).

- Китай анонсував заходи введенням мит на агропромислові товари (соя, кукурудза, пшениця, апельсиновий сік та ін.), продукцію американського авіа- та автомобілебудування, оцінною вартістю 50 млрд дол. (раніше Китай заявляв про бажання вести обмеження на 3 млрд дол. імпортних товарів зі США).

- У США є 60 днів на аргументацію, внесення правок та імплементацію нових обмежень.

Новини за темою

Реакція ринків:

- Китай дав жорстку відповідь США, але чітко дав зрозуміти, що готовий до переговорів і навіть наполягає на їх проведенні.

- Американці хочуть ввести тарифи, переважно на технологічні товари, тим часом, як Китай вирішив ударити по аграрному сектору та машинобудуванню.

- Ф'ючерси на американські індекси знижуються на 2%. Ціни на сою в США падають на 4%, на зернові – на 2%. При цьому падіння всіх активів почалося після відповіді китайців.

- Гіршими акціями перед відкриттям ринку виглядають: Tencent -5,5%, Boeing -5%, YY Inc -4,2%, AMD -3,9%, Alibaba -3,3%.

- У виграші зараз золото +0,8% й акції золотошукачів.

Резюме:

- Друга хвиля торгової війни вдарить найбільше по машинобудуванню та аграріям у США. Також впадуть акції китайських компаній.

- Що стосується технологічного сектору, нові мита стосуватимуться цього сегменту лише частково.

Новини за темою

Проте зберігається ймовірність подальшої ескалації через загальний негативний вплив на світову економіку, а також підвищення ризиків собівартості комплектовання.

Ми очікуємо, що США підуть на переговори з Китаєм, про що буде проанонсовано найближчим часом. Ще вчора було анонсовано візит міністра фінансів США Мнучина до Китаю.

Можливо, також у порядку денному буде стояти питання рефінансування величезного держборгу США, і це може бути реальною причиною торгової війни - раніше, з липня 2017 року, Китай перестав нарощувати держборг США.

Ерік Найман, Артем Щербина

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів