"Темна вежа": Але дух роману вдалося зберегти

Прем'єра екранізації за мотивами першої книги епічного циклу Кінга відбулася 3 серпня

"Темна вежа": Але дух роману вдалося зберегти
Кадр з фільму "Темна вежа" IMDB

Блог про Кіно

Редакційний блог

Прем'єра екранізації за мотивами першої книги епічного циклу Кінга відбулася 3 серпня

Коротко зав'язку фільму можна переказати так: підліткові Джейку сняться кошмари про Стрілка, Людину в чорному і викрадених ним дітей, щоб знищити ту саму Темну вежу, яка утримує світ від хаосу і темряви. Завдяки снам хлопчисько знаходить портал і потрапляє до серединного світу до Стрілка. Поки вони разом намагаються витлумачити сни Джейка і знайти Людину в чорному, той вже знає про здібності хлопця і прагне його викрасти.

Після 35 років очікування (першу книгу циклу було опубліковано в 1982 році) і кількох невдалих спроб історія мандрів Стрілка до Темної вежі отримала своє відображення на екрані. Першу спробу адаптувати сагу ще 10 років тому робив Джей Джей Абрамс, але вів переговори і продумував деталі так довго, що втратив право на екранізацію. Після нього за справу брався Рон Ховард, однак і ця спроба зазнала фіаско через брак фінансування: Universal згодом відмовила, а залучити іншу велику студію не вдалося.

Кадр з фільму "Темна вежа" IMDB

Довів справу до кінця данський режисер Ніколай Арсель, для якого "Темна вежа" стала першою роботою в Голлівуді. Стівен Кінг, автор серії романів, дав йому особисте благословення на зйомки. Разом вони попрацювали над тим, як адаптувати історію для великого екрану. Це їхня перша співпраця, і вона принесла свої плоди. Результат не блискучий, але безперечно вартий уваги. Кінг і не розраховував на більше. "Він завжди був дуже ввічливим, однак по тому, як він працював над сценарієм, було видно, що він – творець цих персонажів. Після того, як Стівен подивився фільм, він написав мені: "Це не зовсім мій роман, але вам вдалося зберегти його дух. І я дуже радий", – розповів Арсель про перші враження письменника.

Перед авторами адаптації стояло непросте завдання – не засмутити відданих шанувальників і зацікавити новачків. Тональність фільму похмура, від неї так і віє почерком Кінга. Творці фільму вирішили, що події на екрані стануть не стільки зображенням сюжету книги, скільки сіквелом зацикленого оповідання. Це відкрило можливість для альтернативного розвитку подій і дозволило зробити картину кінематографічною, залишивши поле для сюжетних сюрпризів.

Ідріс Ельба і Меттью МакКонахі у фільмі "Темна вежа" IMDB

Головні ролі дісталися Ідрісу Ельбі та Меттью МакКонахі. Ідея замінити ключового персонажа, Стрілка (Роланда Дискейна), на темношкірого виникла з кількох причин. По-перше, Ельба харизматичний актор, багатогранний у ролях і переконливий у образах персонажів із внутрішніми демонами. По-друге, у нього прекрасне співвідношення акторського професіоналізму і гонорару. Через колір шкіри його не розглядали на героїчні ролі в блокбастерах, а сума гонорару визначається за попереднім успіхам. Персонаж вийшов мовчазним, вольовим і жадаючим помсти.

Актор з величезним досвідом у різних жанрах і ролях Меттью МакКонахі блискуче втілив образ Людини в чорному (Уолтера Падика) – холодний погляд, безсердечність і впевненість у непереможності. Щодо ключового персонажа на екрані, Джейка Чеймберза, його зіграв молодий актор Том Тейлор, для нього роль стала дебютною на великому екрані. Він органічно вписався в історію і розкрився як актор з хорошим потенціалом.

Ідріс Ельба і Тому Тейлор у фільмі "Темна вежа" IMDB

Якщо фільм з бюджетом в 60 млн дол. стане хітом, то виникне безліч сіквелів і серіалів, що базуватимуться на інших вимірах саги. Режисер картини вже заявив, що серіал за мотивами офіційно пішов у роботу, він планується на 10-13 серій. Ще на початку створення екранізації "Темної вежі" йшлося про те, що телесеріал планується з тими самими акторами і буде називатися Wizard and Glass на основі четвертої книги циклу "Чаклун і кристал". Також відомо, що в 2015 році Sony Pictures і компанія MRC домовилися про фінансування проекту, що складається з фільмів і телесеріалу на основі циклу книг "Темна вежа".

Упевненість у тому, що продовження буде, вселяє і реакція Кінга на відсутність одних з найцікавіших персонажів його книги – наркокур'єра Едді і негритянки без ніг Сюзанни. Він зазначив, що не переживає за це, тому що вони з'являться у продовженні. "Мені все подобається. Я знаю точно, де Аківа Голдсман збирався ввести їх у сюжет, тож я не переймаюся з цього приводу", – сказав письменник.

Меттью МакКонахі у фільмі "Темна вежа" IMDB

Це була нелегка робота, але в Ніколая Арселя вийшло зняти хороший фільм на грані пригод, драми і фентезі. У картині у всьому відчувається міра, дотримуватися якої було складно через багатошарову структуру історії. Подорож по різних світах з елементами магії, драматичними моментами, життєвими переживаннями, приправлена дрібкою гумору і екшену буде до смаку любителям містики і чаклунства.

Марина Мізерна

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів