banner banner banner banner

Нехай станеться великий перехід! Спричинені пандемією зміни, які залишаться назавжди

Нехай станеться великий перехід! Спричинені пандемією зміни, які залишаться назавжди
З відкритих джерел

Оригінал – на сайті Project Syndicate

З огляду на вакцинацію від COVID-19, яка розпочалася в деяких країнах, і зусилля, яких докладають для розширення доступу до неї, світові лідери незабаром переключать свою увагу з реагування на кризу до відновлення після пандемії. Уряди вже виділили 12 трильйонів доларів на боротьбу з COVID-19, і тиск задля того, щоб продовжувати інвестувати, для повернення до "нормальності" до пандемії тільки посилюватиметься. Але це було б помилкою.

Новини за темою

Якщо відкинути обмеження бюджету, ми щойно стали свідками того, що "нормальність" до пандемії мала жахливі наслідки для світу. Наша напружена взаємодія з навколишнім середовищем допомогла представити людській спільноті коронавірус, наша гіперпов'язана глобальна економіка дозволила йому поширитися зі швидкістю лісової пожежі, а його особливо смертоносний вплив на найбільш вразливі групи населення увиразнив наслідки глибоко вкоріненої соціальної та економічної нерівності як всередині країн, так і між ними.

Замість того, щоб прагнути відновити той уклад життя, який існував до 2020 року, наші лідери мають прагнути створити інший, кращий світ. На щастя, вони вже мають Дорожню карту з метою досягти Цілей сталого розвитку (ЦСР), яка передбачає економічні, соціальні та екологічні цілі, яких усі країни зобов'язалися досягти до 2030 року.

Коли ЦСР були ухвалені у 2015 році, вони були націлені на подвоєння прогресу попереднього покоління за рахунок викорінення крайньої бідності, запобігання деградації навколишнього середовища і рішучого скорочення нерівності. До того часу, коли COVID-19 почав руйнувати світ, такі цілі, як припинення дитячої смертності, вже можна було досягти, навіть незважаючи на те, що такі проблеми, як зміна клімату та соціальна нерівність, поглиблювалися дедалі більше. І хоча коронавірус перешкоджав досягненню прогресу, він не змінив головних результатів.

Більш того, пандемія оголила такі проблеми, як відсутність продовольчої безпеки, гендерна нерівність, расизм і втрата біорізноманіття, а також давні прогалини в доступі до освіти, робочих місць і технологій, що рятують життя. ЦСР спрямовані на вирішення усіх цих проблем.

Зазираючи в майбутнє, завдання, яке ми маємо виконати у найближчий час, – адаптуватися до наших нових умов, прокладаючи курс до кращого місця призначення. Завдяки нашій власній роботі з ініціативою 17 Rooms, глобальною спільнотою експертів, які співпрацюють з метою визначити наступні практичні кроки щодо кожної з ЦСР, ми визначили чотири "переходи", які нам допоможуть. Кожен із них відображає серйозну зміну у підходах і процесі прийняття рішень, які вимагають більш постійної підтримки, щоб відповідати масштабам глобальних проблем, з якими ми стикаємося. 

Перший такий "перехід" стосується рівного досягнення справедливості. Події 2020 року проливають нове світло на глибоко вкорінену соціальну та економічну нерівність з боку держави, з якою стикаються, серед багатьох інших груп, жінки, меншини, низькооплачувані працівники та жертви насильства. Викорінення нерівності вимагає глибокої та постійної прихильності економічному і соціальному прогресу для всіх верств суспільства. Це може початися з усього – починаючи від альянсів "останньої милі" для вирішення найскладніших проблем ізоляції до кампаній "справедливого відновлення", щоб гарантувати, що відповідні політичні заходи реагування на кризу транспарентним чином підтримують тих, хто найбільше потребує допомоги.

Друга важлива зміна у підходах – у бік "синьо-зеленого" відновлення. Занадто тривалий час природний капітал (навколишнє середовище) цінували тільки поверхнево. Але пандемія показала, що дисбаланс між природою та людьми в одній частині світу може призвести до докорінних змін екосистем скрізь. "Синє" небо, океани і природні водні шляхи планети, а також "зелені" наземні екосистеми існують в абсолютних фізичних межах, які ми ігноруємо на свій страх і ризик. Для захисту цих найважливіших активів у глобальних масштабах ми повинні зробити ще більше.

З цією метою на конференції з біологічного різноманіття у травні всі країни мають прийняти структуру "30x30", яка спрямована на захист 30% світової суші та моря (шляхом реалізації постійних заходів) до 2030 року. Світові також необхідно перерозподілити приблизно 5 трильйонів доларів у вигляді прямих і непрямих щорічних субсидій на викопне паливо, щоб направити їх на "зелені" робочі місця, поновлювані джерела енергії та інші технології для збереження природних ресурсів, необхідних людству для виживання і процвітання.

Третій "перехід" – до інклюзивних систем для технологічних інновацій. Упродовж останніх десятиліть найбільшу увагу зазвичай привертала гладка і блискуча побутова електроніка. Але криза 2020 року зумовила необхідність як справедливого доступу до технологій, так і довіри суспільства до нових рішень. Починаючи від скептицизму щодо вакцин до побоювань щодо конфіденційності даних та стимулювання використання низьковуглецевих джерел енергії, ми сьогодні стикаємося з нагальною необхідністю створити технологічну інфраструктуру, яка вирішуватиме нагальні проблеми, а також зміцнить впевненість у довгостроковій траєкторії інновацій.

Довгоочікувані зміни можна розпочати з усього – від координації контролю мереж епідеміологічного контролю (моніторингу) в регіонах до пілотування незалежних цифрових платформ в економіках, що розвиваються.

Зрештою, жодна з цих політичних, економічних, екологічних і технологічних змін не може бути успішною без настільки ж масштабної зміни поколінь. Криза COVID-19 не тільки виявила недоліки нинішніх лідерів, а й поставила під загрозу життєві перспективи сотень мільйонів молодих людей.

Новини за темою

Зміна поколінь може розпочатися з безлічі дрібномасштабних ініціатив. Наприклад, міністри уряду можуть розробити спільні інвестиційні стратегії для дітей, яким обмежили доступ до школи, а університети можуть використовувати свої нещодавно впроваджені системи онлайн-навчання, щоб допомогти громадам розвивати нові навички для роботи на місцях.

У міру того, як світ починає відновлюватися від серйозних потрясінь 2020 року, у багатьох виникне спокуса продовжити з того місця, де все зупинилося до того, як вибухнула криза. Але це безглуздя. Нам необхідно поєднати нове усвідомлення нашої глобальної вразливості з відновленням підтримки підходів, які зроблять нас насамперед менш схильними до кризи. Нам потрібен 2021 рік для того, щоб ознаменувати початок великого переходу.

Зіа Хан, Джон У. МакАртур

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>