Топ-5 продуктів, які подорожчали в січні

За версією Державної статистики, найбільше у гривневому еквіваленті подорожчало сало, а у відсотковому - капуста

Топ-5 продуктів, які подорожчали в січні
З відкритих джерел

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

За версією Державної статистики, найбільше у гривневому еквіваленті подорожчало сало, а у відсотковому - капуста

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка у Facebook

Державна статистика, перейшовши на нову систему моніторингу вартості продуктів та товарів, лише в середині лютого порахувала зростання цін за січень. За даними держмоніторингу першого місяця 2018 року, найбільше подорожчали складові борщового набору - овочі та м'ясо.

Експерти Асоціації склали список з 5 продуктів харчування, які найбільше подорожчали. У гривневому еквіваленті перша п'ятірка виглядає наступним чином: сало, яловичина, філе та тушка курки, яйця.

Перше місце посідає найулюбленіший продукт українців – сало, яке додало за січень майже 3,5 грн за один кілограм. Відтепер його середня вартість складає 72,2 грн. Для порівняння, у місті Києві сало подорожчало більше ніж на 5 грн і коштує вже 110,6 грн. Різниця між середньою ціною по Україні та ціною у місті Києві складає 38,4 грн на одному кілограмі.

Новини за темою

Друге місце посіла яловичина з подорожчанням на 2,8 грн на одному кілограмі. На сьогодні яловичина коштує 117,1 грн за кілограм. У Києві яловичина з кісткою коштує у середньому 129,1 грн. Тобто різниця у вартості на одному кілограмі становить 12 грн.

Третя сходинка за курячим філе, яке подорожчало майже на 2 грн за кілограм. Відтепер середня ціна по Україні – 91,5 грн за кілограм, тим часом як у Києві – 93 грн.

Четверте та п'яте місце посіли яйця та тушка курятини відповідно, які за січень додали майже по 1 грн на кілограмі. Відтепер десяток яєць коштує майже 28 грн, а кілограм курки в тушці – 54,9 грн. Для порівняння, десяток яєць у місті Києві дорожчий, ніж у середньому по Україні, майже на 3 грн, а кілограм курячої тушки – майже на 2 грн.

У відсотковому еквіваленті топ-5 продуктів, які найбільше подорожчали у січні, виглядають наступним чином: капуста, буряк, морква, картопля та пшоно.

Новини за темою

Лідером подорожчання є капуста – її вартість збільшилася на 14%. На сьогодні її середня ціна, за даними Держстату, складає майже 5 грн за кілограм. У Києві капуста подорожчала на 16% й коштує майже 6 грн за кілограм. Тобто різниця між цінами по Україні й у столиці складає 1 грн.

Другим у списку йде також овоч з так званого "борщового набору" - буряк, який подорожчав на 13%. На сьогодні його середня ціна в Україні складає 7 грн за кілограм. Для порівняння, у столиці середня ціна - 8,4 грн. Тобто різниця складає 1,4 грн на кілограмі.

Третє та четверте місце теж посіли овочі з "борщового набору" – морква і картопля, які подорожчали на 7%. На п'ятому місці розташувалося пшоно з подорожчанням теж на 7%. Відтепер середня українська ціна моркви - 7,2 грн, картоплі – 6,4 грн, а пшона – 16 грн за кілограм. Що стосується Києва, то в столиці ці овочі коштують на 1 грн дорожче, ніж по Україні, а крупа – на 80 коп.

Серед продуктів, які подешевшали, варто відзначити гречку та цукор. Гречана крупа стала доступніша на 5%, або на 1 грн, а солодкий продукт – на 1%, або 16 коп.

Вірити або ні державній статистиці, кожен визначає для себе. Дані, які почала збирати з початку 2018 року Асоціація постачальників торговельних мереж, суттєво розходяться з державним моніторингом.

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів