З відкритих джерел

Соколиний багаж

У 2016 році співробітники виявили дві спроби незаконного вивезення 12 соколів до ОАЕ та Лівану.

В обох випадках соколоподібних птахів намагались перевезти в досить жорстких умовах, що можуть нанести шкоду представникам фауни: крила птахів загорнули в тканину та скріпили жовтою паперовою клейкою стрічкою в області лап. У першому випадку чотирьох птахів приховали в дерев’яній коробці, а в другому - вісім птахів знаходились у дорожній сумці пасажирів (ручній поклажі).

"Торговці" "живим товаром" обирали спрощену форму проходження митного контролю – "зелений коридор", тим самим заявляючи, що жодних заборонених чи обмежених до переміщення предметів не мають та не переміщують. Проте багаж пасажирів викликав підозру, коли прямував через сканер, і при більш поглибленому огляді були виявлені живі соколи.

Слід зазначити, що згідно з Конвенцією „Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення” CITES, живі тварини (соколоподібні птахи) обмежені до переміщення через митний кордон України. На момент проходження митного контролю громадяни не мали при собі дозволу CITES, а також документів про право придбання тварин, ветеринарного свідоцтва.

Орієнтовна вартість одного птаха - 10 000 доларів США.

Складено протоколи про порушення митних правил. Птахів вилучено і передано до кінно-спортивного комплексу "Магнат", де птахи отримають відповідний догляд.

Релігійна знахідка

Не багато і не мало, а 17 старовинних ікон, яким, за попереднім висновком експертів, понад 50 років, намагались вивезти за межі нашої держави.

Старовинні ікони намагався вивезти громадянин Королівства Нідерландів під виглядом сучасних ікон. Їх виявили під час митного огляду особистих речей подорожуючого. Враховуючи вік ікон, вони мають історичне значення та культурну цінність як об'єкти матеріальної культури, а, отже, вони заборонені до вивезення з України.

Складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, санкція якої передбачає штраф у розмірі 100% від вартості предметів правопорушення та конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення. Також у зазначених діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 201 Кримінального кодексу України.

Дешева рибка? Погана юшка?

38,1 кг червоної ікри, 58,4 кг червоної в’яленої, копченої, солоної риби та зрізи черевця риб, а також 9,8 кг печінки тріски намагалися незаконно ввезти на територію України троє наших співвітчизників, які поверталися на батьківщину з РФ транзитом через Республіку Білорусь.

Такий рибний улов виявили співробітники в пункті пропуску "Бориспіль". В усіх трьох випадках дані продукти харчування переміщувалися в непристосованих для цього умовах: у ручній поклажі в прозорих пластикових контейнерах без маркування, обгорнутих клейкою стрічкою. Також на ємкостях була відсутня будь-яка інформація щодо ваги, найменування, кількості та вартості переміщуваної речовини.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися та обрали форму проходження митного контролю "зелений коридор" (тим самим заявивши про те, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України).

В усіх трьох випадках складено протоколи про порушення митних правил. Продукти харчування, які переміщувалися незаконно, вилучені до винесення судом рішення у справах. Їх відправлено на експертизу.

Швидше за все, дані продукти харчування буде знищено згідно до вітчизняного законодавства (ст. 175, 177 Митного кодексу України) як неякісну і небезпечну продукцію.

Солодкий гостинець з "кайфом"

Понад 3,6 кг кокаїну київські митники виявили під виглядом цукерок в аеропорту "Бориспіль". Солодкий гостинець намагався незаконно ввезти до України наш співвітчизник, пенсіонер, який повернувся на батьківщину з ОАЕ.

Порушник проявив неабияку винахідливість - кокаїн був сформований у місткості-капсули, огорнуті щільним шаром поліетилену, а потім, у свою чергу - в обгортки з-під цукерок у кількості 194 шт., які, в свою чергу, помістив у 12 коробок з-під печива.

Дану партію контрабанди вдалося виявити завдяки злагодженій співпраці митників з СБУ, прикордонників та поліції.

Складено протоколи про порушення митних правил. Наркотичну речовину вилучено слідчим СБУ, складено протокол огляду місця події для проведення відповідних процесуальних дій.

Сказане слово - срібло…

Так сталося й у випадку зі 212 виявленими срібними монетами, які намагались вивезти з України.

Монети виявили в пункті пропуску "Бориспіль" серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував до Канади. Серед виявленого - старовинні монети Швеції, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Хорватії, Єгипту, Югославії, Лівану, Мексики, Аргентини, Канади, республіки Тива, Іспанії, Греції, Люксембургу, Італії, Данії, царської Росії, Бельгії, тощо випуску 1725-1959 років. Громадянин під час проходження митного контролю обрав спрощену форму "зелений коридор", тим самим заявивши, що жодних заборонених чи обмежених до переміщення предметів не має. А коли митники виявили у його багажу монети, пояснив, що монети належать йому особисто, проте така колекція може становити історичну та культурну цінність і для переміщення вимагає відповідного дозволу, якого у громадянина на момент проходження митного контролю не було.

Новини за темою: Гройсман про роботу митниці: Систему серйозно вражено корупцією

Складено протокол про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

Прес-служба ДФС України

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.