Сигарети та алкоголь стали менш доступними для українців

Сигарети та алкоголь стали менш доступними для українців
kyiveuromarathon

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка в Facebook

Можливість українців придбати алкоголь та сигарети суттєво знизилася з початку року, за розрахунками Української Асоціації постачальників торговельних мереж. Ми взяли розмір середньої зарплати та ціни на алкоголь та сигарети за даними Держстату. Середня заробітна плата у грудні 2017 року становила 8777 грн, у квітні 2018 року – 8480 грн. Заробітну плату ми брали грудневу, оскільки саме вона виплачувалась у січні. А вартість алкогольних напоїв та тютюну бралась станом на січень. Те ж саме і з травнем: офіційна статистика щодо цін станом на травень, а заробітну плату ми брали за квітень.

Алкоголь

У травні цього року на середню заробітну плату можна було купити на 51 пляшку вітчизняного пива ємністю 0,5 л менше, ніж у січні. Так, у січні цього року на середню заробітну плату можна було придбати 637 пляшок пива, а вже у квітні – 586, тобто менше на 8%.

Вітчизняного столового вина у травні на середньостатистичну зарплату можна було купити на 8 пляшок ємністю 0,75 л менше, ніж у січні. На початок року купівельна спроможність українця становила 149 пляшок, а в останній весняний місяць вже 141, тобто на 5% менше.

Що ж до горілки, то у травні цього року на середню заробітну плату можна було дозволити купити на 5 пляшок ємністю 0,5 л менше, ніж у січні. У січні середня зарплата дорівнювала 108 пляшкам горілки, а через п'ять місяців – 103, тобто на 5% менше.

Сигарети

У травні 2018 року на середню заробітну плату можна було купити сигарет без фільтру на 51 пачку (по 20 шт.) менше, ніж у січні. У січні це було 425 пачок, а в травні вже 374, тобто на 12% менше.

Для сигарет з фільтром медіум-класу падіння становить 38 пачок або 12%. У натуральному вимірі це означає, що було 327 пачок, а стало 289.

Купівельна спроможність у сигаретах з фільтром вітчизняних марок впала на 38 пачок за п'ять місяців. Тобто зменшення становить 10%: було 370 пачок, а залишилось 332.

Сигарет з фільтром преміум-класу можна дозволити в травні на 30 пачок менше, ніж у січні. Падіння склало 12%. У січні це було 268 пачок, а у травні лише 238.

Скорочення доступності алкоголю та сигарет можна було б вважати корисним, якби у нашій країні не існувало тіньового ринку. Цей ринок зараз лише зростає та не наповнює державний бюджет. Крім того, у світі стимулюють перехід споживання з міцних алкогольних напоїв на пиво та вино. В Україні ці напої також стають менш доступними. Ну й головне. Падає купівельна спроможність українців.

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів