Топ-10 театральних прем'єр нового сезону

Вистави, які обіцяють стати справжньою подією

Топ-10 театральних прем'єр нового сезону
Театр на Подолі theatreonpodol.com

Антон Філатов

Журналіст, кінокритик

Вистави, які обіцяють стати справжньою подією

Спеціально до нового театрального сезону свої свіжі вистави готують як відомі режисери (Віталій Малахов, Андрій Білоус, Григорій Гладій), так і молоді постановники (Стас Жирков, Кирило Кашліков, Максим Голенко). Також відбудуться прем'єри таких перспективних режисерів, як Ганна Огій і Влада Белозеренко. 112.ua відібрав десятки нових вистав на будь-який смак, які обіцяють стати справжніми подіями в театральному житті.

"Фрекен Юлія" реж. Іван Уривський – "Золоті ворота"

Прем'єра запланована на 3 вересня. В основі вистави – хрестоматійна п'єса Августа Стріндберга. Її дія розгортається у Швеції кінця XIX століття. Дочку графа Юлію спокушає слуга її батька на ім'я Ян. Разом вони планують таємно втекти за кордон. Проте дівчина дуже важко переживає таке рішення. В цьому році п'єсі виповнюється 130 років.

На сайті театру відзначено, що в цій постановці "будуть досліджуватися чари любові, секретну формулу яких ще нікому не вдавалося розгадати до кінця". Сам режисер вистави сказав про цю п'єсу: "Текст складний, заплутаний, рваний, місцями прямий, а місцями закодований, може в цьому і є принадність. Складно сказати, чому в мені засіла ця п'єса. Напевно є в ній магія, таємниця, загадковий і сильний автор, непроста і насичена сценічна доля".

Головні ролі у виставі виконають Дмитро Олійник, Інна Калаба і Віталіна Біблів, яка зіграла у фільмі "Брама", що зараз йде в прокаті.

Цю п'єсу часто забороняли через її надмірну відвертість, натуралізм і фізіологизм. Тим не менш, починаючи з 50-х років минулого століття її регулярно екранізують і ставлять у театрах по всьому світу.

Віталіна Біблів Facebook Віталіни Біблів

"Очищення" реж. Григорій Гладій – Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

6 вересня вперше на українській сцені поставлять твір фінської письменниці і драматурга Софі Оксанен. Її роман "Очищення" розповідає про долю літньої естонки Алііди, яка пережила жах сталінських таборів. Паралельно показується життя молодої дівчини Зари, яка в наші дні ховається від російської мафії. Їхні долі переплітаються несподіваним чином, ілюструючи історичні надломи Естонії в ХХ столітті.

Цей твір зібрав цілий ряд літературних нагород. А в 2012 році по "Очищенню" був знятий фільм, який висувався від Естонії на "Оскар".

Імовірно, режисер Григорій Гладій проведе у цій постановці паралелі між історією України та Естонії. Ключові ролі у виставі виконають Любов Кубюк, Поліна Лазова, Олена Івасіва-Фесуненко, Світлана Косолапова, Ксенія Баша-Довженко та інші.

Відомий актор і режисер Григорій Гладій вже 30 років живе в Канаді, однак не розриває своїх зв'язків з Україною. У 2000 році він зіграв головну роль у вітчизняному фільмі "Нескорений" про Романа Шухевича. А в 2004 році поставив у Києві спектакль "Істерія" з Богданом Ступкою в головній ролі.

Григорій Гладій Facebook Григорія Гладія

HOMO FERUS реж. Андрій Білоус – "Молодий театр"

Прем'єра вистави запланована на 28 вересня. В основу його сюжету покладено мотиви декількох п'єс Івана Карпенка-Карого. Назва постановки перекладається, як "людина здичавіла". Цей термін використовується стосовно людей з феноменом Мауглі, які росли і формувалися в суспільстві диких тварин.

У центрі сюжету вистави – дівчинка Харитина, яку з дитинства виховувала зграя собак. Її мати померла, а батька вона ніколи не бачила. Згодом вона опинилася серед людей, і стала пізнавати справжнє людське обличчя. "Віра, любов, ненависть і зрада. Чи важко бути людиною?" - йдеться в описі вистави.

