Світла похмурість "Досвіду" Vivienne Mort на першому концерті на підтримку альбому

У Жовтневому палаці відбулася презентація нового альбому групи, який учасники називають найбільш значущою своєю роботою

Світла похмурість "Досвіду" Vivienne Mort на першому концерті на підтримку альбому
Концерт Vivenne Mort в Києві Анна Баланюк / 112.ua

У Жовтневому палаці відбулася презентація нового альбому групи, який учасники називають найбільш значущою своєю роботою

Київ став першим з 10 українських міст, де інді-рокери Vivienne Mort презентували свій альбом "Досвід". Платівка вийшла 19 лютого, і всі пісні, крім "Іній", раніше ніколи не виконувались наживо. Згаданий трек пролунав на всю країну ще рік тому — під час всеукраїнського відбору на Євробачення.

Вокалістка та автор пісень групи Даніела Заюшкіна називає "Досвід" своєю найбільш вартісною та фундаментальною роботою. До неї Vivienne Mort створили п'ять альбомів, перший з яких був випущений у 2010 році.

Концерт Vivenne Mort в Києві Анна Баланюк / 112.ua

Спочатку на обкладинці задумували зобразити труну. Це пов'язано з тим, що Дана вважає її місцем збору всього досвіду людини. Пізніше музиканти змінили рішення і кавером стало дитяче фото фронтвумен. Але тема смерті все ж продовжилася: обличчя другокласниці закрили маскою, яку використовують мексиканці для поховальних ритуалів. Автор обкладинки — художник Євген Яшин, який також брав участь у записі альбому як гітарист. Про те, які саме смисли Заюшкіна вкладала в пісні нової платівки, солістка намагається не говорити. Даніела прагне дати волю фантазії прихильників і не спотворювати їхню власну інтерпретацію тих чи інших слів своїм досвідом. Тому вона намагається не роз'яснювати свої творіння.

До презентації "Досвіду" група не їздила по країні з турами два роки, виступаючи тільки на фестивалях та граючи окремі концерти. У цей період музиканти досить рідко радували прихильників виходом нового матеріалу і ті, звісно, встигли скучити за повноцінними сольниками Vivienne Mort. Не дивно, що всі квитки на київський концерт були розкуплені майже за тиждень до призначеної дати.

Концерт Vivenne Mort в Києві Анна Баланюк / 112.ua

Місцем проведення став Жовтневий палац. Майданчик, на перший погляд нетиповий для молодої української інді-групи, був обраний не просто так. Весь тур, власне, як і попередні, Vivienne Mort відіграє саме в залах театрів і філармоній. За словами Даніели, це — "крок у бік музики". Так колектив вирішив позбавити себе і глядачів будь-яких сторонніх чинників, пов'язаних з концертами в барно-клубному форматі.

Чи то атмосфера Жовтневого посприяла, чи всі шанувальники групи виключно інтелігентні, але збір глядачів проходив у максимальному спокої. Ми не помітили звичної концертної метушні, фанатів, що поспішали, чи штовханини. Після недовгого очікування у черзі всі розходилися по холу і коротали час за розмовами або келихом вина. Хтось заздалегідь подбав про купівлю "мерчу", який можна було вручити солістці на підпис відразу після закінчення концерту. Коли продзвенів третій дзвінок, глядачі пройшли до зали і почали займати свої місця, група вийшла на сцену через 40 хвилин після заявленого часу.

Концерт Vivenne Mort в Києві Анна Баланюк / 112.ua

Виступ відкрила пісня "Екран", яка відразу ж підбадьорила публіку після недовгого очікування. Всі музиканти були одягнені в чорне, вирізнялися хіба що квіти на сукні та біле волосся вокалістки. Опісля зазвучала вже знайома "Іній". Заспівавши декілька пісень, Дана звернулася до публіки:

“Я не майстер спілкування, особливо у перервах між піснями. Але я хочу подякувати за те, що ви прийшли. Я на хвилину подумала, що ви можете не прийти. Але потім подумала — ну як так? Мають!”.

Концерт Vivenne Mort в Києві Анна Баланюк / 112.ua

Пізніше вона ще раз подякувала шанувальникам, які приймають всі музичні трансформації групи та її специфічну творчість. Містична, загадкова атмосфера, яким вона наповнена, під час живого виступу посилювалася димом і освітленням. Інколи глядачі могли роздивитися кожного музиканта в світлі різнокольорових променів, а деколи все раптово поринало у пітьму. Все, крім Даніели. Але і без світлових акцентів від неї неможливо було відірвати погляд ні на хвилину. Солістка виглядала неймовірно зворушливо, заворожувала силою свого вокалу і чуттєвим співом кожного слова. Особливо зворушливим було виконання найромантичнішої пісні з нового альбому "Думаю про тебе", під час якої Даніела зіграла на металофоні. До речі, крім нього для запису платівки музиканти використовували одразу кілька незвичайних інструментів: у треку "Змія" звучить флейта сякухаті, а в "Гало" — Хвилі Мартено.

Концерт Vivenne Mort в Києві Анна Баланюк / 112.ua

Коли всі пісні з альбому "Досвід" були зіграні, музиканти покинули сцену. Пізніше солістка виконала під акомпанемент жіночого квартету Black Tie кілька хітових композицій з репертуару групи, а потім вийшла співати на біс з іншими учасниками своєї команди. Глядачі не відпускали їх дуже довго, і музиканти не змогли їм відмовити, заспівавши на прощання цілих чотири рази. Дана навіть пожартувала про те, що у них вже не залишилося пісень для ще одного виконання на біс. Свою любов до чарівної фронтвумен глядачі виявили не тільки бурхливою реакцією на кожну пісню і небажанням прощатися, але і величезною кількістю квітів, які тендітна солістка насилу змогла винести за лаштунки. Покидаючи зал, одна з шанувальниць поділилась із другом: "Я шкодую тільки про одне — що не купила їй квіти. Мені так хотілося її обійняти".

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів