теракт в метро Санкт-Петербурга, 3 квітня 2017
Reuters

Оригінал на сайті "Медуза"

Андрій Шуршев

Я їхав в сусідньому вагоні — із "Сінної площі" на "Технологічний інститут". Під час руху на перегоні між станціями стався вибух. Я б не сказав, що він був гучним, але я був у навушниках. Після цього посипався, я не знаю, якийсь пил, полетіли іскри, запахло димом. Всі перейшли в кінець вагона, вийшли на станції. У сусідньому вагоні не горіло світло, і там, судячи з усього, був сильний дим. Люди розбивали скло і виходили, деякі вибивали шибки у дверях. Бачив, що співробітник метрополітену відтягав пораненого. У моєму вагоні ніхто не постраждав, все нормально.

Хтось був у паніці, хоча я б не сказав, що вона була сильною. Хтось спокійно відреагував, у когось почалася істерика.

Новини за темою: Вибух у метро Санкт-Петербурга: Все, що відомо на даний момент

Якоїсь евакуації особливої не було. Напевно, тому що поїзд тільки-но приїхав на станцію і ще нічого не встигли оголосити. Я принаймні не звернув уваги. Може, щось і було, але я не помітив.

Я потім пересів на сусідню гілку, червону, і поїхав далі. Метро тоді ще працювало.

Мартін Зіневич

Тільки заїжджали на платформу [станції "Технологічний інститут"] — і тут ба-бах. Незрозуміло було, що сталося. Потім дивлюся, там просто на іншій стороні платформи у поїзді метро дверей немає, її вирвало нафіг назовні. Спершу нас не випускали, я не знаю, скільки часу це тривало. Почали відразу звідти людей витягувати, потім нас відкрили.

За моїм годинником це сталося о 14:42. Мені написала дівчина, я саме в цей момент дістав телефон, хотів прочитати повідомлення, але не встиг дочитати.

Нас ще приблизно хвилинку "помурижили". Біля сходів лежала сумка, і було видно, що вона чимось забита. Можливо, через це.

Новини за темою: Вибух в метро Санкт-Петербурга: Реакція соцмереж

Коли проходили, все було в диму, запах пороху точно був. Очі різало. Кажуть, десятеро осіб загинуло. Я впевнений, що більше, просто вони не порахували тих, кого припечатало до стіни. Я пам'ятаю, жінка стоїть над чоловіком і просто його намагається привести до тями, а там приводити вже нічого.

Оксана Батаєва

Ми їхали в середині поїзда, ближче до голови. Вийшли саме, йшли в перехід до "Сінної площі". І тут почули хлопок — і дим повалив.

Люди зупинилися, почали підходити, дивитися. Потім стали виганяти всіх. Не зовсім зрозуміло хто [виганяв]. Ми надто близько не підходили, тому що було дуже димно. Всі зупинилися, подивилися, багато хто пішов у своїх справах. А потім оголосили, що станцію закрито. Потерпілих або поранених ми не бачили.

У місті зараз спокійно, просто важко пересуватися. Ми зараз у Старому Селі, довго шукали, як до центру доїхати. Таксі завантажені повністю, маршруткою незрозуміло, як дістатися. Люди намагаються якось дістатися центру.