Головні ролі виконають Дарина Грачова, Ніколетта Мочани, Сергій Пащенко, Ернест Ощипок та інші. Режисером виступив художній керівник Молодого театру" Андрій Білоус. Він поставив кілька десятків вистав, а також регулярно знімався в епізодичних ролях в кіно. За свої роботи він неодноразово нагороджувався "Київською пектораллю", а також отримав премію Олександра Довженка.

Андрій Білоус 112.ua

"Серенада сонячної долини" реж. Семен Горов – Жовтневий палац

Прем'єра цього музичного спектаклю відбудеться 21 вересня. Він обіцяє стати одним з найбільш оптимістичних шоу сезону.

У постановці розігрується класичний любовний трикутник. Талановитого музиканта Теда Скотта запрошують виступити на дорогому курорті "Сонячна Долина" в дуеті зі знаменитою співачкою Вів'єн Доун. Вони симпатизують один одному. Несподівано в їх компанію вривається біженка з Норвегії Карен.

Головні ролі у виставі зіграють Ольга Сумська, Володимир Горянський, Олексій Вертинський, Мирослава Філіпович та інші. Режисером виступить автор багатьох серіалів і мюзиклів Семен Горов.

У 1941 році вийшов голлівудський фільм "Серенада сонячної долини", який отримав три номінації на "Оскар". У цій стрічці прозвучали шлягери Глена Міллера, які можна буде почути і в київському спектаклі.

Репетиція постановки проходить так:

"Тріумфальна арка" реж. Анна Огій – "Малий театр"

Прем'єра вистави відбудеться у жовтні. В основу постановки покладено однойменний роман Еріха Марії Ремарка. Сюжет розгортається в 1938-39 роках і розповідає про німецького хірурга, який живе в Парижі. Так як у нього немає громадянства – його в будь-який момент можуть заарештувати і вислати з країни. Лікар намагається будувати відносини з театральною актрисою Джоан Маду і готує план вбивства гестапівця Гааке.

Згідно з однією з версій, головна героїня Джоан була списана Ремарком з культової німецької актриси Марлен Дітріх, з якою у письменника був роман.

Режисер вистави Анна Огій отримала "Київську пектораль" у категорії "Кращий режисерський дебют" за свій попередній спектакль "Холодна м'ята" (мала проза Григіра Тютюнника).

В "Тріумфальній арці" зіграють Дмитро Базай, Людмила Рудницька, Юрій Шульган, Вікторія Ромашко, Лариса Шелоумова, Вероніка Шостак та інші.

Ганна Огій Facebook Анни Огій

"Москалиця" реж. Влада Белозеренко – Київський національний академічний театр оперети

Прем'єра запланована на кінець жовтня. В його основу покладена однойменна повість Марії Матіос ("Щоденник страченої", "Солодка Даруся").

Сюжет твору обертається навколо жінки на прізвисько Москалиця. Хтось називає її відьмою, хтось – знахаркою, а хтось – самотньою сиротою. З самого дитинства вона жила без любові. "Що насправді відбувається в те серце, коли навколо злі язики, засудження та війна? Де межі людської праведності?", - зазначено в описі вистави. 

Головні ролі виконають Ірина Ткаченко, Дмитро Вивчарюк, Валерія Тулис та Ігор Левенець. Режисер постановки відома своїм спектаклем "Різанина", прем'єра якого відбулася минулого року в Молодому театрі, а також проектом Class-аct: Схід – Захід.

Влада Белозеренко Facebook Влада Белозеренко

"Ревізор" реж. Стас Жирков – Театр на Подолі

Один з наймодніших режисерів київського театру Стас Жирков планує створити власну версію хрестоматійною п'єси Миколи Гоголя, яка не сходить зі сцени вже 180 років. Головну роль у постановці виконає Вячеслав Довженко, який в цьому році був відзначений "Золотою Дзигою" за фільм "Кіборги". За попередньою інформацією, у виставі також будуть задіяні Роман Халаімов і Максим Максимюк.

Над сценічною версією Жирков працює спільно з драматургом Павлом Ар'є. Це вже сьомий їх спільний проект після "Сталкерів", "Дівчинки з ведмедиком" та інших успішних постановок.

Стас Жирков Facebook Стаса Жиркова

"Каліка з острова Інішмаан" реж. Кирило Кашліков – Театр російської драми ім. Лесі Українки

Дата прем'єри цього спектаклю поки не відома, однак за інформацією театрального критика Олега Вергелиса, ця п'єса обов'язково буде поставлена на сцені Російської драми.

Дія твору розгортається на невеликому ірландському острові, який знаходиться в запустінні. Всі місцеві жителі проклинають свою долю і мріють виїхати. Проте ніхто не знає напевно, чим може обернутися втілення цієї мрії. 

Як-то раз самому розумному і разом з тим самому нещасному мешканцю острова каліці Біллу випадає шанс змінити своє життя. Він відправляється в Голлівуд на зйомки фільму про ірландських рибалок.

Автором п'єси є один з найбільш відомих сучасних драматургів Великобританії Мартін Макдонах. Вистави за його п'єсами не сходять зі сцен театрів по всьому світу. Також він прославився в якості кінорежисера, випустивши такі обговорювані картини, як "Залягти на дно в Брюгге" (2008) та "Три білборда на кордоні Еббинга, Міссурі" (2017).

Режисером київської постановки "Каліки з острова Інішмаан" виступить Кирило Кашліков, відомий своїми виставами "Вид з мосту" і "Загадкове нічне вбивство собаки". "При всій жорстокості Макдонаха у нього на самому дні є меседж: "Ми все-таки люди". Ця п'єса шекспірівського рівня", - заінтригував Кашліков.

Кирило Кашліков Facebook театру російської драми

"Біла ворона" реж. Максим Голенко – Київський національний академічний театр оперети

Прем'єрний показ цієї вистави заплановано на лютий наступного року. В основу його сюжету покладено біографію Жанни д’Арк, яка очолила свій народ у війні проти англійців у Столітній війні.

Вірші для цієї постановки Юрій Рибчинський написав у 1989 році. А в 1991 році композитор Геннадій Татарченко поклав ці рядки на музику. Так народилася перша в історії України рок-опера. З тих пір її кілька разів ставили на різних сценах, а зірки естради виконували окремі її композиції на своїх концертах.

"Сьогодні тема твору набуває нового, актуального і в чомусь вирішального для України значення. Пронизані відчаєм долі, наповнені болем почуття, горе і страждання людей – за трагедією, яку пізнає народ, невідступно слідує процес формування нації", - написано на сайті оперети.

Режисер Максим Голенко відомий своїми виставами "Вий 2.0", "Афродизіак" і Class-аct. У 2015 році він вже ставив "Білу ворону" на сцені Рівного.

Максим Голенко Facebook Максима Голенко

"Сірі бджоли" реж. Віталій Малахов – Театр на Подолі

В театрі уточнюють, що прем'єра вистави відбудеться у травні наступного року. В основу постановки покладено однойменний роман Андрія Куркова, який вийшов у цьому році. Твір розповідає про село Мала Староградовка, яке розташоване поблизу від зони АТО. У ньому залишилося тільки два жителя: 49-річний Сергій Сергійович, який пішов на пенсію по інвалідності, та його однокласник Пашка. У них абсолютно різні погляди на життя: один симпатизує Україні, а інший дружить з сепаратистами.

Найбільш цінне, що сталося в житті Сергія Сергійовича – це шість вуликів з бджолами. Він оберігає їх від попадання снаряда. А потім вирішує вивезти їх куди-небудь, де не стріляють.

У минулому році в Театрі на Подолі вже ставили виставу за твором Куркова - "Останнє приземлення, або один день із життя внутрішнього органу".

Віталій Малахов Facebook Віталія Малахова

Інші прем'єри майбутнього сезону:

"Емілія Галотти" реж. Тамара Антропова – Театр на Лівому березі

"За двома зайцями" реж. Анастасія Осмоловська – Театр драми і комедії на Лівому березі

"Ідеальний чоловік" реж. Костянтин Дубінін – ТЮГ на Липках

"Остання подорож Синдбада" реж. Максим Михайличенко – ТЮГ на Липках

"Енеїда" реж. Максим Голенко – Одеський драматичний театр ім. Василя Василька

"Медея" реж. Олег Ліпцин – Молодий театр

"Тарас Бульба" реж. Дмитро Весельський – копродукція Малого і Молодого театрів

"Чарівне червоне сяйво" реж. Ілля Пелюк – Малий театр

Force play реж. Марія Степанюк – Малий театр

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>